KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

“OKULLARIN AÇILMASI PLANLANDIĞI GİBİ”

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ EKİNCİ AÇIKLADI

BÜNYAN MYO 130 YENİ ÖĞRENCİ ALACAK

ALTUN: ÖĞRENCİLER KADAR HEYECANLIYIZ

NNYÜ’DE TANITIM GÜNLERİ DÜZENLENDİ

ÜNİVERSİTE ADAYLARI İÇİN DANIŞMANLIK

KAYÜ’DEN ÜNİVERSİTE ADAYLARINA ÇAĞRI

YKS TERCİHLERİNDE YÜZDE 100 DOLULUK BEKLENİLİYOR

BÜYÜKŞEHİR ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMIYOR

TERCİH MARATONUNDA REHBERLİK HİZMETİ

EĞİTİM BİR-SEN'DEN OKULLARDA "TEMİZLİK" UYARISI

GECİKME OKULLARDA TEMİZLİK VE PANDEMİ ÖNLEMLERİNİ SEKTEYE UĞRATIR

KAYÜ, YÖK SANAL FUARINDA

ÜNİVERSİTENİ KEŞFET

KAYSO BAŞARILI ÖĞRENCİYİ ÖDÜLLENDİRDİ

ÖĞRENCİLERİMİZ REKOR KIRIYOR

ŞEKER’DEN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

50 ÇOCUĞA ÜCRETSİZ EĞİTİM

NNYÜ’DE GENEL KURUL TAMAM

KAYSERİ YÜKSEKÖĞRENİM VE YARDIM VAKFI GENEL KURULU YAPILDI

MESLEK OKULLARI İÇİN ODALARDAN ORTAK AÇIKLAMA

LGS TERCİHLERİNDE MESLEK OKULLARINI SEÇİN

‘GLOBAL ENGLISH HOUSE’ AÇILDI

YALÇIN: EĞİTİM EN BÜYÜK YATIRIM

SABUNCUOĞLU’NA ‘ALTIN PERFORMANS’ ÖDÜLÜ

AGÜ, ÖĞRENCİ MEMNUNİYETİNDE YİNE TÜRKİYE 1’İNCİSİ OLDU

ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ’NDE MEZUNİYET SEVİNCİ

BU YIL 3. MEZUNLARINI VERDİ

BİLGENESİL OKULLARI’NDAN LGS’DE % 72’LİK YERLEŞTİRME BAŞARISI

DÖNGEL: VERDİĞİMİZ EĞİTİMİN KALİTESİNİ VE NİTELİĞİNİ GÖRMÜŞ OLDUK

ENGELSİZ EĞİTİM ÇALIŞANLARI SENDİKA ÜYELERİ GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

BAŞKAN PARTİCİ: DAHA NİTELİKLİ İŞLERDE ÇALIŞMAK İSTİYORUZ

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ’NE HAYIRSEVER DESTEĞİ

Hayırsever iş adamı Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Kayseri Üniversitesi’ne Gıda Teknolojisi Pilot Uygulama Merkezi yaptırıyor.

Daha önce Erciyes Üniversitesi bünyesinde Safiye Çıkrıkçıoğlu MYO ile Mustafa Çıkrıkçıoğlu MYO binalarını yaptıran hayırsever iş adamı Mustafa Çıkrıkçıoğlu, bu hayırlarının devamı olarak yaptırdığı Gıda Teknolojisi Pilot Uygulama Merkezi’nin Kayseri Üniversitesi’ne hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

Kayseri Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesinde Gıda Teknolojisi Pilot Uygulama Merkezi’nin inşaat alanını gezen hayırsever iş adamı Mustafa Çıkrıkçıoğlu, binanın yapım protokolüne de imza attı.

Rektörlük binasında düzenlenen imza protokolünde konuşan hayırsever iş adamı Mustafa Çıkrıkçıoğlu, yeni kurulan Kayseri Üniversitesi’nin kısa zamanda iyi bir yere geleceğini söyleyerek şunları kaydetti.  “Şunu öncelikle söylemek istiyorum. Rektörümüz çok gayretli ve üniversiteyi iyi bir yere taşıyacağından eminim. Bugün Erciyes Üniversitesi’nin geldiği noktada eski rektörlerden Prof. Dr. Mehmet Şahin hocamızın çok büyük gayretleri olmuştu. Kulakları çınlasın Mehmet Şahin hocamızın, ismi hafızalardan silinmez. O rektör olarak göreve başladıktan sonra Erciyes Üniversitesi kampüsü bu hale geldi. İnşaatlarda çizmeyle gezdiğini çok gördüm. Bugün de Kayseri Üniversitesi’nin rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa hocama dedim ki, ikinci Mehmet Şahin’in de siz olacağınıza inanıyorum. Gerçekten Kurtuluş hocam hem akademik bilgisiyle hem Anadolu’nun verdiği can, dost ve arkadaşça davranışıyla gerçekten takdire şayan. Hocamın o gayretini, o heyecanını görünce kendisine ne gerekiyorsa yapalım hocam dedim. Kendisine çok teşekkür ederim. Rektör hocamın bu üniversiteyi çok iyi bir noktaya getireceğinden hiçbir şüphem yoktur. Kayseri’de üniversitelerimiz gerçekten çok büyük başarılara imza atıyorlar. Gerek Erciyes Üniversitesi gerekse Abdullah Gül Üniversitesi aldıkları uluslararası derecelerle bizleri gururlandırıyorlar. Kayseri Üniversitesi’nin de hepsini geride bırakarak daha yükseklere çıkacağından hiç şüphem yok. Ben şahsım adına başta Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa olmak üzere, tüm akademisyenlerine ve ekibine teşekkür ediyorum.” .

KAYÜ Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ise konuşmasına hayırsever iş adamı Mustafa Çıkrıkçıoğlu’na teşekkür ederek başladığı konuşmasının devamında şunları kaydetti. “Daha önce 1998 yılında Safiye Çıkrıkçıoğlu MYO ve 2006 yılında Mustafa Çıkrıkçıoğlu MYO’nun binalarını yaptırarak üniversiteye bağışlayan değerli hayırseverimize hoş geldiniz diyorum. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Kendisine ve Çıkrıkçıoğlu ailesine, üniversitemiz adına, Kayseri adına, Kayserililer adına, yükseköğretim gençliği adına şükranlarımı sunuyorum. Kayseri Üniversitesinin ilk hayır binasını yaptırıyor. Başka hayırseverlerimizde var, ama kendisi ilk olma özelliğini taşıyor. Neden Safiye Çıkrıkçıoğlu marka okul. Özellikle gıda işleme programı ile öğrencilerimiz, süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri, bahçe bitkileriyle ilgili ürünlerin yetiştirilmesini, organik ürünlerin geleneksel yöntemlerle endüstriyel teknikleri kullanarak üretilmesini öğreniyorlar. Yani mesleklerini yaparak öğreniyorlar. Safiye Çıkrıkçıoğlu MYO’muzun süt ve süt ürünlerinde birçok marka değere taş çıkartacak ürünlerini öğrencilerimiz üretiyorlar. Kayseri Üniversitemizin misyon ifadesinde de uygulama ve proje odaklı olmak, iş dünyasıyla bütünleşmek, toplumsal fayda oluşturmak ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlamak yer almaktadır. Safiye Çıkrıkçıoğlu MYO’muz, üniversitemiz misyon ifadelerinin hepsine destek sağlıyor. Şu anda Erciyes Üniversitesi’nden devralmış olduğumuz 15 Temmuz kampüsünde inşaatına başlanan yeni binada, uluslararası kalite standartlarına uygun nitelikli ürünlerin, gıda ürünlerinin ve diğer yan ürünlerin nasıl üretildiğini, o makinaların nasıl kullanıldığını, ürünlerle ilgili nasıl AR-GE’nin yapıldığını öğrencilerimiz öğrenmeye devam edecekler. Hayırseverimizin bugün burada yaptığı yereldeki imkanların devlet imkanlarına sağladığı katkıya bir örnektir. Hayırseverlerimizin bu katkıları ve yerel dinamiklerin desteği ile mesleki ve teknik yükseköğretimde güçlü bir Kayseri Üniversitesi’ni oluşturacağız.”.

Konuşmaların ardından KAYÜ Rektörü  Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ile Hayırsever İş adamı Mustafa Çıkrıkçıoğlu, bina yapım protokolüne imza attı.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ