KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

TÜRKŞEKER GENEL MÜDÜRÜ MÜCAHİT ALKAN’DAN BAŞKAN AKAY’A TAZİYE ZİYARETİ

66. PANCAR ALIM KAMPANYASI VE ŞEKER SEKTÖRÜ HAKKINDA KARŞILIKLI GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ERCİYES’İN ETEĞİ HACILAR’DA

“YÜKSEK İRTİFANIN BİR AYAĞI BURADA OLACAK”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ANKARA'YA ÇIKARMA YAPTI

BÜYÜKKILIÇ ULAŞIM KONUSUNU HER YÖNÜYLE BAKAN’A AKTARDI

MELİKGAZİ BELEDİYESİ KAPALI İŞYERLERİNDEN KİRA ALMAYACAK

PANDEMİDEN ETKİLENEN KİRACILARINA DESTEK OLUNACAK

KAYSERİ ULAŞIM A.Ş.’YE ÖNEMLİ BİR SERTİFİKA DAHA

KAYSERİ ULAŞIM A.Ş. ‘COVİD-19 GÜVENLİ HİZMET BELGESİ’ ALDI

SGK İL MÜDÜRÜ HASGÜL: "YAPILANDIRMA İÇİN SON ŞANS"

1 ŞUBAT SON GÜN

BAŞKAN PALANCIOĞLU KAYSERİ GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

ÇALIŞMALAR VE ÜRETİMLER HAKKINDA BİLGİ ALDI

HİÇ KİMSE KİTABA UZAK KALMAYACAK

KİTAPLAR, GEZİCİ KÜTÜPHANE İLE VATANDAŞIN AYAĞINDA

ÇEVREYE DOST BELEDİYEDEN LED TEKNOLOJİSİYLE 1 YILDA 2,5 MİLYON TL TASARRUF

YÜZDE 65 TASARRUF SAĞLANDI

BÜYÜKŞEHİR’DE ‘İSTİŞARE’ TOPLANTISI

Başkan Büyükkılıç, 16 ilçe belediye başkanı ve teşkilatlar ile dayanışma içerisinde hizmetlerin süreceğini söyledi

“TEMİZ İÇME SUYUNUN GÜVENCESİ KASKİ”

“SUYUN KALİTESİ SÜREKLİ TAKİP EDİLİYOR”

"ASANSÖRLERDE SORUMLULUK SİGORTASI ZORUNLU"

Başkan Palancıoğlu: “Bina yöneticilerinin bu hassas konuya daha önem vermeleri gerekmektedir”

ZİNCİDERE GÖLETİ'NDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ

“TALAS’A DEĞER KATACAK”

HİSARCIK'TA YENİ BAĞLANTI YOLUNDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

2021 YILINDA DA YENİ YOLLAR YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN BORÇ YAPILANDIRMA HATIRLATMASI

SON GÜN 1 ŞUBAT

TALAS BELEDİYESİ’NDEN KEPEZ’E MODERN ORTAOKUL

EĞİTİME SÜREKLİ DESTEK

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ EĞİTİM NOLU ŞUBE
Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSERİ EĞİTİM BİR SEN 1 NOLU ŞUBE´NİN

İL DİVAN TOPLANTISI YAPILDI

Kayseri Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube´nin İl Divan Toplantısı yapıldı 
 Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan: 


 Melikgazi Belediyesi ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç: 
 ? Dostlarımız hatalarımızı nezaket içerisinde yüzümüze söylesinler?  Kayseri Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube´nin 2018 Aralık Ayı delege ve İl Divan Toplantısı yapıldı. 
Bir restoranda düzenlenen toplantıya Melikgazi Belediye Başkanı ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, 25´inci Dönem AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan ve delegeler katıldı. 
Yapılan duanın ardından toplantının açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, sendika olarak üyelerinin gönüllerini alarak onlar için ter dökeceklerini ifade etti. Sendika olarak maddi ve manevi olarak yeni hedefler koyarak hizmet etmeye devam edeceklerini belirten Başkan Kalkan: ? Bu kutlu hareket 1992 yılında gönül adamı, Kudüs şairi Mehmet Akif İnan ve arkadaşları tarafından kurulurken merkeze insanı, mazlumu, fedakarlığı, vefayı, çalışmayı, hakkaniyeti koymuştur. Aynı hassasiyetle bizler de teşkilatımıza hem madden hem manen yeni hedefler koyarak hizmet edeceğiz. Sizlerden beklentimiz hayırlı çalışmalarımızda dua ve desteklerinizi eksik etmemenizdir. Önerileriniz, eleştirileriniz, tavsiyeleriniz, sunacağınız projeler bizler için çok kıymetlidir. Dava şuuru ile hareket eden insanlara küsmek, nefsi davranma, ön yargı ile hareket etmek yakışmaz. Sendika şubemiz ve şube yönetimlerimiz, ilçe temsilcilerimiz 10 bine yakın üyemiz tamamına ulaşacak, onların gönüllerini alacak, üyelerimizin özlük ve özgürlük mücadelesinde nefes tüketmeye ter akıtmaya devam edecektir. Sizleri bu mücadele yanımızda göreceğimizden hiç şüphemiz yoktur? diye konuştu. 

?200 bin TL´lik başlangıçta bir bağış kampanyası başlatıyoruz? 


Yemen meselesinde Müslümanların çözmesi gereken en öncelikli mesele olduğunu vurgulayan Başkan Aydın Kalkan, Eğitim Bir Sen olarak yardım kuruluşları ile harekete geçtiklerinin altını çizdi. Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan: ?Memur Sen olarak, başta bölgedeki sendikalar olmak üzere, dünyanın bir çok ülkesindeki emek örgütleriyle iletişime geçerek inisiyatif almaya kararlıyız. Eğer gerek devlet düzleminde gerek sivil toplum kuruluşları düzleminde biz bir an önce bu inisiyatifi almaz, sorunu en basit ifadesiyle ötelersek başkaları gelir ve kendi düzenlerini kökleştirir. Yemen konusu kardeş kavgasının ne boyutlara gelebileceğinin en bariz örneğidir. Yemen meselesi Müslümanların çözülmesi gereken en öncelikli meselesidir. Çocuklar, kadınlar açlıktan ölürken bizler keyfe keder yaşayıp umarsız bir tavırla günümüzü gün edemeyiz. Devlet, millet, STK´lar olarak bu konuda çok acil tedbirler almalıyız. Biz Eğitim Bir Sen olarak bu anlamda paydaş yardım kuruluşları ile harekete geçiyoruz? dedi. 


?Arkamızdan değil de nezaket kuralları içerisinde yüzümüze karşı konuşmak gerekir? 


Melikgazi Belediye Başkanı ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç ise yokluk ve kıtlık günlerini gördüklerini ifade ederek birliktelikleri özlediklerini söyledi. Herkesin hata yapabileceğini ve bir kul olduklarını belirten Başkan Büyükkılıç: ? Biz bugünleri özledik. Biz kıtlık gününü de gördük yokluk gününü de gördük. O anlamda koruyup daha da geliştirmemiz lazım. Bizim birbirimize gönlümüzü açmamız lazım. Birbirimizin arkasından değil, nezaket kuralları içerisinde yüzüne karşı konuşmamız lazım. Bizim bunlara çok ihtiyacımız var. Belki de benim en büyük projelerimden bir tanesi de bu olacak. Biz bunu Kayseri´de uygulayıp Türkiye´mize yerleştirirsek, kazanan Türk Milleti olacaktır. Cenabı Allah´a şükürler olsun ki ne güzel birlikteliklerimiz var bu değerleri koruma da bizlere düşer. 3 hafta önce Cumhurbaşkanımız bizlere bir görev verdi. Cenabı Allah tamamını erdirsin. Her şeyi güzel yaptığımızı iddia edemeyiz. Bizler bir kuluz ve hatalarımız da olabilir. Ben dostlarımızın hatalarımızı bizlere nezaket içerisinde hatırlatmasını isterim. Yüzümüze karşı çok iyi yaptın, aslansın veya kaplansın değil. Arkamızdan konuşurlarsa bizlere yazık olur. Sonra geri dönüşü olmayan yollara gireriz. Hepimiz işte o zaman kaybederiz. Ben burada bir sembolüm. Kurumlar kalıcı olmalı, kurumlar yaşatılmalıdır. Biz sizlerden hep dua ve destek bekliyoruz. Bu şehri hep birlikte yönetelim diyoruz? ifadelerine yer verdi. 


Haber Kaynak : İHA