Kayseri´den Muş´a Gönül Köprüsü
AK Parti Genel Merkezi´nin projesi kapsamında Kayseri ile Muş arasında gönül köprüsü kuruldu .
Tarih: 18.6.2017 19:06:25/ 783okunma / 0yorum

 Proje çerçevesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´in de katılımıyla Kayseri´den geniş kapsamlı bir heyet Muş´a gitti. Kayseri heyetine Muş´ta Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de katıldı. Kayseri heyeti Muş´ta büyük bir ilgiyle karşılandı. Muş´ta yaptığı konuşmalarda birlik beraberlik mesajları veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Geçmişte yedi düvele karşı nasıl bir ve beraber olduysak, yine aynı birlik ve beraberlik içinde ülkemizi el ele koruyacağız ve kollayacağız” dedi.
AK Parti Genel Merkezi ve AK Parti Kayseri İl Başkanlığı´nın "Gönül Köprüsü" projesi kapsamında Muş´a giden Kayseri heyetinde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´in yanı sıra AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, AK Parti il ve ilçe yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yer aldı. Kayseri heyeti, Muş Havaalanı´nda Muş Valisi Seddar Yavuz ve diğer yetkililerce karşılandı. Kayseri heyeti havaalanındayken Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Kayseri Milletvekili İsmail Tamer de Diyarbakır´dan Muş´a gelerek Kayseri heyetine katıldı.
Kayseri heyeti ilk ziyaretini Muş Valisi Seddar Yavuz´a yaptı. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette Büyükşehir Belediyesi´nce Muş´taki ihtiyaç sahipleri için hazırlanan 1000 koli iaşe paketi de Başkan Çelik tarafından Vali Yavuz´a teslim edildi.
“BİR VÜCUDUN İKİ PARÇASIYIZ”
Valilik ziyaretinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nın Muş´ta gerçekleştirdiği yatırımların Toplu açılış ve Temel Atma Töreni yapıldı. Muşlu yetkililerin yaptıkları konuşmalarda Kayseri ile kardeş şehir olmanın mutluluğu dile getirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de törende bir konuşma yaparak birlik beraberlik mesajları verdi. Muş ve Kayseri´nin bir vücudun iki parçası olduğunu dile getiren Başkan Çelik, “1071´den beri bu topraklarda yaşayan bizler aynı dinin mensupları, aynı peygamberin ümmeti, aynı kitabın inananlarıyız. Rengini şehitlerimizin kanlarından alan aynı bayrağın gölgesinde bulunuyoruz. Cennet gibi bir ülkede hep birlikte yaşıyoruz. Bu ülke bize altın tepsi de sunulmadı. Atalarımızın kanıyla, canıyla bizlere bıraktığı bir mirasın üzerindeyiz. Bize de düşen dedemizin, atamızın bıraktıkları mirasa sahip çıkmaktır. Bize düşen, geçmişte yedi düvele karşı nasıl bir ve beraber olduysak, yine aynı birlik ve beraberlik içinde ülkemizi el ele korumak ve kollamaktır. Muş ve Kayseri bu vatanın iki parçası. Bir vücudun iki organı. Bu vücudun herhangi bir yerinde bir acı yaşansa bütün vücut bu acıyı hisseder. Muş Kayseri için ağlar, Kayseri Muş için ağlar. Acımızı da sevincimizi de paylaşırız. Kayseri pek çok özelliği ile bilinir. Aynı zamanda Kayseri gönlü ve yüreği zenginlerin şehridir. Nerede, ne zaman, kimin ihtiyacı varsa Kayserili hemen orada olur. Yurdun farklı bir yerinde deprem olsa ilk giden Kayseri´dir. Zalimin zulmünden kaçanlara ilk kucak açan da Kayseri olur. Kayseri bu özelliğini göstereceği her projede yer alır. Bu proje, gönüllerimiz arasında köprü kuracak ve iki şehir arasındaki kardeşliği pekiştirecek. İmkanlarımızın paylaştıkça arttığını düşünüyoruz. Madden ve manen buradayız. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi bozmasın” dedi.
“BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ BOZDURMAYACAĞIZ”
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de konuşmasında Muş ile Kayseri´nin kardeş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kayseri belediyelerinin Muş belediyeleri ile işbirliği içinde olacaklarını, bilgilerini paylaşacaklarını ve ellerindekini paylaşacaklarını ifade eden Bakan Özhaseki “Kardeşliğimizi tesis edeceğiz. Birliğimizi bütünlüğümüzü bozdurmayacağız” diye konuştu.
Törende Bakan Özhaseki ve Başkan Çelik´e günün anısına hediyeler takdim edildi. Daha sonra toplu olarak temel atıldı ve açılış gerçekleştirildi. Kayseri heyeti daha sonra Muş Belediye Başkanı Feyad Asya´yı ziyaret etti. Ziyaret, yeni açılışı yapılan Muş Belediye Binası´nda gerçekleşti ve hayırlı olsun temennisinde bulunuldu.
MÜŞTAK BABA TÜRBESİ´NDE DUA EDİLDİ
Muş Belediyesi´ni ziyaretin ardından şehir merkezinde bir süre yürüyüş yaparak esnaf ve halkı selamlayan Kayseri heyeti Muş´ta şehrin manevi mimarlarından olan Müştak Baba Türbesi´ni ziyaret etti. Ziyarette, dostluk ve kardeşlik için dualar edildi.
Gönül Köprüsü projesi kapsamında Muş´a yapılan ziyarette Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 bin kişilik bir de iftar verildi. Muş Atatürk Parkı´nda verilen iftara Muşlular büyük ilgi gösterdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, masaları tek tek gezerek iftara gelenlerle sohbet etti. İftar yemeğinin dağıtımını da yapan Başkan Çelik, bazı vatandaşlara bizzat yemek servisi de yaptı.
İftarda yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik daim oldukça bu vatanın dimdik ayakta olacağını vurgulayan Başkan Çelik, bundan sonra da bir ve beraber olmaya devam edeceğimizi söyledi. Başkan Çelik, yaklaşan Ramazan Bayramını da tebrik etti.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de, Kayseri heyetinin ve belediye başkanlarının dostluğu pekiştirmek ve kol kola girmek için Muş´a geldiğini belirtti. Muşluları da Kayseri´ye davet eden Bakan Özhaseki, “Kapımız da gönlümüz de açık” dedi.
Kayseri heyeti Muş´taki çeşitli ziyaret ve temaslarının ardından Kayseri´ye döndü.
Video Tarihi: 18.6.2017 19:06:25
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: Kayseri Gönül Köprüsü
BİR YIL SONRA HAİN SALDIRININ GERÇEKLEŞTİĞİ YERDE BULUŞTULAR
BİR YIL SONRA HAİN SALDIRININ GERÇEKLEŞTİĞİ YERDE BULUŞTULAR
17 Aralık´ta 15 askerin şehit olduğu canlı bomba saldırısından yaralı olarak kurtulan 20 asker, bir yıl sonra saldırının gerçekleştiği yerde buluşarak şehitleri andı .
MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ
MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ
2017 YILINI DEĞERLENDİRDİ
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR
"VATANDAŞLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ"
TURİZMCİLER VE GAZETECİLER
TURİZMCİLER VE GAZETECİLER
KAYSERİ´Yİ KEŞFEDİYOR
KAYSO MECLİS BAŞKANI ÖZKAYA
KAYSO MECLİS BAŞKANI ÖZKAYA
“Cumhurbaşkanımızın çağrısına iş adamlarımız ziyadesiyle katkıda bulundu”
KADINLAR ÇARSISI HEYKELİNDEKİ
KADINLAR ÇARSISI HEYKELİNDEKİ
TABELALAR YENİLENDİ
GENÇ BİRLİK´TEN SAĞLIK TARAMASI
GENÇ BİRLİK´TEN SAĞLIK TARAMASI
Genç Birlik Kayseri bünyesindeki gönüllü Erciyes Üniversitesi öğrencileri ile birlikte Buğdaylı mahallesinde ön sağlık taraması yaptılar.
KAYSERİ TEK SES OLDU!
KAYSERİ TEK SES OLDU!
İŞGALCİ İSRAİL HÜKÜMETİ VE TRUMP´I LANETLEDİ…
PAZARÖREN BESİ ÇİFTLİĞİ VE ÇİFTÇİ EĞİTİM MERKEZİ TÖRENLE AÇILDI…
PAZARÖREN BESİ ÇİFTLİĞİ VE ÇİFTÇİ EĞİTİM MERKEZİ TÖRENLE AÇILDI…
BAKAN ÖZHASEKİ, “BU KADAR KÖTÜLÜK YAPTIKLARI ÜLKE NASIL BÜYÜYOR AKILLARI ALMIYOR“
TALAS MEDİNE SAMİ ELMACIOĞLU CAMİİ TÖRENLE İBADETE AÇILDI…
TALAS MEDİNE SAMİ ELMACIOĞLU CAMİİ TÖRENLE İBADETE AÇILDI…
BAKAN ÖZHASEKİ: "BAŞARILI OLAMADIKLARI TEK ÜLKE TÜRKİYE"
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
2018 YILI BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ…
ESKİ KOMANDOLAR KAYSERİ ŞEHİTLERİNİ ANDI
ESKİ KOMANDOLAR KAYSERİ ŞEHİTLERİNİ ANDI
Kayseri gazisi Hakan Şimşekyakar: “Ufak tefek şeylerle yıkılmayarak, kanımızın son damlasına kadar vatanımızı koruyacağız"
GÖÇ ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ
GÖÇ ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ
BAŞKAN ÇELİK : “TÜRKİYE´NİN GÖNLÜ DÜNYADAN BÜYÜK”
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,
ASKON´UN ‘BİZ BİZE´ TOPLANTISINA KONUK OLDU…
ERCİYES KAYAK MERKEZİ ARAPLARA TANITILDI
ERCİYES KAYAK MERKEZİ ARAPLARA TANITILDI
ARABİSTAN´DAN ERCİYES´E UÇAK MÜJDESİ
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
17 Aralık 2017 Pazar
Bugün
Parçalı bulutlu
12 °C
1 °C
Pazartesi
Bulutlu
11 °C
2 °C
Salı
Sağanak
9 °C
3 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL