KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

MELİKGAZİ MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

PALANCIOĞLU: GÜZEL İŞLER YAPIYORUZ

ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN YERLİ TOHUM MÜJDESİ

2020 GACER BUĞDAYI YILI OLACAK

KOCASİNAN'A “HOŞ GELDİN” BEBEK

BU UYGULAMA ÇOK BEĞENİLDİ

TALAS’TA KARARLAR OY BİRLİĞİ İLE

TALAS’TAN DOLU DOLU HİZMET VE YATIRIM

BÜNYAN’DA MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

ALTUN: KARARLAR HAYIRLI OLSUN

HACILAR’DA MECLİS TOPLANDI

MECLİSE ÖZDOĞAN BAŞKANLIK ETTİ 4 MADDE KARARA BAĞLANDI

YAHYALI’DA MERA YOLLARI BAKIMA ALINIYOR

ÖZTÜRK: BESİCİLERİN SORUNU GİDERİLECEK

KAYSERİ’YE İKİ PAŞA ATANDI

KOMANDO TUGAYI VE HAVA İKMALE ATAMA

ZABITA EKİPLERİ 4 GÜN BOYUNCA DENETİM YAPTI

BÜYÜKŞEHİR’DEN 7/24 BAYRAM MESAİSİ

BAŞKAN YALÇIN İLÇENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR

TALAS’A ESTETİK DOKUNUŞ

MELİKGAZİ'DE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI

ÖZVERİYLE SAĞLIK İÇİN ÇALIŞTIK

MELİKGAZİ'NİN ARAÇ FİLOSU GÜÇLENİYOR

BAŞKAN PALANCIOĞLU: TOPLAM 22 ARACIMIZ HİZMETTE

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR PERSONEL İLE BAYRAMLAŞTI

BİZİM YAPTIKLARIMIZI, HAYAL BİLE EDEMİYORLAR

KOCASİNAN’DA EKİPLER 24 SAAT ESASINA GÖRE ÇALIŞTI

ÇOLAKBAYRAKDAR: TEMİZLİK ÖNEMLİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN İDDİALARA CEVAP

KAMUOYUNU YANILTAN YALAN HABERLERE YASAL SÜREÇ BAŞLATTI

BAŞKAN ALTUN PERSONELİYLE BAYRAMLAŞTI

BİZ KOCA BİR AİLEYİZ

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ’

KAYSERİ’DE BİR İLK

‘MANDA SÜTÜ İŞLEME TESİSİ’ DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

Hürmetçi Mahallesi’nin meşhur manda sütü, yoğurdu ve kaymağı marka oluyor. Çiftçinin, üreticinin kazanması için yapımı tamamlanarak üretime başlayan ‘Manda Sütü İşleme Tesisi’ düzenlenen törenle hizmete açıldı.

HürmetçiMahallesin’de İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Hacılar Belediyesi ve Kayseri Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği işbirliğiyle faaliyete geçirilen Manda Sütü İşleme Tesisi düzenlenen törenle hizmete açıldı.Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan açılış törenine Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz, Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Hacılar Kaymakamı Haluk Sezen, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin, Damızlık Manda Yetiştiriciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ilgın, üreticiler ve vatandaşlar katıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin yaptığı konuşmada “Öncelikle böyle bir tesisin açılışında bulunmak, bu tesisin açılışında temeli attığımız günden bugüne kadar bizlere desteklerini esirgemeyen Bakanlığımıza, valimize, Hacılar Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Bu tesis bu bölgede üretilen sütün değerlenmesi ve katma değeri yüksek ürünlere dönmesi adına da çok ciddi bir yatırım olarak karşımıza çıkıyor. İnşallah bundan sonra ki süreçte Kayserimize bundan daha iyi tesisleri farkı ürünler bazında kazandırmaya da gayret göstereceğiz.” Dedi.

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan da yaptığı konuşmasında, “Aslında burada çok fazla kelama da ben gerek duymuyorum çünkü bu tesisin nasıl yapıldığı ortada. Ben bunu kısaca devlet millet iş birliği olarak özetliyorum. İsmail Ilgın başkanıma çok teşekkür ediyorum. Burada ne yaparız noktasında ayaküstü yaptığımız toplantımızda bizim kısmımıza ne düşüyor, Tarım Bakanlığımıza ne düşüyor diye düşündük. İstenince bir şeylerin ne kadar hızlı yapılabileceğini hep birlikte gösterdik. Bu bölge, bu tesis sadece Hürmetçi bölgesine has bir tesis değil. Bütün ilimize hitap eden, yasa ne gerektiriyorsa bu çerçevede hizmet edeceği bir tesis. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Manda Sütü İşleme Tesisi’nin açılışında konuşan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Kayseri’den gelecek projeleri pozitif ayrımcılıkla değerlendireceğini belirtti.

Kayseri’den giden projelere destek olacaklarını söyleyen Tarım Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bakanlığımızın yaptığı yönlendirmeler doğrultusunda, 2018 yılında projelendirilerek çalışmalarına başlanılan tesisin 2020 yılında bizlerin bürokrasi ile tamamladığımız tesislerden bir tanesi. Kurutma tesisi de aynı şekildeydi. Talimat veriyoruz ve yapıyoruz. İnşallah bundan sonrası için de talimatımız şu yönde, ilçelerimizi ve ziraat odalarımızı geziyoruz. Her türlü projeye açık olduğumuzu ifade ediyoruz. Yani talimatımız şu yönde il, ilçe ve bölge müdürlerimizin bütün projelere açık olduğunu ve bakanlığımızın görüşlerini ifade etmek anlamında söylüyorum, her türlü projeye açığız ve Kayserimizden gelen her türlü projeye pozitif ayrımcılık noktasında Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olarak söz veriyorum. Projelerinizin hepsine açık çek veriyorum. Sizden tek istediğim il ve ilçe müdürlerimizle proje geliştirmek. Yapacağınız her türlü projeye devlet katkı ve destekleri ile birlikte Tarım ve Orman bakanlığı olarak destek vereceğimiz tekrar ifade ediyorum. Kayserimizde yetişkin ve yavru olarak 6 bin 500 civarında manda bulunmakta. Bu mandalar sağmal olup, sağmal olanlardan geçtiğimiz yıl 3 bin tona yakın manda sütü elde edilmiştir. Mevcut durum göz önüne alındığında ilimizde ayrı bir manda sütü işleme tesisinin üreticilerimiz için ne kadar fayda sağlayacağı da açıktır. İnşallah ilerde nice bu tür tesislere öncülük edeceğiz”

Açılış kurdelesi kesildikten sonra protokol tarafından tesis gezildi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ