KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

TÜRKİYE’DE KORONA VİRÜS SEBEBİYLE VEFAT EDENLERİN SAYISI 168 OLDU

VAKA SAYISI 10 BİN 827

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM KAMPANYASINI BAŞLATTI

MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI BAŞLATTI

COVİD-19 TRAVMASINA KARŞI MEB İKİ AYRI KILAVUZ HAZIRLADI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin ve velilerin salgının ortaya çıkardığı kaygıyı normalleştirmelerine destek olabilmek için Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğünün iki ayrı kılavuz hazırladığını duyurdu.

KAYSERİ’DE ŞEHİR GİRİŞLERİNDE KONTROLLER BAŞLADI

KAYSERİ’DE ARAÇ GİRİŞLERİNDEKİ KONTROLLER, UZUN KUYRUKLAR OLUŞTURDU

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN SU AÇIKLAMASI

TEMMUZ AYINA KADAR TÜM ABONELER 2019 YILI FİYAT TARİFESİNDEN SUYU KULLANABİLECEKLER

BAŞKANLARIN 'SAĞLIK' ZİRVESİ

BÜYÜKKILIÇ: REHAVET OLMAMALI

MAHALLELERDEKİ TRAFOLAR PLANLI GELİŞMENİN GÖSTERGESİ

PALANCIOĞLU: MAHALLELER BÜYÜYOR GELİŞİYOR

KOCASİNAN’DAN SOKAK HAYVANLARINA YEM VE MAMA TAKVİYESİ

ÇOLAKBAYRAKDAR: KÜÇÜK DOSTLARIMIZI UNUTMADIK

SEYAHAT İZİN BELGESİNE KOLAYLIK

SEYAHAT İZİN BELGESİ E-DEVLET'TEN ALINABİLECEK

İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURUL KARARI

SAHADAKİ DENETİM VE KONTROLLER EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARILACAK

TOMARZA BELEDİYESİNDEN MASKE DAĞITIMI

TOMARZA’DA ‘EvdeKal’ ÇAĞRISI

UMRECİLER 1 HAFTA DAHA KARANTİNADA KALACAK

‘BİLİM KURULU’ KARARIYLA TAHLİYE İŞLEMLERİ, 1 HAFTA ÖTELENDİ

PINARBAŞI’DA GIDA YARDIMI

PINARBAŞI’DAN 65 YAŞ ÜSTÜ İLÇE SAKİNLERİNE GIDA YARDIMI

PANPET TIR FİLOSU GENÇLEŞİYOR

2020 MODEL 5 YENİ TIR’I FİLOSUNA DAHİL ETTİ

İL HIFZISSIHA KURUL KARARLARI

TİCARİ TAKSİLERE SINIRLAMA GETİRİLDİ

BAKAN SELÇUK AÇIKLADI

Emeklilerimizin Ramazan ikramiyelerini 7-11 Nisan’da verilecek

KAYSERİ’DE 100 PERSONELLE 10 BİN FİRMA DENETLENİYOR

İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ MUSTAFA ŞAHİN: “BİZİM GÖREVİMİZ CEZA KESMEK DEĞİL, REHBERLİK ETMEK”

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın tüm Türkiye’de tüketici sağlığını korumak amacıyla başlatmış olduğu 17-22 Şubat arasında yapılacak ‘Denetim Seferberliği’ devam ediyor. Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, denetimlerin ikinci gününde et ve et ürünleri üreticisi firmaları denetledi. Şahin burada yaptığı açıklamasında, “Bizim görevimiz ceza kesmek değil, rehberlik etmek” dedi.

Kayseri’de bulunan yaklaşık 10 bin firmanın yılda en az iki kez denetlendiğini söyleyen Şahin, “Sayın bakanımızın talimatları doğrultusunda dünden itibaren Türkiye genelinde 6 gün üst üste aralıksız denetim seferberliği başladı. Dün, süt ve süt ürünleri takviye edici gıdalarla başlayan denetim seferberliğimiz, bugün de et ve et ürünleri imalattan satışa kadar tüm noktalarda devam edecek. Bu denetimlerde unlu mamullerden marketlere, okul kantinleri ve restoranlara kadar ilimizdeki tüm işletmeler denetime tabii tutulacak. Bu aslında farkındalık oluşturmak için, bakanımızın başlatmış olduğu bir denetim. Bakanlığımız ve il müdürlüğümüz aralıksız olarak denetimlerine devam etmektedir. Kayseri’de yaklaşık 10 bin işletmemiz var ve buraların yılda en az iki kez denetimleri yapılmaktadır. Gördüğümüz uygunsuzluklar karşısında da cezai işlem uygulamaktayız. Bizim asıl görevimiz cezai işlem değil, rehberlik etmek ve eksikleri, hataları üreticilerimize ve satış noktalarımıza bildirmek. Bakanlığımızın bu doğrultuda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde ilimizde yaşanacak en ufak bir sıkıntıda da gerekli cezai işlemleri uygulayacağız” dedi.

Mustafa Şahin, Kayseri’nin et üretiminde Türkiye’nin beyni konumunda olduğunu söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

“Kayseri, Türkiye’deki et ve et ürünlerinin merkezi ve beyni konumunda. Bu anlamda da az önce gezdiğimiz işletmelerde Türkiye’nin ihtiyacının çok büyük bir kısmını karşılayan, sektörün önde gelen firmalarını şehrimizde barındırıyoruz. Bu Kayseri için gurur verici çünkü Kayseri için pastırma ve sucuk, olmazsa olmazlarımızın arasında. Kayseri bugüne kadar edinmiş olduğu haklı değerini bugünden sonra da devam ettirecektir. Kayseri’de 100 arkadaşımız, ilimizde denetim faaliyetlerinde bulunmakta ve bu anlamda yükü ağır illerden birisiyiz ama arkadaşlarımızın üstün gayreti ve bizlerin desteği ile denetim faaliyetlerimize devam etmiş oluyoruz. Ayrıca Kayseri’deki gıda mühendisi arkadaşlarımız, sadece burayı denetlemiyorlar aynı zamanda yaklaşık 3 haftadır Elazığ deprem bölgesinde 1 ekibimiz aralıksız görev yapmakta. Bu da bizim için gurur verici. Arkadaşlarımız gönüllülük esasına dayanarak, Elazığ’da gerekli denetimleri yapıyorlar.”

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ