KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

BÜYÜKŞEHİR, MUTLU EVLİLİĞİN SIRRINI ÇİFTLERE SORUYOR

25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ

KOYUNLAR ARTIYOR

TALAS MUSİKİ CEMİYETİ’ NDE FASILLAR HIZ KESMİYOR

ERCİYES’TE KAR KALINLIĞI 10 SANTİMİ BULDU

DOĞADAN YÖRESEL ÜRÜNLER AÇILDI

‘AHİ EVRAN RUHUYLA ESNAFIM FOTOĞRAF YARIŞMASI’ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

TALAS’TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ BAŞKA KUTLANDI

TAŞ MEKTEP ŞEHİTLERİ’NE DİPLOMA TÖRENİ

KASKİ PERSONELİ  KAN BAĞIŞLADI

SAĞANAK VE KAR GELİYOR

DÖVİZ ALAN VATANDAŞA YANLIŞLIKLA 500 DOLAR FAZLA VERDİ

ALADAĞLAR MİLLİ PARKI'NI 50 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ GÜN SAYIYOR

BAŞKAN ÖZTÜRK DİŞ HEKİMLERİ’NE GÜL VERDİ

DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ KUTLANDI

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ BAROSU KADINLAR DİKTİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSERİ BAROSU KADINLAR GÜNÜ’NDE AĞAÇ DİKTİ

Kayseri Baro Başkanı Cavit Dursun: “8 Mart’ın tek gün olarak değil, her zaman hatırlanması gerektiğini düşünüyoruz”

Kayseri Barosu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, kadın avukatlarla beraber ağaç dikti. Baro Başkanı Cavit Dursun, “8 Mart’ın tek gün olarak değil, her zaman hatırlanması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Kayseri Barosu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Şehir Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Hatıra Ormanına ağaç dikti. Burada açıklamalarda bulunan Kayseri Baro Başkanı Cavit Dursun, “8 Mart Emekçi Kadınlar Günü anısına bu yıl pandemi sebebiyle yapamadığımız fiziki etkinlikler sebebiyle, günün anısına Şehit Cumhuriyet Savcımız Mehmet Selim Kiraz anısına hazırlanan bu hatıra ormanına, baromuzdaki tüm meslektaşlarımızı, stajyerlerimizi ve kadın çalışanlarımızı temsilen birer tane ağaç dikmeye karar verdik. Bunu da burada meslektaşlarımızla birlikte uygulayacağız. Biz 8 Mart’ları tek gün olarak değil, her zaman hatırlanması gereken, her zaman bu mücadelenin tarihsel geçmişine uygun şekilde anılması gerektiği düşüncesini taşıyoruz. Özellikle belirtmek istiyoruz ki, şiddetin, ayrımcılığın, nefretin değil, birleştiriciliğin ve bütünleştiriciliğin, sevginin, hoşgörünün, merhametin olduğu bir insan ikliminde, kadınıyla ve erkeğiyle toplumun ayrılmaz parçaları ile bir bütün olarak bu değerlerin yaşatılması, anılması ve kutlanması gerektiği inancındayız. Bu yaptığımız etkinliğin çok anlamlı olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Kayseri Barosu Kadın Haklarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Nilay Karahan ise, “8 Mart’ların kutlama günü değil, biz kadınlar için farkındalık ve mücadele, dayanışma günü olduğunu düşünüyorum. Ne yazık ki, her 8 Mart’ta konuşmalarımıza ‘kadına şiddete dur’ diyerek başlamak zorunda kalıyoruz. Bizde daha aydınlık, şiddetin olmadığı, bizim birey olarak kabul edildiğimiz nice 8 Mart’lar diliyoruz. Pandemi sebebiyle yapmak istediğimiz faaliyetlerimizin çoğunu gerçekleştiremedik ama güzel bir etkinliğe imza attık” dedi.