KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

PROTOKOLDEN RECEP MAMUR’A ÖVGÜ

RECEP MAMUR CAMİ AÇILDI

BÜYÜKKILIÇ, MİLLET BAHÇESİ REİS’İN ADINI TAŞIYACAK

BÜYÜKKILIÇ, MİLLET BAHÇESİ İLE İLGİLİ OLARAK ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

VALİ GÜNAYDIN’DAN MUHTARLARA PANDEMİ MESAJI

HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

BÜYÜKKILIÇ, İL PANDEMİ KURULU TOPLANTISINA KATILDI

BAKAN SOYLU VE KOCA’YA GÖRÜŞ BİLDİRDİ

MESLEK EĞİTİM KURSLARINA BÜYÜK İLGİ

KOCASİNANLI KADINLAR MESLEK SAHİBİ OLUYOR

HEMŞEHRİLERİMİZİN GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞIYORUZ

KALKAN, EĞİTİMİN ERTELENMESİ KARARINI YORUMLADI

COVİD-19 GÖLGESİNDE RİSK ARTAR

ERÜ ÖĞRENCİLERİNİN TEKNOFEST BAŞARISI

ORTA İRTİFA’DA EN YÜKSEK PUANI ALDILAR

270 GRAM TOZ ESRARLA YAKALANDI

ÜZERİNDEN TOZ ESRAR ÇIKAN ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI

BALKONDA ÇIKAN YANGINDA DUMAN ZEHİRLEDİ

2 KİŞİ TEDAVİ ALTINA ALINDI

ARAZİ TARTIŞMASI KAVGAYLA BİTTİ

ANLAŞMAZLIKTA 2 KİŞİ YARALANDI

ESNAFA GURBETÇİ DOPİNGİ

800 YILLIK KAPALI ÇARŞIDA ESNAFIN YÜZÜ, GURBETÇİLERLE GÜLDÜ

HACILAR BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSU ARTIK DAHA GÜÇLÜ

ÖZDOĞAN, “EKSKAVATÖR İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”

BÜYÜKKILIÇ’TAN “19. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ” MESAJI

TÜRKİYE SEVDALISIYIZ

BEYDEĞİRMENİ’NE TALEP TOPLANACAK

BÜYÜKKILIÇ, 3. GRUP TALEP TOPLAMAYA 14 AĞUSTOS’TA BAŞLANACAĞINI AÇIKLADI

PALANCIOĞLU, 500 GÜNLÜK ÇALIŞMASINI ÖZETLEDİ

DOLU DOLU 500 GÜN

KAYSERİ TİCARET BORSASINDAN ANKARA ÇIKARMASI

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış Meslek Komitelerinden oluşan bir heyetle Ankara´ya çıkarma gerçekleştirdi.

Kayseri Ticaret Borsası heyeti sırasıyla; MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ve İsmail Özdemir, Ak Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Emrah Karayel,  Hülya Nergis Atçı, önceki dönem Enerji Bakanı Taner Yıldız, Önceki dönem Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TOBB Başkanı RifatHisarcıklıoğlu´nu ziyaret etti.

Ziyaret çerçevesinde KTB Başkanı Bağlamış sektörlerinin sorunları ile ilgili oluşturdukları dosyaları takdim ederek şöyle konuştu. ? Kayseri Ticaret Borsası olarak, üyelerimizden bizlere sürekli olarak iletilen sorunları ve talepleri çözmek adına, çözüm merkezlerine ulaştırmak istedik. Talepleri bir dosya haline getirerek Milletvekillerimize, Bakanımıza ve TOBB Başkanımıza takdim ettik. Hepside dosyamızda belirtilen sorunların takipçisi olacakları sözünü verdiler.

Başkan Bağlamış, konuyla ilgili olarak şöyle konuştu. ? İlimizde faaliyet gösteren tarım ve hayvanlık sektörü son yıllarda büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Özellikle ; ithal et meselesi, Yumurta üreticilerimizin Irak sorunu ve KDV düzenlemesi, zincir marketlerin yerel esnafımıza verdiği zararlar, Et Süt Kurumunun Kayseri´de bulunmaması, Yeni Hal Yasası, Kırsal Kalkınma Desteklerinin yetersizliği, Kayseri İhtisas OSB´lerinin kurulması, İçanadolu bölgesinin ve özellikle Kayseri´de buğdayda yaşanan süne problemi ve buğday ekiminin giderek azalması gibi konular dosyamızda yeraldı. Ayrıca Borsa olarak yeni almış olduğumuz arsa üzerinde gerçekleştireceğiz projeler için hibe destek istedik. Kayseri sucuk ve pastırmasının tanıtımı için yaptığımız çalışmalar hakkında bilgiler verdik.

Ticaret Bakanımız  Sayın Ruhsar Pekcan Hanım danışmanları ve Genel Müdürlerinden oluşan bir heyetle gayet verimli bir toplantı gerçekleştirdik. TOBB Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu ve Milletvekillerimiz bizi çok iyi ağırladılar. Kendilerine çok teşekkür ederiz.

Kayseri´de bugüne kadar sürekli konuşulup, ama bir türlü çözülemeyen sorunların çözümü için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yakın zamanda da Tarım Bakanımız Sayın Bekir Pakdemir´li ve Bakan Yardımcımız Mustafa Aksu´ya bir ziyaret gerçekleştirip dosyamızı onlara da takdim edeceğiz.?


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ