KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ERCİYES YÜKSEK İRTİFA KAMP MERKEZİ İÇİN YATIRIM TOPLANTISI

“ERCİYES, ARANILAN MERKEZ OLMAYA DEVAM EDECEK”

DEVELİ’YE E-SINAV SALONU

CABBAR BAŞKAN: “E-SINAV SALONU DEVELİMİZE HAYIRLI OLSUN”

YATIRIM VE HİZMETLERİN İLÇESİ KOCASİNAN’DA VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

“HİZMETLERLE YAŞAM STANDARTLARI YÜKSELİYOR”

MELİKGAZİ'DEN HİZMETTE BİR İLK DAHA

DİJİTAL E-İMAR SİSTEMİ GELİŞTİRİLDİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HAFTANIN İLK GÜNÜ ZİYARETLER

BÜYÜKKILIÇ, 'İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN'

BAŞKAN YALÇIN'DAN VERGİ YAPILANDIRMASINDA SON HAFTA HATIRLATMASI

“YAPILANDIRMADA TALAS, BİR İLKİ BAŞLATTI”

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖNETİMİ’NDEN KAY GRUP’A NEZAKET ZİYARETİ

BAŞKAN DURAN: SEYİR EVLERİ, BİR KAYSERİ MARKASI OLACAK

MUHTARLAR: “BU YOLU HAYAL BİLE EDEMEZDİK”

“OTOBAN GİBİ YOL ORTAYA ÇIKTI”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN

PAZAR MESAİSİ

MELİKGAZİ'DE

METRUK BİNA YIKIMLARI DEVAM EDİYOR

KOCASİNAN BELEDİYESİ OKULLARDA

TEMİZLİK VE DEZENFEKTE ÇALIŞMASI YAPTI

TALAS'IN MÜDÜRLERİ

KIRSALI ARŞINLIYOR

HACILAR BELEDİYE BAŞKANI ÖZDOĞAN

İLÇE HALKINI ZİYARET ETTİ

NAR SUYUNUN MUCİZEVİ FAYDALARI !

KANSERDEN VE KALP KRİZİNDEN KORUYOR…

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİN’DEN SOĞUK KISITLAMA GÜNÜNDE SICAK İKRAM

POLİS, BEKÇİ VE ZABITA EKİPLERİNE SICAK ÇAY VE SANDVİÇ EKMEĞİ İKRAMI

BAŞKAN PALANCIOĞLU ‘SERBEST BÖLGE’DE Kİ İŞYERLERİNİ ZİYARET ETTİ

Palancıoğlu: “Kayseri ilinde sanayinin, sanayi yatırımlarının ve ekonomik büyümenin temelinde belediyelerin akılcı, yerinde ve bilinçli yatırları yer almaktadır”

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSERİ PANCAR KOOPERATİFİ GENEL KURULU´NA KADIN ÇİFTÇİLERDEN YOĞUN İLGİ

Kayseri Pancar Kooperatifi´nin 66.Olağan Mali Genel Kurulu, son zamanlarda yaygınlaşan şehre göçmek için her imkânı ve fırsatı değerlendiren bir anlayışa karşı, inatla köyüne, beldesine, tarlasına, toprağına sahip çıkan, koskoca bir ülkeyi beslemek için ç

20 Haziran 2019 Perşembe günü sabah erken saatlerde Sivas´tan, Yozgat´tan, Nevşehir´den ve Kayseri´nin ilçelerinden Olağan Mali Genel Kurul için 12 bölgeden Kadir Has Kongre Merkezine gelen 9 bin 967 çiftçinin 2 bin 434´ünün kadın çiftçi olması, çiftçiliğin artık bir meslek olarak görülmeye başlanması yanında kadın çiftçilerin pancar tarımına sahiplenmelerinin bir göstergesi olarak yorumlandı. 500 personelin görev yaptığı, 150 kayıt masasına kayıtlarını yaptıran çiftçilerin salonda yerlerini almaları sonrasında büyük bir coşku ve heyecan arasında salona giren Kayseri Pancar Kooperatifi ve Kayseri Şeker Fabrikası yöneticilerinin hep birlikte genel kurula katılan çiftçileri selamlamaları sonrasında genel kurul Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kayseri Pancar Kooperatifi´nin 66. Olağan Mali Genel Kurulunda konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, artık sektörün sorumluluğunu taşıma ve liderliğini yapma adına sorumluluk aldıklarını ve şeker sektörünün tarihinde ilk defa Türk Şeker dışında bir kuruluş olarak Kayseri Şeker´in kendi şekerinin satış fiyatına bağımsız olarak karar verip kararlılıkla uyguladığını belirtti. Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü,

?2019 yılı başında 8 yıllık hayalimizden birinin gerçekleşmesi imkânı ortaya çıktı. Kayseri Şeker gibi Kooperatif kuruluşları çıkarılan kanunla halka açık şirket statüsü kazandı ve Sermaye Piyasası Kuruluna tabi hale geldi ve bu kuruluşun denetimine girdi. Geçmişte Kayseri Şeker´in başına gelenleri dikkate aldığımızda bunun çok önemli bir gelişme olduğunu ifade edebiliriz. Bundan sonraki hedefimiz Kayseri Şeker´in borsaya kote olmasını sağlamak, bu vesile ile siz değerli çiftçilerimiz başta olmak üzere isteyenlerin Kayseri Şeker´de hisse almalarının yolunu açmak istiyoruz. Bu elbette hep birlikte ortaya koyduğumuz bir başarının ürünüdür. Başarı bir varış noktası değil, bir yolculuktur. Bu yolculuğun devam etmesi için; bilgi gerekir, tecrübe gerekir, disiplin, ciddiyet, gayret, fedakârlık, cesaret gerekir, birlik ve bütünlük gerekir, hep birlikte hedefe odaklanmak ve yürümek gerekir.?

Çiftçilere başarılarından dolayı teşekkür eden ve birlikte olmanın en büyük vazgeçilmezleri olduğunu söyleyen Hüseyin Akay, ?Bu kutlu yürüyüşümüz Allah´ın izniyle zevale uğramadan devam edecek. Hep birlikte Türk çiftçisinin kalkınması, büyümesi, milli gelirden hak ettiği payı alıncaya kadar durmaksızın devam edecek. Turhal Fabrikası bizim için Kızıl Elma idi. ?Kızıl Elma´ya Hey Kızıl Elma´ya´ diyerek hep birlikte yeni Kızıl Elmalara yürüyeceğiz. Biz hep birlikte büyük Kayseri Şeker ailesiyiz. Sevincimiz bir, acımız bir. Mutluluğumuz bir, üzüntümüz bir. Tasamız aynı, kıvancımız bir. Birlikte ağlarız, birlikte güleriz. Biz hep birlikte olmadan, tek başımıza bir şey olmadığımızı biliriz. Bu yolda desteğiniz ve duanız bizim için vazgeçilmezdir. Bu duygularla 66. Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Siz değerli çiftçilerimizin göstermiş olduğunuz ilginizden, coşkunuzdan, heyecanınızdan, duruşunuzdan, sevginizden, sahiplenmenizden, katılımlarınızdan, katkılarınızdan ve üretimdeki başarılarınızdan dolayı ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Allah niyetimizi istikametimizi bozdurmasın, birlik ve bütünlüğümüzü daim eylesin. Sizin ekmeğinize göz diken haramzadelere fırsat vermesin.Allah emeğinizi, emeğimizi zayi ettirmesin, ürünleriniz bereketli, kazancınız bol olsun. Kazasız, belasız, afetsiz, felaketsiz ağız tadı ile bu kampanyayı ve nicelerini tamamlamayı nasip eylesin? dedi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ