KAYSERİ´YE OBJEKTİF BAKIŞ
CANON´UN KAYSERİ-KAPADOKYA FOTOĞRAF TURU´NA ÜNLÜ FOTOĞRAFÇILAR VE GAZETECİLER KATILDI
Tarih: 12.2.2018 18:48:16/ 339okunma / 0yorum

Ülkemizin önemli fotoğrafçıları ve önemli gazetelerin foto-muhabirleri “Canon Avrasya Kayseri-Kapadokya Fotoğraf Turu” programı kapsamında şehrimize gelerek Kayseri´nin tarihi ve doğal güzelliklerini fotoğrafladılar. Objektifleriyle şehrimizin tanıtımına katkı veren fotoğrafçılar Kayseri´nin güzelliklerinden bahsederek şehirle ilgili objektif değerlendirmelerde de bulundular.  Canon Avrasya Kayseri-Kapadokya Fotoğraf Turu kapsamında ilimize gelen fotoğrafçılar Erciyes´e de çıktılar. Şehrin tarihi ve doğal güzelliklerinin fotoğrafladıktan sonra Erciyes´te çekimler yapan fotoğrafçılar Kayseri ile ilgili övgü dolu sözler sarf ettiler. Türkiye ve dünyada pek çok yeri gezen ünlü fotoğrafçılar Kayseri ile ilgili şu ifadeleri kullandılar: 

“KAYSERİ, TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ BİR ŞEHİR”

Coşkun Aral (Fotoğraf Sanatçısı): “Ülkemiz çok zengin; ama bazı şehirlerimiz daha da zengin. Hem yerel kültürü, tarihi; hem korunan kültürü ve doğası. Bunu değerlendiren doğru anlayışlar burada var. Kayseri, Türkiye için önemli bir şehir. Şu anda, Erciyes´in yamacında, Tekir Bölgesi´nde kış sporları yapan insanların buluşmasını görüyorum. Aynı zamanda gastronominin de özelliklerini görüyorum. Kayseri sadece Erciyes ve onun yamacındaki kardan ibaret değil. Bu bölgedeki eski sulak arazilerle doğanın bize vermiş olduğu bir miras var. Bunun koruması da çok önemli. Mesela, ben burada yılkı atlarıyla buluştum. Şu anda dünyada fotoğraf tutkunlarının en çok aradığı olayı biz Kayseri´de yaşıyoruz. Sabahleyin dünyanın yine en önemli cennetlerinden birisi olan saz cennetindeydik. Burada sazla yaşamlarını sürdüren insanların, yaşamlarına tanık olduk. Bütün bunlar doğru ölçeklerle yapılıyor. Umarım hep böyle devam eder. Bizden sonraki kuşaklara da daha iyi bir şekilde devrederiz.”

“KAYSERİ´DEKİ HAZİNENİN KIYMETİNİ BİLMELİYİZ”

Mustafa Seven (Fotoğraf Sanatçısı): “Kayseri benim çok sevdiğim bir bölge. Sıklıkla da geliyorum. En son bundan 1 ay önce yine Erciyes Fotoğraf Festivali için gelmiştim.  Bugün yine buradayız. Kayseri, hem gastronomi turizm açısından çok önemli, hem doğa turizm açısından çok önemli hem de tarihi açıdan çok enteresan. Dolayısıyla tüm bunların bir arada oluşu biz fotoğrafçılar için bulunmaz bir nimet. Bu hazinenin kıymetini bilmemiz gerektiğini düşünüyorum. Buraya erişemeyen ya da burayı bilmeyen insanlara, burayı en doğru şekilde, hak ettiği şekilde tanıtmak gerektiğini düşünüyorum.”

“KAYSERİ, GEZGİNLER İÇİN DE ÖNEMLİ BİR DEĞER”

Nuri Çorbacıoğlu  (Kayseri Fotoğraf Sanat Evi): “Canon Avrasya´nın her yıl düzenlediği lansman gezisi için bu yıl Kayseri´ye güçlü bir ekiple gelindi. Coşkun Aral, Mustafa Seven, Ahmet Erdem gibi önemli isimler var. Cuma, cumartesi ve pazar günleri Kayseri´yi birlikte keşfettik. Bu keşif sırasında önce yılkı atlarına gittik. Fotoğrafçıların gözde mekanlarından birisi olan ve artarak devam edecek yılkı atlarını fotoğrafladık.  Tabii ki gelen misafirlerimize Kayseri tatlarını sunduk. Küçük bir Kapadokya turu yaptık ve bu turdan sonra Sultan Sazlığı´nda gün batımını izledik. Pazar günü de Erciyes Kayak Merkezi´ne geldik. Son dönemde dünyadan ve Türkiye´den fotoğrafçılar Kayseri´yi tercih ediyorlar. Bu geziler diğer gezginleri ve diğer seyahat severleri de buraya yönlendirecektir. Çünkü, sadece fotoğrafçılar için değil, gezginler için de Kayseri önemli bir değer.”

“HERKES MUTLAKA ERCİYES´İ GÖRMELİ”

Mert Gündoğdu (Canon Türkiye Ürün Uzmanı): “Üç günden beri Kayseri´deyiz. Basın mensubu arkadaşlarımız ve fotoğraf duayenleriyle beraber çok güzel zaman geçirdik.  Erciyes harika. Ben hayatımda hiç kayak yapmadım. Çok merak ediyordum. İnsanlar gerçekten çok eğleniyor. Çok güzel bir ortam var burada. Mutlaka herkes Erciyes´e gelsin.” 
Video Tarihi: 12.2.2018 18:48:16
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ OBJEKTİF BAKIŞ
BAKAN ÖZHASEKİ: "TÜRKİYE VİCDANLARIN SESİDİR"
BAKAN ÖZHASEKİ: "TÜRKİYE VİCDANLARIN SESİDİR"
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki katıldığı bir etkinlikte, Türkiye´nin vicdanların sesi olduğunu ve olmaya da devam edeceğini söyledi.
8 YAŞINDAKİ GÖKNUR YILMAZ
8 YAŞINDAKİ GÖKNUR YILMAZ
TABLET PARASINI ASKERLERE BAĞIŞLADI
VALİ KAMÇI,
VALİ KAMÇI,
GAZİ BABASINI ZİYARET ETTİ
“ÇOK ÇALIŞTIK, DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
“ÇOK ÇALIŞTIK, DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
Başkan Çelik, bürokratlarıyla birlikte çalışma kampı yaparak 2018 yılını planladı ve önümüzdeki döneme ilişkin mesajlar verdi
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ´TAN
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ´TAN
İHALEYE DAVET
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR
"KOCASİNAN ASFALT ÜRETİMİNİN MERKEZİ OLACAK"
ÇOLAKBAYRAKDAR´DAN
ÇOLAKBAYRAKDAR´DAN
İKİNCİ BAHAR NİKAHI
İŞ YERİNDEKİ KAVGA GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI
İŞ YERİNDEKİ KAVGA GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI
Kayseri´de bir iş yerinde dükkan sahibi ile kurye arasında çıkan kavga güvenlik kamerasına yansıdı.
BAKAN ÖZHASEKİ,
BAKAN ÖZHASEKİ,
“ERKİLET HAVAALANI PROJESİ MAYIS AYI SONUNDA TAMAMLANACAK”
AFRİN GAZİSİNE COŞKULU KARŞILAMA
AFRİN GAZİSİNE COŞKULU KARŞILAMA
AFRİN GAZİSİ PİYADE UZMAN ÇAVUŞ İSMAİL ŞAHİN: “İYİLEŞİR İYİLEŞMEZ YENİDEN GİDECEĞİM”
BAKAN ÖZHASEKİ,
BAKAN ÖZHASEKİ,
"FETÖ´YÜ TEMİZLEYECEK AK PARTİ´DEN BAŞKA BİR KURUM YOKTUR"
VALİ KAMÇI
VALİ KAMÇI
HAYVAN BAKIM EVİNİ ZİYARET ETTİ…
MELİKGAZİ´DE ETLİK VE DAMIZLIK TAVUK
MELİKGAZİ´DE ETLİK VE DAMIZLIK TAVUK
YETİŞTİRİCİLİĞİ UYGULUMA KURSU
KAYSERİ´DE MÜBAŞİRLER BİR GÜNLÜK YEVMİYELERİNİ
KAYSERİ´DE MÜBAŞİRLER BİR GÜNLÜK YEVMİYELERİNİ
´MEHMETÇİK VAKFI´NA BAĞIŞLADI
BAKAN ÖZHASEKİ MESLEKTEBİRLİK BÜYÜK BULUŞMASI´NA KATILDI
BAKAN ÖZHASEKİ MESLEKTEBİRLİK BÜYÜK BULUŞMASI´NA KATILDI
“BU MÜCADELEDE BİR VE BERABER OLMAK ZORUNDAYIZ”
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
19 Şubat 2018 Pazartesi
Bugün
Bulutlu
12 °C
1 °C
Salı
Bulutlu
12 °C
1 °C
Çarşamba
Parçalı bulutlu
13 °C
1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL