KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

MELİKGAZİ MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

PALANCIOĞLU: GÜZEL İŞLER YAPIYORUZ

ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN YERLİ TOHUM MÜJDESİ

2020 GACER BUĞDAYI YILI OLACAK

KOCASİNAN'A “HOŞ GELDİN” BEBEK

BU UYGULAMA ÇOK BEĞENİLDİ

TALAS’TA KARARLAR OY BİRLİĞİ İLE

TALAS’TAN DOLU DOLU HİZMET VE YATIRIM

BÜNYAN’DA MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

ALTUN: KARARLAR HAYIRLI OLSUN

HACILAR’DA MECLİS TOPLANDI

MECLİSE ÖZDOĞAN BAŞKANLIK ETTİ 4 MADDE KARARA BAĞLANDI

YAHYALI’DA MERA YOLLARI BAKIMA ALINIYOR

ÖZTÜRK: BESİCİLERİN SORUNU GİDERİLECEK

KAYSERİ’YE İKİ PAŞA ATANDI

KOMANDO TUGAYI VE HAVA İKMALE ATAMA

ZABITA EKİPLERİ 4 GÜN BOYUNCA DENETİM YAPTI

BÜYÜKŞEHİR’DEN 7/24 BAYRAM MESAİSİ

BAŞKAN YALÇIN İLÇENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR

TALAS’A ESTETİK DOKUNUŞ

MELİKGAZİ'DE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI

ÖZVERİYLE SAĞLIK İÇİN ÇALIŞTIK

MELİKGAZİ'NİN ARAÇ FİLOSU GÜÇLENİYOR

BAŞKAN PALANCIOĞLU: TOPLAM 22 ARACIMIZ HİZMETTE

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR PERSONEL İLE BAYRAMLAŞTI

BİZİM YAPTIKLARIMIZI, HAYAL BİLE EDEMİYORLAR

KOCASİNAN’DA EKİPLER 24 SAAT ESASINA GÖRE ÇALIŞTI

ÇOLAKBAYRAKDAR: TEMİZLİK ÖNEMLİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN İDDİALARA CEVAP

KAMUOYUNU YANILTAN YALAN HABERLERE YASAL SÜREÇ BAŞLATTI

BAŞKAN ALTUN PERSONELİYLE BAYRAMLAŞTI

BİZ KOCA BİR AİLEYİZ


Anahtar Kelimeler: KAYSERİ BİRİNCİ ÇIKARDI

KAYSERİ LGS’DE 6 BİRİNCİ ÇIKARDI

BAŞARI YÜZDESİ ARTTI

Milli Eğitim Bakanlığınca gerçekleştirilen 2020 Liselere Geçiş Sınavı sonuçları açıklandı. Yurt genelinde 181 öğrenci sınavda sorulan bütün sorulara doğru cevap vererek 500 tam puan alarak sınav birincisi olurken, ilimizde de farklı orta okullardan mezun olan 6 öğrenci tam puan alarak birinciler listesine isimlerini yazdırdılar.

Kısaca LGS olarak adlandırılan 2020 Liselere Geçiş Sınavı sonuçları sonrası yurt genelinde 181 öğrenci sınavda sorulan bütün sorulara doğru cevap vererek 500 tam puan alarak sınav birincisi odu. İlimizde de farklı orta okullardan mezun olan 6 öğrenci tam puan alarak birinciler listesine isimlerini yazdırdılar.

İşte birincilik listesinde yer alan  50. Yıl Dedeman İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ahmet Faruk Yurdakul Türkiye genelinde 500 tam puan alan 181 öğrenci arasına girmenin gururunu yaşadı. Haber ekibimize konuşan LGS birincisi Ahmet Faruk makine ya da bilgisayar mühendisi olmak istediğini ifade edip; LGS’de birinci olmasının sırrının düzenli ve verimli ders çalışmasından kaynaklı olduğunun altını çizerek şunları kaydetti. “ Liselere Giriş Sınavında 500 tam puan yaparak Türkiye birincisi oldum. Bu süreçte gayretli ve düzenli çalışmanın yanı sıra başta okul müdürümüz Ahmet Oğuz olmak üzere tüm öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Eğitim, öğretim ve pandemi sürecinde beni destekleyen aileme de teşekkür etmek istiyorum. Pandemi süreci benim için hem avantaj hem de dezavantaj oldu. Ben genelde derse çalışarak değil de dersi öğretmenlerimizden dinleyerek anlıyorum. Hocalarımız sağ olsunlar online canlı yayınlar sayesinde bize destek çıktılar ve ders öğretiminde bulundular. Uzaktan bize denemeler de yolladılar ve bu denemeler sayesinde sınava daha iyi hazırlanma fırsatı yakaladık”.

Bundan sonraki hedeflerini de açıklayan LGS birincisi öğrenci Ahmet Faruk Yurdakul amacının Erciyes İmam Hatip ya da Kartal İmam Hatip Lisesine kayıt yaptırmak istediğini söyledi. Ahmet Faruk liseden sonraki hedefini üniversitede makine ya da bilgisayar mühendisliği olduğunu da sözlerine ekledi.

LGS birincisi Ahmet Faruk’un babası Ramazan Yurdakul ise denemelerdeki sonuçlardan dolayı böyle bir başarı bekledikleri ifade ederken şunları kaydetti. “Bize böyle bir evlat nasip ettiği için rabbime hamd ediyorum. Bizler gayret ettik, hocaları yardımcı oldu ve çocuğumuz Türkiye birincisi oldu. Çocukların, çocuk olduğunu unutmadan düzenli çalışmasını istedik. Ders çalışması gereken yerde dersine çalıştı, sosyal yaşantı olarak da hiçbir zaman geride kalmadı. Stres altında sınava girmedi. Bizler ve öğretmenleri denemelerdeki sonuçlardan dolayı böyle bir başarı beklentisi içerisindeydik. Çocuğumuzun isteği doğrultusunda ilerdeki meslek seçiminde kendisini destekleyerek bizler de mühendis olmasını istiyoruz”


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ