KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KİRACIOĞLU: “DUBAİ'DE 16 MİLYON DOLAR ZARAR VAR”

NURSAÇAN: “AĞIR CEZALIK DOSYA OLUŞTURMAK İSTENİYOR”

 ÇOLAKBAYRAKDAR: “YENİ BİR ŞEHİR KURUYORUZ”

ORUÇREİS’ TE  UZLAŞMA GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANDI

KAZIM KARABEKİR’ DE KURA ÇEKİMİ

OSB’DE YENİ DÖNEM

MELİKGAZİ’DEN ULAŞIMDA HİZMET ATAĞI

İŞYERİ FARELERİ DEMİR PARMAKLIK ARDINDA

30 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA BİRİNCİ OLDU

KOCASİNAN İLÇESİ HER MEVSİM RENGARENK

TALAS PARKLARI’ NDA KEDİ VE KUŞ EVLERİ

‘AHİ EVRAN RUHUYLA ESNAFIM’ FOTOĞRAF YARIŞMASI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KÜTÜPHANEDE GENÇLERLE BULUŞTU

ALKOLLÜ SÜRÜCÜNÜN ÇARPTIĞI BİSİKLETLİ ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ  

BAŞKAN PALANCIOĞLU “BAKANLIĞIN DESTEĞİ İLE SERBEST BÖLGE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK”

KOCASİNAN’DA GERÇEĞİNİ ARATMAYAN YANGIN TATBİKATI

Gürkan Ofis Mobilyaları

KASKİ’DEN YEŞİLHİSAR’A 4 MİLYON 700 BİN TL’LİK YATIRIM

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nünYeşilhisar ilçesine, 4 milyon 700 bin 804 TL yatırım bedeli ile toplam uzunluğu 18 kilometre olan kanalizasyon kolektör hattı imalatı gerçekleştirdiği öğrenildi.

KASKİ, merkez ve ilçelerin içme suyu ile kanalizasyon altyapısına dair ihtiyacını karşılamak için planlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.  Abonelerinin memnuniyetini ve çevre sağlığını her zaman ilk sırada tutan KASKİ, Yeşilhisar ilçesinde yatırım programına aldığı, 4 mahallenin atık sularını toplayacak olan 18 kilometre uzunluğunda kanalizasyon kolektör hattının imalatına başladı.

Başkan Büyükkılıç, KASKİ Genel Müdürlüğü’nün kentimize en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisinde çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü belirterek, “Her şey vatandaşımızın daha ferah bir ortamda yaşamını sürdürmesi için. Bu bilinçle dün olduğu gibi bugün ve yarın da çalışmalarımıza devam edeceğiz” değerlendirmesinde  bulundu.

Kentin ihtiyaçları ve vatandaşların memnuniyetleri esas alınarak belirli bir plan-program kapsamında hazırlanan projelerin tek tek hayata geçirildiğine dikkat çeken Başkan Büyükkılıç sözlerini şöyle noktaladı.  “İlçelerimiz bizim için çok önemli. Kentimizin tanıtımı ve gelişimi için olmazsa olmaz niteliğinde. Bu bilinçle gerek altyapı gerek üst yapı anlamında gücümüz yettiğince, imkânlar doğrultusunda iyi niyetli olarak bir şeyler yapmaya gayret ediyoruz. Her ilçemizin ayrı bir yeri var. Yeşilhisar ilçemizde gerek turizme gerek ekonomiye sağladığı katkısı ile yeri çok ayrı. Bu anlamda bizlerde bu şirin ilçemizi daha yaşanabilir kılma adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yapılacak olan bu önemli yatırım ile hem vatandaşlarımız hem de doğal yaşam nefes alacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bölge halkımıza hayırlı olsun.”

4 milyon 700 bin 804 TL yatırım bedeli ile kısa bir süre sonra hayata geçirilecek olan proje sayesinde Kuşçu, Kayadibi, Kovalı ve İçmece mahallelerinden toplanacak olan atık sular, Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’ne aktarılacak. Böylelikle insan ve çevre sağlığı önemli ölçüde korunmuş olacak.