KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KASKİ’DEN HACILAR’A 6 MİLYONLUK YATIRIM

12 YIL KESİNLEŞMİŞ CEZASI VARDI

KAYSERİ OSB DAVASINDA İLK DURUŞMA

KATİLLER HESAP VERMEYE DEVAM ETTİ

VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK

İLÇELERİN ‘DOĞAL GAZ’ YATIRIMLARI MERCEK ALTINA ALINDI

KADINA ŞİDDETE KARŞI BİLGİLENDİRME

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR’İN 2022 YILI BÜTÇESİ 1 MİLYAR 800 MİLYON TL

AK KADINLAR KADINA ŞİDDETİ LANETLEDİ

KAYSERİ BAROSU KADIN HAKLARI KOMİSYONU, KADINA ŞİDDETE ‘HAYIR’ DEDİ

GERİ DÖNÜŞÜM İLE DOĞA KORUNUYOR

SAHABİYE PROJESİ’NDE SON DURUM

BARAJLARIMIZ ALARM VERİYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ PRAG’A GİTTİ

DURGUN:“HEPİMİZİN ÜZERİNDE BİR ÖĞRETMEN ELİ VAR”  

ÖĞRETMEN BAŞKAN’IN 'ÖĞRETMENLER GÜNÜ' KUTLAMASI BÖYLE OLUR

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSERİ’DE OTOBÜSÇÜ ESNAFINDAN ‘FİYAT’ EYLEMİ

Kayseri’de özel halk otobüsü esnafı, belediye tarafından yapılan ücret teklifinde fiyatların düşürülmesi üzerine Büyükşehir Belediyesi önünde toplanarak eylem yaptı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından daha önce kilometre başına 6.24 TL’den anlaşılan ücretin 5.84 TL’ye düşürülmesine tepki gösteren yaklaşık 70 özel halk otobüsü esnafı, belediye önüne gelerek eylem yaptı. Esnaflar Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile görüşmek isterken, polis ekipleri belediye önünde geniş çaplı güvenlik önlemleri aldı. Başkan Büyükkılıç ile görüşmek isteyen esnaf belediye önünde oturarak, “Esnaf burada, başkan nerede?” ve "Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu istifa" sloganları attı. Daha sonra Kayseri Otobüsçüler Esnafı Odası Başkanı Hayrullah Şahin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan ile görüşmek için belediyeye geldi.

Eyleme katılan halk otobüsü sahiplerinden Hamdi Aydın, “Geçenlerde geldiğimizde yine konuşuldu bu fiyat konusu. Elden geçireceklerini, gerekeni yapacaklarını söylediler. Tam 6 sefer toplandık dağıldık ama sonuç itibarı ile nihai bir yere varamıyoruz. Genel sekreterimiz belediyelerde para olmadığını söylüyor bize. Bize idare ettiğimizi ve ilgileneceklerini söyleyerek geri gönderdi. 18 ayın sonunda bizler iyi bir rakam beklerken, geçmiş yönetimdeki oda yönetiminin vermiş olduğu sözleşmedeki 5.80 TL teklifini önümüze getirerek çalışıyorsanız bu, çalışmıyorsanız bu değildir diyerek engel koydu. Biz şu an 6.24 TL alıyoruz ama bunu 5.84 TL’ye çekiyorlar. Burada zarar konusu değil. Benim arabamı 14 gün yatırdılar, 3 bin TL devlet desteği verdiler. 20 gün yatırdılar, 5 bin TL destek verdiler. İstanbul Büyükşehir Belediyesi arabasının yıpranma payı olarak 10 bin TL verdi. Daha dün yine orada yüzde 12 zam verildi. Haziran ayı içerisinde yüzde 18 destek verdi. Toplanarak birliklerle beraber giderlerini yaptılar ama bizim Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım bize destek vermiyor. Vermedikleri için de biz mağduruz” ifadelerini kullandı.

Belediyedeki görüşmenin ardından esnafı sakinleştirmeye çalışan Kayseri Otobüsçüler Esnafı Odası Başkanı Hayrullah Şahin, “Genel Sekreterimiz Hüseyin Beyhan ile görüştüm ve kendisi de teyit etti bize yardımcı olacaklarını. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın da ricası ve ben de sizden rica ediyorum dağılalım. Daha sonra istişare edeceğiz konuları” dedi.

Şahin’in sözlerinin ardından otobüsçü esnafı dağıldı.