Kayserispor´un Şumi Açıklaması
‘İddialar Gerçeği Yansıtmıyor´ ...
Tarih: 13.6.2017 20:51:30/ 1755okunma / 0yorum

Kayserispor Kulübü yeni teknik direktörleri Şumi ile ilgili olarak şike iddialarına bir açıklama ile cevap verdi. Konu ile Teknik Direktör Şumi´den resmi evraklar isteyen yöneticiler hukuk önünde ortaya atılan iddiaların haksız olduğunu belirterek sert bir açıklama yaptılar.
Kayserispor´dan sert açıklama. Teknik Direktör Şumi ile ilgili olarak atılan iddiaya yanıt kulüp cephesinden gecikmedi. Şumi´nin ülkesinde iddia oynadığı ve ceza aldığı haberlerine tepki gösteren yönetim yeni teknik direktörleri ile aralarında yapılan yazışmaları kamuoyuna ilan ettiler ve ardından sert eleştiriler yaptılar.
Konu ile alakalı yapılan açıklama şöyle: “13.06.2017 (bugün) tarihli bir gazetede yer alan ve "KAYSERİ´YE BAHİSCİ HOCA" başlığıyla verilen haber üzerine; kulübümüz, ülkesinde olan hocamız Marius ŞUMUDİCA ile temas kurmuş ve konu ile ilgili bilgi istenmiştir.
Teknik direktörümüzün, isnatla ilgili açıklama ve belgeleri tarafımıza ulaşmış olup; konuyu izahı şu şekildedir.
"Türkiye´deki bir yayın organında çıkan ve bahis oynadığım için Romanya Futbol Federasyonunca 6 ay men edildiğim iddiası gerçek dışı ve eksik bilgiyle doludur.
Konunun aslı şöyledir; ‘Şampiyonluk mücadelesi verdiğim bir ortamda FC Astra Plojeşti takımının maçı ile ilgili iddia oynadığımla ilgili RFF´ye şikâyette bulunulmuştur. Yapılan incelemede ilgili şikâyetin asılsız olduğu ortaya çıkmış ancak çok sembolik de olsa, ligimiz ve takımımızla ilgili olmayan maçlarda benim hesabımdan iddia oynandığı görülmüştür. Bu konu tarafımdan da ifade edilmiştir.
Bunun üzerine RFF disiplin kurulu 2 ay men cezası vermiş ancak RFF üst temyiz kurulu ve FIFA eylemin hafifliği ve bir sonuç oluşturmadığı gerekçesiyle cezanın yaz aylarına ertelenmesi kararını vererek, hiçbir maçta ceza almamamı temin etmiştir. Aynı yılın sonunda da ligi şampiyon olarak tamamladık." Saygılarımla. Marius SUMUDİCA´
Yukarıdaki açıklamalar ışığında durumun değerlendirilmesini ve futbol dünyasının (yönetici, teknik heyet ve futbolcu ) hoşlanmasak da, aslı olmasa da zaman zaman bu tip haberlerle gündeme gelebildiği, hatta yargılanabildiği bilinen bir konudur. Önemli olan, iddianın boyutuna ve kesinleşen yargı kararına göre hareket etmek olmalıdır. Aksi halde, araştırma zahmetinde bulunmadan, internette bir tuşla görebileceği ham bilgiyi abartarak yayınlamak kötü niyet değilse bile kötü gazeteciliktir. Bu çalışma biçimi Türk futboluna bir şey katmadığı gibi, Kayserispor düşmanlarına ve içeride-dışarıda hortumu kesilen menajer eskisiyle çok az da olsa medya mensubuna haksız itham şansı vermekte, bu durum ise haberin yayınlandığı gazetenin büyüklüğü ve saygınlığını zedelemektedir.”
Video Haber


(13 Haziran 2017) Kayserispor´un Şumi Açıklaması
‘İddialar Gerçeği Yansıtmıyor´ Kayseri Haber Gazetesi

Video Tarihi: 13.6.2017 20:51:30
Kaynak: SPOR SERVİSİ

Anahtar Kelimeler: Kayserispor Şumi Açıklaması
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
19 Mart 2018 Pazartesi
Bugün
Parçalı bulutlu
18 °C
8 °C
Salı
Parçalı bulutlu
17 °C
6 °C
Çarşamba
Parçalı bulutlu
18 °C
5 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL