KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KİRACIOĞLU: “DUBAİ'DE 16 MİLYON DOLAR ZARAR VAR”

NURSAÇAN: “AĞIR CEZALIK DOSYA OLUŞTURMAK İSTENİYOR”

 ÇOLAKBAYRAKDAR: “YENİ BİR ŞEHİR KURUYORUZ”

ORUÇREİS’ TE  UZLAŞMA GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANDI

KAZIM KARABEKİR’ DE KURA ÇEKİMİ

OSB’DE YENİ DÖNEM

MELİKGAZİ’DEN ULAŞIMDA HİZMET ATAĞI

İŞYERİ FARELERİ DEMİR PARMAKLIK ARDINDA

30 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA BİRİNCİ OLDU

KOCASİNAN İLÇESİ HER MEVSİM RENGARENK

TALAS PARKLARI’ NDA KEDİ VE KUŞ EVLERİ

‘AHİ EVRAN RUHUYLA ESNAFIM’ FOTOĞRAF YARIŞMASI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KÜTÜPHANEDE GENÇLERLE BULUŞTU

ALKOLLÜ SÜRÜCÜNÜN ÇARPTIĞI BİSİKLETLİ ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ  

BAŞKAN PALANCIOĞLU “BAKANLIĞIN DESTEĞİ İLE SERBEST BÖLGE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK”

KOCASİNAN’DA GERÇEĞİNİ ARATMAYAN YANGIN TATBİKATI

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSERİ VALİSİ ŞEHMUS GÜNAYDIN:  "BU MİRASI KORUMAK İÇİN GEREKİRSE ŞEHİT VE GAZİ OLMAYA  HEPİMİZ HAZIRIZ"  

 

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Kayseri'de tören düzenlendi. Gaziler Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıp asker selamı verirken, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, "Bu mirası korumak için gerekirse şehit ve gazi olmaya hepimiz hazırız" dedi.  

  19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Kayseri'de bir dizi etkinlik düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende, Kayseri Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kayseri Şubesi'nin çelenkleri Atatürk Anıtı'na bırakıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından burada bir konuşma yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kayseri Şube Başkanı Osman Balcı, "Gaziler Günü bu aziz vatana canını adayan kahramanların günüdür. Kahraman gaziler, Gaziler Gününüz kutlu olsun. Dedi    

 

  Etkinlikler kapsamında, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, protokol ve gaziler ile birlikte Kartal Şehitliği'ni ziyaret etti. Vali Günaydın ve gaziler, Kur'an-ı Kerim tilavetin ve duanın ardından şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

Burada bir konuşma yapan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, vatanın gerçek sahiplerinin şehitler ve gaziler olduğunu kaydederek, "Bize bu cennet vatanı bize yurt olarak bıraktılar diyerek şöyle konuştu: Bizlerde bu mirası korumak için gerekirse şehit ve gazi olmak için hepimiz hazırız. Bu mukaddes emaneti sonsuza dek yaşatacağız. Şanlı bayrağımızı ilelebet dalgalandıracağız. Biz devlet olarak her zaman kahraman gazilerimizin ve şehit yakınlarımızın yanındayız. Arkadaşlarımız onların bütün sorunları ile ilgileniyor. Sürekli olarak kendilerini ziyaret ediyoruz. Gazilerimizle de, dernekleriyle de temas halindeyiz. istekleri ve arzuları olduğu zaman da 'başımız üstüne' diyoruz. Elimizden geldiği kadar, gücümüzün yettiği kadar bu talepleri ve istekleri de karşılıyoruz" dedi.