KAYSERİ TİCARET ODASI´NDAN ÜYELERİNE
YURT DIŞI FUAR ZİYARETİ DESTEĞİ MÜJDESİ...
Tarih: 12.2.2018 18:01:49/ 470okunma / 0yorum

Başkan Hiçyılmaz: Attığımız her yeni adım Türkiye´nin hedeflerine ulaşması içindir

Kayseri Ticaret Odası´ndan tüm üyelere fuar ziyareti desteği müjdesi geldi. Kayseri Ticaret Odası´nın yaklaşık 4 yıldır uyguladığı yurt içi fuar ziyaret desteğinin kapsamı genişletilirken, yapılan yenilikle yurt dışı fuar ziyareti desteği uygulamaya konuldu.

Fuar ziyaret desteklerine ilişkin açıklamada bulunan Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Oda üyelerinin yurt içi ve yurt dışı fuarları ziyaret etmesini önemli gördüklerinin altını çizdi. Hiçyılmaz, fuarlarda üretilen ürünlerin tanıtımının yanı sıra yeniliklerin izlenebildiğini ve özellikle ihracata yönelik üretimin artması için yeni fırsatların doğduğunu kaydetti.

Oda üyelerinin yalnızca yurt içi piyasaya üretim yapan anlayışla kısıtlı kalmaması, yurt dışı piyasalarda da ürün satabilmesi için ilk adımın fuarlara katılmak olduğunu ifade eden Hiçyılmaz, üyelerin bu yöndeki girişimlerine destek olmak için ellerinden gelen tüm imkanları kullandıklarını söyledi.

Kayseri Ticaret Odası tarafından üyelere sağlanan fuar ziyareti desteklerinin Kayseri´nin ihracatının artmasına katkı sağlamak için yapıldığına dikkati çeken Hiçyılmaz,  “Yeni döneme ilişkin hazırladığımız projeler arasında bulunan fuar desteklerinin kapsamının genişletilmesi konusunda yeni bir adım attık. Kayseri´nin ihracatının artması ve ilk etapta 2 milyar doları aşması için bu desteklerin verilmesini önemli görmekteyiz. Bizler, üyelerimize yapacağımız her katkı ile aslında şehrimize ve ülkemize katkı sağlamış olmaktayız. Attığımız her yeni adım, yaptığımız her yeni iş, Türkiye´nin hedeflerine ulaşması içindir” dedi.

Yaklaşık 4 yıl önce uygulamaya koydukları yurt içi fuar desteğinin kapsamını genişlettiklerini açıklayan Başkan Hiçyılmaz, “Her üyemiz, yurt içi fuar ziyareti desteğimizden yılda iki defa faydalanabilecektir. Bu destek kapsamında, gidiş-dönüş uçakla seyahat bedelinin tamamı üyelerimize ödenecektir” diye konuştu.

Oda üyelerine yurt dışı fuar ziyareti desteği de sağlamayı hedeflediklerini ve bu konuda proje hazırladıklarını hatırlatan Başkan Hiçyılmaz, bu desteğin verilmesi noktasında hızlı davrandıklarını ve 2018 Şubat ayı itibariyle uygulamaya başladıklarını vurguladı.

Hiçyılmaz, “Her üyemiz, odamızdan destek alarak katıldığı son yurt dışı fuar ziyaretinden itibaren 4 yılda bir defa bu imkândan faydalanma hakkına sahip olacaktır. Gidiş- dönüş uçak bileti bedelinin yüzde 50´si oranında bir bedel, Odamız tarafından üyelerimize ödenecektir. Bu bedelin 1.500 TL´yi geçmemesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Başkan Hiçyılmaz, fuar ziyareti desteklerine ilişkin detaylı bilginin, www.kayserito.org.tr web adresinden ve Oda´nın ilgili birimlerinden alınabileceğini sözlerine ekledi. 
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ TİCARET ODASI NDAN ÜYELERİNE
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
19 Aralık 2018 Çarşamba
Bugün
Fırtına
7 °C
4 °C
Perşembe
Bulutlu
8 °C
2 °C
Cuma
Bulutlu
7 °C
1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL