Kayseri´den Muş´a Gönül Köprüsü
AK Parti Genel Merkezi´nin projesi kapsamında Kayseri ile Muş arasında gönül köprüsü kuruldu .
Tarih: 18.6.2017 19:06:25/ 737okunma / 0yorum

 Proje çerçevesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´in de katılımıyla Kayseri´den geniş kapsamlı bir heyet Muş´a gitti. Kayseri heyetine Muş´ta Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de katıldı. Kayseri heyeti Muş´ta büyük bir ilgiyle karşılandı. Muş´ta yaptığı konuşmalarda birlik beraberlik mesajları veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Geçmişte yedi düvele karşı nasıl bir ve beraber olduysak, yine aynı birlik ve beraberlik içinde ülkemizi el ele koruyacağız ve kollayacağız” dedi.
AK Parti Genel Merkezi ve AK Parti Kayseri İl Başkanlığı´nın "Gönül Köprüsü" projesi kapsamında Muş´a giden Kayseri heyetinde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´in yanı sıra AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, AK Parti il ve ilçe yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yer aldı. Kayseri heyeti, Muş Havaalanı´nda Muş Valisi Seddar Yavuz ve diğer yetkililerce karşılandı. Kayseri heyeti havaalanındayken Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Kayseri Milletvekili İsmail Tamer de Diyarbakır´dan Muş´a gelerek Kayseri heyetine katıldı.
Kayseri heyeti ilk ziyaretini Muş Valisi Seddar Yavuz´a yaptı. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette Büyükşehir Belediyesi´nce Muş´taki ihtiyaç sahipleri için hazırlanan 1000 koli iaşe paketi de Başkan Çelik tarafından Vali Yavuz´a teslim edildi.
“BİR VÜCUDUN İKİ PARÇASIYIZ”
Valilik ziyaretinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nın Muş´ta gerçekleştirdiği yatırımların Toplu açılış ve Temel Atma Töreni yapıldı. Muşlu yetkililerin yaptıkları konuşmalarda Kayseri ile kardeş şehir olmanın mutluluğu dile getirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de törende bir konuşma yaparak birlik beraberlik mesajları verdi. Muş ve Kayseri´nin bir vücudun iki parçası olduğunu dile getiren Başkan Çelik, “1071´den beri bu topraklarda yaşayan bizler aynı dinin mensupları, aynı peygamberin ümmeti, aynı kitabın inananlarıyız. Rengini şehitlerimizin kanlarından alan aynı bayrağın gölgesinde bulunuyoruz. Cennet gibi bir ülkede hep birlikte yaşıyoruz. Bu ülke bize altın tepsi de sunulmadı. Atalarımızın kanıyla, canıyla bizlere bıraktığı bir mirasın üzerindeyiz. Bize de düşen dedemizin, atamızın bıraktıkları mirasa sahip çıkmaktır. Bize düşen, geçmişte yedi düvele karşı nasıl bir ve beraber olduysak, yine aynı birlik ve beraberlik içinde ülkemizi el ele korumak ve kollamaktır. Muş ve Kayseri bu vatanın iki parçası. Bir vücudun iki organı. Bu vücudun herhangi bir yerinde bir acı yaşansa bütün vücut bu acıyı hisseder. Muş Kayseri için ağlar, Kayseri Muş için ağlar. Acımızı da sevincimizi de paylaşırız. Kayseri pek çok özelliği ile bilinir. Aynı zamanda Kayseri gönlü ve yüreği zenginlerin şehridir. Nerede, ne zaman, kimin ihtiyacı varsa Kayserili hemen orada olur. Yurdun farklı bir yerinde deprem olsa ilk giden Kayseri´dir. Zalimin zulmünden kaçanlara ilk kucak açan da Kayseri olur. Kayseri bu özelliğini göstereceği her projede yer alır. Bu proje, gönüllerimiz arasında köprü kuracak ve iki şehir arasındaki kardeşliği pekiştirecek. İmkanlarımızın paylaştıkça arttığını düşünüyoruz. Madden ve manen buradayız. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi bozmasın” dedi.
“BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ BOZDURMAYACAĞIZ”
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de konuşmasında Muş ile Kayseri´nin kardeş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kayseri belediyelerinin Muş belediyeleri ile işbirliği içinde olacaklarını, bilgilerini paylaşacaklarını ve ellerindekini paylaşacaklarını ifade eden Bakan Özhaseki “Kardeşliğimizi tesis edeceğiz. Birliğimizi bütünlüğümüzü bozdurmayacağız” diye konuştu.
Törende Bakan Özhaseki ve Başkan Çelik´e günün anısına hediyeler takdim edildi. Daha sonra toplu olarak temel atıldı ve açılış gerçekleştirildi. Kayseri heyeti daha sonra Muş Belediye Başkanı Feyad Asya´yı ziyaret etti. Ziyaret, yeni açılışı yapılan Muş Belediye Binası´nda gerçekleşti ve hayırlı olsun temennisinde bulunuldu.
MÜŞTAK BABA TÜRBESİ´NDE DUA EDİLDİ
Muş Belediyesi´ni ziyaretin ardından şehir merkezinde bir süre yürüyüş yaparak esnaf ve halkı selamlayan Kayseri heyeti Muş´ta şehrin manevi mimarlarından olan Müştak Baba Türbesi´ni ziyaret etti. Ziyarette, dostluk ve kardeşlik için dualar edildi.
Gönül Köprüsü projesi kapsamında Muş´a yapılan ziyarette Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 bin kişilik bir de iftar verildi. Muş Atatürk Parkı´nda verilen iftara Muşlular büyük ilgi gösterdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, masaları tek tek gezerek iftara gelenlerle sohbet etti. İftar yemeğinin dağıtımını da yapan Başkan Çelik, bazı vatandaşlara bizzat yemek servisi de yaptı.
İftarda yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik daim oldukça bu vatanın dimdik ayakta olacağını vurgulayan Başkan Çelik, bundan sonra da bir ve beraber olmaya devam edeceğimizi söyledi. Başkan Çelik, yaklaşan Ramazan Bayramını da tebrik etti.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de, Kayseri heyetinin ve belediye başkanlarının dostluğu pekiştirmek ve kol kola girmek için Muş´a geldiğini belirtti. Muşluları da Kayseri´ye davet eden Bakan Özhaseki, “Kapımız da gönlümüz de açık” dedi.
Kayseri heyeti Muş´taki çeşitli ziyaret ve temaslarının ardından Kayseri´ye döndü.


Video Tarihi: 18.6.2017 19:06:25

Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: Kayseri Gönül Köprüsü
BAŞKAN ÇELİK ŞANTİYELERDE
BAŞKAN ÇELİK ŞANTİYELERDE
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, her alanda yoğun bir çalışma gösteren Büyükşehir Belediyesi´nin bazı şantiyelerinde incelemelerde bulundu. Başkan Çelik Kocasinan Bulvarı´nda yapımı devam eden katlı kavşakların son durumunu da yerinde gördü.
“ULUSLARARASI FUAR KALİTESİNDE”
“ULUSLARARASI FUAR KALİTESİNDE”
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NİN DÜZENLEDİĞİ 1. KAYSERİ KİTAP FUARI´NA ÖZELLİKLE YAZARLARDAN ÖVGÜLER GELMEYE DEVAM EDİYOR
YENİ KOCASİNAN İÇİN İHALELER GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
YENİ KOCASİNAN İÇİN İHALELER GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar yönetiminde, Yeni Kocasinan´a önemli bir yatırım olarak görülen ihaleler gerçekleştirildi. Meclis salonunda gerçekleşen ihale, renkli görüntülere sahne oldu.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NİN 1. KAYSERİ KİTAP FUARI´NA
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NİN 1. KAYSERİ KİTAP FUARI´NA
15 TEMMUZ DARBE ARAŞTIRMA KOMİSYONU BAŞKANI REŞAT PETEK DE KATILDI
KİTAP FUARI´NA ÖVGÜLER YAĞIYOR
KİTAP FUARI´NA ÖVGÜLER YAĞIYOR
YAZAR YAVUZ BAHADIROĞLU, “ŞU ANDA KİTAP FUARI´NDA BİRİNCİSİNİZ” DEDİ
KİTAP FUARI´NA KATILAN YAZARLAR VE FUARI GEZEN ZİYARETÇİLER
KİTAP FUARI´NA KATILAN YAZARLAR VE FUARI GEZEN ZİYARETÇİLER
ORGANİZASYONDAN ÖVGÜYLE SÖZ EDİYORLAR ...
HİKAYE YARIŞMASININ ÖDÜLLERİ VERİLDİ
HİKAYE YARIŞMASININ ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Büyükşehir Belediyesi tarafından Kayseri´nin yetiştirdiği en önemli yazarlardan Merhum Emir Kalkan anısına düzenlenen Hikaye Yarışması´nın ödülleri Kayseri Kitap Fuarı´nda verildi.
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR ÜZÜM TOPLADI,
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR ÜZÜM TOPLADI,
PEKMEZ KAYNATTI ...
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,
GELECEĞİN ANNELERİNE ÖĞÜTLER VERDİ ...
HOLLANDA KAYSERİLİLER VAKFI
HOLLANDA KAYSERİLİLER VAKFI
VALİ KAMÇI´YI ZİYARET ETTİ ...
TSK´DA 700 KRİPTO ASKER ALARMI
TSK´DA 700 KRİPTO ASKER ALARMI
Etkin pişmanlıktan yararlanan FETÖ asker imamının deşifre ettiği 700 muvazzaf askerin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası örgüt abileriyle gizli buluşmalar gerçekleştirdiği belirlendi
BYLOCK ZANLISINDAN MUHABİRLERE ÇİRKİN HAREKET
BYLOCK ZANLISINDAN MUHABİRLERE ÇİRKİN HAREKET
FETÖ/PDY terör örgütü ile bağlantılı oldukları ve Bylock kullandıkları gerekçesiyle TEM şube ekipleri tarafından gözaltına alınan 17 kişiden 8´i adliyeye sevk edildi.
ŞEKER İŞ ŞUBE BAŞKANI İBRAHİM DAYI,
ŞEKER İŞ ŞUBE BAŞKANI İBRAHİM DAYI,
“NİŞASTA BAZLI ŞEKER İNSAN SAĞLIĞINI OLUMSUZ ETKİLİYOR” ...
BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRLÜĞÜ
BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRLÜĞÜ
İMALATÇILARA 330 BİN LİRA CEZA KESTİ ...
KTO BAŞKANI HİÇYILMAZ
KTO BAŞKANI HİÇYILMAZ
“GIDA İHTİYACININ KARŞILAMAKTA ZORLANIYORUZ”
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
18 Ekim 2017 Çarşamba
Bugün
Güneşli
19 °C
0 °C
Perşembe
Güneşli
20 °C
2 °C
Cuma
Güneşli
20 °C
3 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL