KAYMAKAM DURU,
"UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İÇİN ÖZEL EKİP KURULDU "
Tarih: 11.10.2017 16:14:16/ 345okunma / 0yorum

"UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İÇİN ÖZEL EKİP KURULDU"

Develi Kaymakamı Murat Duru, ´Madde mi mana mı?´ konulu programda yaptığı konuşmasında, ilçede jandarma ve emniyet tarafından uyuşturucu ile mücadele konusunda özel bir ekip kurulduğunu açıkladı.

Develi Dudu Şahin Orta Okulu´nda "Madde mi mana mı?" konulu uyuşturucu ile mücadelenin anlatıldığı ailelere yönelik program düzenlendi. Programa Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Çifti, Okul Müdürü Gürsoy Özkan ve öğrenci velileri katıldı.

Develi Kaymakamı Murat Duru, “Çağımızın, bütün gençliğin problemi olan uyuşturucu ve zararlı alışkanlıklarla mücadele anlatılacak. Ülkemizin ve gençliğimizin en büyük sorunu ve bununla mücadelede devletimiz kollarını sıvamış durumda" dedi. Uyuşturucu ile mücadele konusunda herkesin hassas hareket ettiğinin altını çizen Kaymakam Duru, "Biz devlet olarak bu kadar hassas hareket ederken, değerli velilerimizin de hassas bir şekilde hareket etmesi lazım. Yarın bir gün kendi çocuğumuzun da başına gelebilir diye bu problemlerle mücadele konusunda hassasiyet göstermek durumundayız. Biz ilçemizdeki yöneticiler olarak birlikte bu toplantıları yaptık. Zararlı alışkanlıklardan gençleri nasıl koruyabiliriz diye toplantılarda görüştük. İşin en önemli tarafı 13 bin 500 öğrencimizin anne ve babası ile 26 bin kişi yapıyor. 26 bin kişiye bu toplantılarla ulaşabilirsek mücadeleyi anlatmış ve amacımıza ulaşmış olacağız. Bu sayede uyuşturucu tacirleri hedeflerine ulaşamayacaklar. İlçemizde uyuşturucu ile mücadele konusunda özel ekip kuruldu. Kolluk gücü devletimizin birimleri ilçemizde en iyi şekilde çalışıyorlar. Yakında meyvesini de alacağız" diye konuştu.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ise, “Çağımızın, günümüzün en sıkıntılı problemi olan uyuşturucu ile mücadele konusunda bir toplantı gerçekleştiriliyor. Dünyanın en büyük zenginliği iyi bir evlat yetiştirmektir. Günümüzde en zor yapılan şey evlat yetiştirmek" ifadesinde bulundu.

Başkan Cabbar, "Teknoloji gelişti, çocuklarımızda rahatlık var imkanlar çoğaldı ve çocuklar ele avuca sığmaz oldu. İşte bu noktada biz anne ve babalar olarak çocuklarımızdan elimizi çekmememiz lazım. Artık çocuklar birçok bilgiyi biliyor, birçok ortamlara girip çıkabiliyor. O nedenle anne ve babalar çocukların evlerindeki davranışlarını gözlemlemeli. En ufak bir şekilde şüpheye düştüğünüz zaman bizlere, okul müdürlerimize gelerek yardım isteyebilirsiniz” dedi.Kaynak: İHA

Anahtar Kelimeler: KAYMAKAM DURU
RUSYA´NIN İNTERNET FENOMENLERİ TALAS´TA
RUSYA´NIN İNTERNET FENOMENLERİ TALAS´TA
Talas Belediyesi, Kayseri Erciyes A.Ş´nin davetlisi olarak Kayseri´ye gelen Rus sosyal medya fenomenlerini Talas´ta ağırlayarak ilçeyi gezdirdi.
ASDEP DARA DÜŞENİN AİLESİ OLUYOR
ASDEP DARA DÜŞENİN AİLESİ OLUYOR
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat Özer, Aile ve Sosyal Destek Programı (ASDEP)´nın dara düşenler için adeta aile olduğunu söyledi.
SURİYELİ SAĞIR KARDEŞLER
SURİYELİ SAĞIR KARDEŞLER
GÜVERCİNLERİNİN SESİNİ DUYMAK İSTİYOR ...
DEVELİ KAYMAKAMI MURAT DURU,
DEVELİ KAYMAKAMI MURAT DURU,
"BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR "
ANA CADDELERDE ASFALT ÖNCESİ HAZIRLIK DEVAM EDİYOR
ANA CADDELERDE ASFALT ÖNCESİ HAZIRLIK DEVAM EDİYOR
Develi Belediyesinin Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürüteceği ana caddelerdeki asfaltlama öncesi hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.
NÜFUS KAYITLARINDA YENİ DÖNEM
NÜFUS KAYITLARINDA YENİ DÖNEM
ÜÇ İSİMDEN FAZLASI KOYULAMAYACAK …
ULAŞIM A.Ş.´DEN ÖĞRENCİLER İÇİN 5 NOKTADA KART İŞLEMİ
ULAŞIM A.Ş.´DEN ÖĞRENCİLER İÇİN 5 NOKTADA KART İŞLEMİ
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. öğrencilerin indirimli kartlarını kolayca alabilmeleri ve mevcut kartların vizelerini yaptırmaları için altı ayrı noktada işlem yapıyor. Erciyes Üniversitesi içerisinde bulunan iki ayrı gişede kart işlemleri birkaç dakikada gerçekleştiriliyor.
İNCESU BELEDİYE BAŞKANI ZEKERİYA KARAYOL
İNCESU BELEDİYE BAŞKANI ZEKERİYA KARAYOL
MUHTARLAR GÜNÜNDE MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ ...
KAÇEM, 2017 YILI ÖZEL PROJELER KATEGORİSİNDE ÖDÜL ALDI
KAÇEM, 2017 YILI ÖZEL PROJELER KATEGORİSİNDE ÖDÜL ALDI
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Kadın Çiftçiler Eğitim ve Üretim Merkezi (KAÇEM) Projesi 2017 yılında Fark Oluşturan Özel Projeler kategorisinde ödül aldı.
BEŞ YILDIZLI GENÇLİK MERKEZİ
BEŞ YILDIZLI GENÇLİK MERKEZİ
Büyükşehir Belediyesi, Talas´taki tarihi Amerikan Koleji binasını restore ettirerek Türkiye´de örneği olmayan bir gençlik merkezi haline getirdi.
BÜYÜKŞEHİR HER YERDE, AYNI KALİTEDE
BÜYÜKŞEHİR HER YERDE, AYNI KALİTEDE
BAŞKAN ÇELİK, AKKIŞLA´DA YAPILAN ASFALT VE KALDIRIM ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ.
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR,
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR,
MİTHATPAŞA SAKİNLERİYLE BİRLİKTE ...
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,
İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASINI ZİYARET ETTİ .
DEVELİ´DE ARAMA KURTARMA KÖPEKLERİNİN GÖSTERİSİ
DEVELİ´DE ARAMA KURTARMA KÖPEKLERİNİN GÖSTERİSİ
ÖĞRENCİLERİ HAYRAN BIRAKTI ...
AİLE VE TOPLUM HİZ. GEN. MÜD.YRD. TAŞKESTİ,
AİLE VE TOPLUM HİZ. GEN. MÜD.YRD. TAŞKESTİ,
“YILDA 600 BİN ÇİFT EVLENİRKEN, 200 BİN ÇİFT DE BOŞANMAK İSTİYOR ”
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
22 Ekim 2017 Pazar
Bugün
Güneşli
22 °C
2 °C
Pazartesi
Güneşli
22 °C
3 °C
Salı
Bulutlu
21 °C
5 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL