KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BROKOLİNİN FAYDALARI NELERDİR?

BROKOLİ KANSERİ ÖNLEYİCİ EN GÜÇLÜ SEBZEDİR

KAYSERİ'DE YAŞLILARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN UYGULAMA

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ, YATALAK HASTALARI RAHAT ETTİRMEK İÇİN EVLERİNE HASTA YATAĞI GÖTÜRÜYOR

LAHANA DEYİP GEÇMEYİN

UZMANLAR “BİNBİR DERDE DEVA”DİYOR

SALUR MAHALLESİ KARANTİNAYA ALINDI

150 HANENİN 50’SİNDE KORONAVRÜS TESPİT EDİLDİ

KAYSERİ'DE GÜNLÜK 150 COVİD-19 VAKASI TESPİT EDİLİYOR

HAFTALIK VAKA ORANI 1053

VİRÜS AVCILARI ZORLU YOLLARI AŞARAK AŞILAMA ÇALIŞMALARINI YAPIYOR

SAĞLIKÇILAR EN KÜÇÜK YERLEŞİM YERLERİNİ BİLE GÖZ ARDI ETMİYOR

KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ’NDE İLK KEMİK İLİĞİ NAKLİ BAŞARI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

58 YAŞINDAKİ HASTA TEDAVİSİ SONRASINDA TABURCU EDİLDİ

AŞI ÇALIŞMALARINDA YÜKSEK ORANDA KARŞILIK OLDU

Benli: "Toplumumuzun belli bir kesimi aşılandıktan sonra pandeminin çıkışında ki ışık büyümüş olacak"

BÜTÜN ZORLUKLARI KORONA VİRÜSÜ YENMEK İÇİN AŞIYORLAR

KAYSERİ'DE SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÇETİN KIŞ ŞARTLARINA RAĞMEN AŞILAMAYI SÜRDÜRÜYOR

“TURP” DEYİP GEÇMEYİN

FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR?

KAYSERİ’DE TAZİYE EVLERİ VAKA SAYILARINI ARTIRIYOR

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli: “’Rahmetlinin ölüm yıl dönümü diyerek’ yemek yaptırıp toplanmalar görülüyor”

VAKA SAYISI ARTAN KÖY KARANTİNAYA ALINDI

CÜCÜN MAHALLESİ 10 GÜN BOYUNCA KARANTİNADA

SIHHAT PROJESİ KAPSAMINDA

KAYSERİ SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NE 2 ARAÇ TAHSİS EDİLDİ

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ

AŞI ÇALIŞMALARINI YERİNDE DEĞERLENDİRDİ

KORONA VİRÜS AŞISI, 2. DOZDAN SONRA VİRÜSÜN BULAŞICILIĞINI AZALTTI

Toker: “Aşının 2. dozdan sonra virüsün bulaşıcılığını azalttığı ve bulaşsa dahi hastalığı çok hafif, hatta belirsiz semptomlarla geçirildiği saptandı”

VALİ ŞEHMUS GÜNAYDIN KORONA VİRÜS AŞISI OLDU

VALİ GÜNAYDIN KORONA VİRÜS AŞISININ İLK DOZUNU YAPTIRDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSERİ 112’NİN KADIN EKİPLERİNİ GÖREN GURURLANIYOR

“KADINLARIN HER ŞEYİ YAPABİLECEĞİNİ BU ŞEKİLDE ANLAMIŞ OLDUK”

Kayseri İl Ambulans Servisi Başhekimliğinde görevli kadın ambulans şoförlerini gören vatandaşlar, ambulansı durdurarak tamamı kadınlardan oluşan ekibi tebrik ediyor. 4 yıldır ambulans şoförlüğü yapan Esra Çam, “Kadınların her şeyi yapabileceğini bu şekilde anlamış olduk” dedi.

Kayseri’de İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliği çalışanları 7/24 görev başında zor durumda kalanların imdadına yetişiyor. Kayseri’de de paramedik Esra Çam ve Feyza Nur Türkmen de aldıkları eğitimin ardından ambulans şoförlüğü yapmaya başladı. Kadın şoförler, vakaya gittiklerinde yolda kendilerini gören vatandaşların çok şaşırdığını ve bazen ambulansı durdurarak kendilerini tebrik ettiğini söyledi.

4 yıldır ambulans şoförlüğü yapan paramedik Esra Çam, “Çalışmalarımız güzel gidiyor. Ekip ruhuyla beraber çalışmak güzel oluyor. Arkadaşlarımızla beraber bir ekip halinde gayet güzel geçiyor. Korona virüs süreci biraz zor bir süreç ama bir şekilde atlatıyoruz. Arada sıkıntılarımız oluyor ama genelde bayan olduğumu görünce yol veriyorlar. Hatta tebrik edenler ve gurur duyanlar oluyor. Bende öyle övgüler aldıkça mutlu oluyorum. Daha da çok hevesleniyorum. Aslında bayan sürücü olmak zor ama gerçekten arkadaşlarımla birlikte birbirimize destek olarak bayanların her şeyi yapabileceğini bu şekilde anlamış olduk. Herkes ‘Nasıl çalışıyorsunuz, zor olmuyor mu?’ diyor. Biz bir şekilde ekip ruhuyla üstesinden geliyoruz. Çokta rahat ve güzel oluyor” dedi.

112’in kadın şoförlerinden paramedik Feyza Nur Türkmen de, “112’de erkek arkadaşlarımız ‘erkekle nöbet tutmak çok rahat’ derler ama bayanlarla çalışmak çok güzel bir duygu. Vakalarda sıkıntı yaşamıyoruz. Vatandaş sağ olsun bize yardım ediyor. Trafikte de sıkıntı olmuyor. Hatta bizi yolda durdurup tebrik ediyorlar. Bayanların ne kadar güçlü olduğunu gösterdiğimiz için ‘bizi gururlandırıyorsunuz’ diye çok övgüler alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kadın şoförlerle çalışmanın ayrı bir mutluluk verdiğini dile getiren acil tıp teknisyeni Esra Yurdakul, “Bayan şoförle çalışıyoruz ve gerçekten çok güzel bir duygu ve çok rahat. Aynı nöbette olsak diye istiyoruz. Bir defasında vakaya giderken bir araba bizi durdurdu ve ‘sizinle gurur duyuyoruz’ diye seslendiler. Bizde hem şaşırdık hem de çok mutlu olduk” şeklinde konuştu.

Acil tıp teknisyeni Seyhan Arslan ise, “Çok güzel günlerimiz geçiyor. Severek çalışıyoruz. Yol kenarında bizi alkışlayanlar oluyorlar. Yolda giderken durdurup tebrik edenler oluyor. Sağ olsunlar güzel tepkiler alıyoruz. Bu tek başına olacak bir iş değil. Hep birlikte sürdürüyoruz. Ekip ruhuyla ve birbirimizi severek, destekleyerek çalışıyoruz” derken, Eda Nur Darıcı ise, “Esra ile beraber 4 aydır beraberiz. Dayanışma, birlik beraberlik ve ekip ruhu içerisinde hep beraber bütün zorlukların üstesinden geliyoruz. Mutluyuz. Bu şekilde de devam edeceğiz” diye konuştu.