KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KUYUDA ERKEK CESEDİ BULUNDU

YAKLAŞIK 1 AY ÖNCE ÖLDÜĞÜ TAHMİN EDİLİYOR

ENDONEZYALI GENÇ EVİNDE ÖLÜ BULUNDU

22 YAŞINDAKİ GENCİN ÖLÜM SEBEBİ ARAŞTIRILIYOR

YAHYALI’DA BONZAİ OPERASYONU

130 GRAM BONZAİ ELE GEÇİRİLDİ 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ACI MANZARAYI GÖREN EĞİTİMCİLER GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

OKUL MÜDÜRÜ MEYDANA GELEN TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ

POLİSTEN KAÇAN ALKOLLÜ SÜRÜCÜ

2 EKİP OTOSUNDA ÇARPARAK DURABİLDİ

EL-NUSRA ÜYESİ SANIĞA

2 YIL 6 AY HAPİS CEZASI

GENÇ KIZ HAREKET HALİNDEKİ ARAÇTAN ATLADI

GENÇ KIZIN KIRIKLARI OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

KAMYON VE OTOMOBİLİN ÇARPIŞTIĞI KAZADA

1 ÖLÜ 2 YARALI

ACILI ABLA

"HER BIÇAK DARBESİ İÇİN 100 YIL HAPİS İSTİYORUM"

VİRÜSÜ HİÇE SAYARAK DOĞUM GÜNÜ KUTLAYANLARA CEZA

POLİS, 5 KİŞİYE 4 BİN 500 TL CEZAİ İŞLEM UYGULADI

“OTOMOBİL SAVRULUNCA YANLIŞLIKLA SİLAH ATEŞ ALDI” DİYEN KATİL ZANLISINA

MÜEBBET HAPİS CEZASI

LASTİKÇİDE YANGIN

BENZİNLİK İÇERİSİNDE BULUNAN LASTİKÇİDE ÇIKAN YANGIN EKİPLERİ HAREKETE GEÇİRDİ

FETÖ/PDY SANIĞINA ÜYELİKTEN

6 YIL 3 AY HAPİS

ESKİ EŞİNİN TELEFONUNU GASP EDEN UYUŞTURUCU BAĞIMLISI SANIĞA

2 YIL HAPİS

KUMARBAZLARA 29 BİN 400 LİRA PARA CEZASI

KUMAR OYNADIKLARI TESBİT EDİLEN 7 KİŞİYE PARA CEZASI

DEAŞ'IN SÖZDE MALİ İŞLER SORUMLUSUNUN YAKALANDIĞI

OPERASYONUN DÜĞMESİNE KAYSERİ'DEN BASILDI

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ POLİSİ VATANDAŞA ULAŞTI
Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSERİ POLİSİ BİR AYDA 7 BİN 437 VATANDAŞA ULAŞTI

HES KODUNUN ALINMASI VE KULLANILMASI HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPTILAR

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri; 15 Aralık 2020-15 Ocak 2021 tarihleri arasında 7 bin 437 vatandaşa ulaşarak koronavirüs pandemisi ile mücadelede maske takılması, sosyal mesafe kuralı ve hijyen konularına önem verilmesi ile Hayat Eve Sığar (HES) kodunun alınması ve kullanılması hakkında bilgilendirme yaptı.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce, 15 Aralık 2020 - 15 Ocak 2021 tarihleri arasında İpeksi Dokunuş ile Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller, Emniyetle Engelsiz Yarınlar, Silah Atmayalım Yaşamları Karartmayalım, At Çiftliğinde Projeler, Dilenciliği Meslek Edindirmeyelim, Pencerem Kapım Güvenli Yapım, Telefonla Dolandırıcılık Mağduru Olmayalım, Öğrencilerimiz Geleceğimiz, Trafikte Eğitimli Çocuklar Projeleri ile genel faaliyet ve çalışmaların yürütülmeye devam ettiği bildirildi. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü genel faaliyet ve çalışmalarında, öğrencilere yönelik 3 bilgilendirme toplantısı düzenlenmiş, hane, işyeri, okul, resmi kurum, özel kurum, umuma açık yerler ile yüz yüze yapılan görüşmelerde 2.137 bilgilendirme faaliyetinde bulunulmuş, engelli, sokak çocuğu, yaşlı ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza yönelik 90 sosyal yardım faaliyeti, 10 sosyal etkinlik ve 29 suç mağduru vatandaşımıza destek ziyareti gerçekleştirildi. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü çalışmaları kapsamında, asayiş ve güvenlik konularında emniyet birimlerine 20 bildirim, güvenlik açısından risk oluşturan metruk yapıların yıkılması veya güvenlik tedbiri alınması hakkında ilgili kurumlara 39 metruk yapı bildirimi olmak üzere toplam 59 bildirimde bulunulmuştur. Yılbaşı tatili süresince sokağa çıkma kısıtlaması tedbirleri ile ilgili yayımlanan genelgeler doğrultusunda, İlimizin farklı bölgelerinde ikametlerinden yürüme mesafesinde market alışverişi için ayrılan 286 vatandaşımıza Koronavirüs pandemi kuralları hakkında bilgilendirme faaliyeti yapıldı. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce, kentte 270 kadın vatandaşa Kadın Acil Destek (KADES) uygulamasının tanıtılması ve kullanılması konusunda bilgilendirme çalışması yapılmış, hırsızlık olaylarının önlenmesinde güvenlik kamerası taktırılması konusunda 95 işyerine bilgilendirme faaliyeti yapılmış, 17 işyerine ise güvenlik kamerası taktırılması sağlandı. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle haber ajansları ziyaret edilerek basın mensuplarına çiçek takdim edildi. 'Emniyetle Engelsiz Yarınlar' projesi kapsamında, ihtiyaç sahibi 1 engelli çocuğa joystickli akülü araç teslimi yapıldı, 1 engelli çocuğun doğum gününe katılımı sağlandı.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü proje, genel faaliyet ve çalışmalarında; 15 Aralık 2020-15 Ocak 2021 tarihleri arasında 7 bin 437 vatandaşa ulaşıldı. Koronavirüs pandemisi ile mücadelede maske takılması, sosyal mesafe kuralı ve hijyen konularına önem verilmesi ile Hayat Eve Sığar (HES) kodunun alınması ve kullanılması hakkında taksi durakları, güzellik salonları, kuaför/berber salonları, alışveriş merkezleri, cami ve pazar yerleri ile park ve bahçelerde 189 bilgilendirme faaliyeti yapıldı. Ayrıca Genel Güvenlik ve Asayiş, Hırsızlık, Dolandırıcılık, Kadın Acil Destek (KADES) konuları ile ilgili 4.649 adet broşür, afiş, sticker vb. bilgilendirme ve bilinçlendirme materyali dağıtıldı.