KARDEŞ ÜLKE´DEN
BÜYÜKŞEHİR´E ZİYARET
Tarih: 13.2.2018 17:05:14/ 425okunma / 0yorum

Gençlik ve Spor Bakanlığı´nca gerçekleştirilen “Öz Yurtta Kardeş Eli” projesi çerçevesinde bir grup Azerbaycanlı öğrenci Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´i ziyaret etti. Başkan Çelik, iki kardeş ülkenin gençlerinin ilişkileri daha da geliştirmek için yaptıkları çalışmanın çok önemli olduğunu belirtti.

“Öz Yurtta Kardeş Eli” projesi kapsamında kasım ayında Kayseri´den Azerbaycan´a giden Kayserili gençlerden sonra Azerbaycan´dan da 9 kişilik öğrenci grubu Kayseri´ye geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Azeri öğrencileri kabul ederek bir süre görüştü. 

Ziyarete Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ile Azerbaycan´ın başkenti Bakü´nün bir bölgesi olan Binegedi Bölgesi Gençlik ve Spor Müdürü Elvin Aslanov da katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, iki kardeş ülkenin gençlerinin birbirlerinin kültürünü, tarihini öğrenmeleri ve ilişkileri daha da artıracak şekilde çalışmalar yapmalarının son derece önemli olduğunu belirtti. Başkan Çelik, “Kardeşlerimizi Kayseri´de ağırlamaktan son derece mutluyuz” diye konuştu.

Ziyarette Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici proje hakkında bilgi verirken Binegedi Bölgesi Gençlik ve Spor Müdürü Elvin Aslanov da, Bakü´de ağırladığımız Kayserili gençlerimiz gibi biz de Türkiye´yi bir başka ülkenin toprakları olarak görmüyoruz. Hedefimiz iki ülke arasında yıkılmaz bir köprü kurulması” dedi.

Proje çerçevesinde Kayseri´ye gelen Azeri gençler de Kayseri ile ilgili görüşlerini dile getirdiler ve Türkiye´de olmaktan çok mutlu olduklarını ifade ettiler. Ziyarette Azeri gençler Başkan Mustafa Çelik´e Azerbaycan ve Karabağ´ı simgeleyen çeşitli hediyeler de takdim ettiler. 
Video Tarihi: 13.2.2018 17:05:14
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: KARDEŞ ÜLKE
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
19 Aralık 2018 Çarşamba
Bugün
Fırtına
7 °C
4 °C
Perşembe
Bulutlu
8 °C
2 °C
Cuma
Bulutlu
7 °C
1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL