KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

OSB’DE YENİ DÖNEM

MELİKGAZİ’DEN ULAŞIMDA HİZMET ATAĞI

İŞYERİ FARELERİ DEMİR PARMAKLIK ARDINDA

30 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA BİRİNCİ OLDU

KOCASİNAN İLÇESİ HER MEVSİM RENGARENK

TALAS PARKLARI’ NDA KEDİ VE KUŞ EVLERİ

‘AHİ EVRAN RUHUYLA ESNAFIM’ FOTOĞRAF YARIŞMASI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KÜTÜPHANEDE GENÇLERLE BULUŞTU

ALKOLLÜ SÜRÜCÜNÜN ÇARPTIĞI BİSİKLETLİ ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ  

BAŞKAN PALANCIOĞLU “BAKANLIĞIN DESTEĞİ İLE SERBEST BÖLGE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK”

KOCASİNAN’DA GERÇEĞİNİ ARATMAYAN YANGIN TATBİKATI

TALAS BELEDİYESİ HAYIRSEVER DESTEĞİYLE SAKALTUTANLI ÖĞRENCİLERE KIŞLIK BOT HEDİYE ETTİ

AVUKAT EMİR AKPINAR “KART HARCAMALARINDAN DOĞACAK SUÇTAN KART SAHİBİ DE SORUMLU”  

GÜNEŞLİ İÇİN AÇIK TEKLİF USULÜ İHALE

 ‘TALAS SÜT EVİ’ İÇİN PROTOKOL

KAYSERİ OSB YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSERİ'DE KOVİD-19 HASTALARININ İHTİYACINI KARŞILAMAK İÇİN SU PAKETLEME TESİSİ KURULDU

Özdemir: "Paket su, şehrimize verdiğimiz doğal kaynak suyumuz. Tesisimizin içerisinden, doğrudan kaynaktan, el değmeden paketleme yapıyoruz"

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, hastanelerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gören hastaların ihtiyaçlarını karşılamak için su paketleme tesisi kurdu.

KASKİ, hastanelerde tedavi gören Kovid-19 hastalarının hijyen sebebiyle paket su ihtiyacı olduğunu öğrenen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın talimatıyla, Beştepeler Su Üretim Tesislerinde bardak su paketleme işlemine başladı.

Tesiste makinelerle el değmeden saatte bin 200 paket su üretilerek Kovid-19 tedavisi yürütülen hastanelerde hastaların kullanımına sunuluyor.

KASKİ Genel Müdürü Özgür Özdemir, AA muhabirine, Kovid-19 salgını sürecinde hijyenik olması nedeniyle hazır su kullanılmaya başlandığını söyledi.

Laboratuvarlarında daha önce dezenfektan ve kolonya üretimi de yaptıklarını belirten Özdemir, "Hastaneler ve başhekimlerimizle sürekli irtibat halindeydik. Hastanelerimiz, hasta yoğunluğu olunca, paket su konusunda zorlandıklarını iletti. Hem kendi ihtiyaçlarımızı görmek hem de hastanelerimize yardımcı olmak adına böyle bir çalışma başlattık ve hızlı şekilde de gerçekleştirdik." dedi.

Özdemir, su paketleme çalışmalarına yaklaşık 2 hafta önce başladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"İlk etapta 1 milyon adet su paketleyerek hastanelerin kullanımına sunmayı hedefliyoruz. Paket suyu Erciyes Üniversitesi Gevher Nesibe, Kayseri Şehir ile Kayseri Devlet hastaneleri ve karantina yurtlarına veriyoruz. Paket su, şehrimize verdiğimiz doğal kaynak suyumuz. Tesisimizin içerisinden doğrudan kaynaktan paketleme yapıyoruz. El değmeden paketleme yapıp, hizmete sunuyoruz."

"KORONAVİRÜS İLE SAVAŞ HALİNDEYİZ"

Temasın önlenerek virüsün bulaşmasının en aza indirilmesi amacıyla verilen hizmete salgın süresince devam edeceklerini bildiren Özdemir, günde yaklaşık 8 bin su paketleyerek ihtiyaca cevap verdiklerini anlattı.

Kovid-19'a karşı en büyük mücadeleyi veren sağlık çalışanlarına teşekkür eden ve her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını vurgulayan Özdemir, şu ifadeleri kullandı:

"Koronavirüs ile savaş halindeyiz. Sağlık çalışanları cephede çalışıyorlar, hastalara müdahale adına. Biz de cephe gerisinden, destek kısmıyız. Gücümüz neye yetiyorsa onu yapıyoruz. Sağlık hizmetleri sunumunda en azından bu kısımda rahat olsunlar düşüncesindeyiz. Başkanımız, kendisinin doktor olmasından dolayı hassasiyet gösteriyor. Özellikle ortam dezenfektanı ve paket su uygulaması konularında hastalarımıza destek olmaya devam edeceğiz."