KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

UMUT NAYIR İÇİN NAİBİ DEVREDE

KAYSERİSPOR’DA GÖZLER LUCAS AFRİCO’DA

ULUSLARARASI ERCİYES DAĞ MARATONU ANA DESTEKÇİSİ MERCEDES OLDU

TALAS SPORCU FABRİKASI’NDA KURS KAYITLARI BAŞLADI

HÜRRİYET MTAL İKİNCİ OLDU

KAYSERİSPOR’DA YÖNETİM KRİZİ

BELLONA KAYSERİ’NİN GENÇLERİ ÇALIŞIYOR

TÜRKİYE BİSİKLET MİLLİ TAKIMI ERCİYES’TE KAMPA BAŞLADI

ŞAMPİYONUN ADI, KASK AKADEMİ VOLEYBOL

5. GELENEKSEL ATIŞ ŞENLİĞİ 11 TEMMUZ’DA

KAYSERİSPORLU SABOVİC RUS EKİBİ KHİMKİ'YE TRANSFER OLDU

YAZ KAMPLARI BAŞLADI

FLAVİO, KAYSERİSPOR’A YAKIN

BELLONA KAYSERİ’YE AVRUPA PİYANGOSU

TALASGÜCÜ UMUTLARINI TÜKETTİ

FUNTA TAŞKIN ŞAMPİYONA KLASİKLERİNE DEVAM EDİYOR

Anahtar Kelimeler: KAYSERİSPOR SÜPER DEVAM EDECEK
Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSERİSPOR, SÜPER LİG’DE DEVAM EDECEK

21 TAKIMLI SÜPER LİG OLACAK

Kulüpler Birliği’nin yaptığı toplantı sonucunda Süper Lig’e adını yazdıran Hatayspor ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un başkanlarının da dahil olduğu toplantıda ligden düşmenin kaldırılması fikrinde birleşilmiş ve TFF’nin Bakan Kasapoğlu ile yaptığı toplantı sonrasında ligden düşmenin kaldırıldığı açıklandı. 

Pandemi ile başlayan futboldaki duraklama ve sonrasında yarım kalan ligin tamamlanması ve çalışmalar birçok takım için olumsuzluklar ortaya çıkartmıştı. Yaşanan süreçte Süper Lig’de Kayserispor’un da içinde bulunduğu takımların aldığı ligden düşmeme kararı ve bu kararın federasyona tavsiye olarak iletilmesinden sonra yapılan görüşmelerde bu sezon ligden düşmenin kaldırılması kararı verildi.

Kulüpler Birliği'nin gerçekleştirdiği toplantıda küme düşmenin kaldırılması ve Süper Lig'in önce 21 takım sonrasında ise 20 takım ile oynanmasıyla ilgili teklifi için Türkiye Futbol Federasyonu ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu arasında yapılan toplantı sona erdi. Yapılan toplantıda bu sezon küme düşmenin olmamasına karar verildi. Gelecek sezon Süper Lig'in 21 takımla oynanmasına karar verildi. Önümüzdeki sezon için yabancı sınırı kuralıyla ilgili değişikliğin olmaması kararı da verildi.

Kulüpler Birliği’nin daha önce yaptığı toplantısında 20 takımın düşmesinin bu sezona özel olarak kaldırılması yönünde görüş birliğine varılmıştı. Kulüplerin bu isteği TFF ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla saat 14.00’te başlayan toplantıda masaya yatırılarak Ankaragücü, Kayserispor ve Yeni Malatyaspor’un önümüzdeki sezon da Süper Lig ’de devam etmelerine onay çıkmış oldu. 1. Lig’den gelen Hatay ve B.B.Erzurum ile yarınki Play-Off finalinde karşılaşacak Adana Demirspor veya Karagümrük’ten birinin de katılımıyla önümüzdeki sezon 21 takımla oynanacak.

Kararın ardından Süper Lig'de 2020/21 sezonuna 21 takımla, 2021/22 sezonuna ise 20 takımla devam edilecek.

Haber: Mustafa Gürbüz