KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KASKİ’DEN HACILAR’A 6 MİLYONLUK YATIRIM

12 YIL KESİNLEŞMİŞ CEZASI VARDI

KAYSERİ OSB DAVASINDA İLK DURUŞMA

KATİLLER HESAP VERMEYE DEVAM ETTİ

VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK

İLÇELERİN ‘DOĞAL GAZ’ YATIRIMLARI MERCEK ALTINA ALINDI

KADINA ŞİDDETE KARŞI BİLGİLENDİRME

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR’İN 2022 YILI BÜTÇESİ 1 MİLYAR 800 MİLYON TL

AK KADINLAR KADINA ŞİDDETİ LANETLEDİ

KAYSERİ BAROSU KADIN HAKLARI KOMİSYONU, KADINA ŞİDDETE ‘HAYIR’ DEDİ

GERİ DÖNÜŞÜM İLE DOĞA KORUNUYOR

SAHABİYE PROJESİ’NDE SON DURUM

BARAJLARIMIZ ALARM VERİYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ PRAG’A GİTTİ

DURGUN:“HEPİMİZİN ÜZERİNDE BİR ÖĞRETMEN ELİ VAR”  

ÖĞRETMEN BAŞKAN’IN 'ÖĞRETMENLER GÜNÜ' KUTLAMASI BÖYLE OLUR

Gürkan Ofis Mobilyaları

KARA GÜNE YEŞİL DESTEK

Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi akademik personeli ve öğrencileri tarafından Soma’da hayatını kaybeden madenciler anısına ağaç dikme etkinliği yapıldı.

Türkiye’yi yasa boğan maden faciasına, yurdun her yerinden destek gelmeye devam ediyor. Son açıklanan rakamlara göre 284 kişinin öldüğü facianın yaraları sarılmaya çalışılıyor. Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İletişim Fakültesi öğretim görevlileri, idari personel ve öğrencileri tarafından Çınar, Ladin ve Ihlamur türünden oluşan 65 adet ağaç dikimi gerçekleştirildi. Ağaç dikme ekinliğine ERÜ Rektörü Fahrettin Keleştemur, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, ERÜ İletişim Fakültesi Dekanı Hamza Çakır, öğretim görevlileri, idari personel ve öğrenciler katıldı. Millet olarak yasta olduklarını ve büyük üzüntü duyduklaırnı dile getiren ERÜ Rektörü Fahrettin Keleştemur, “Soma’da çok üzücü bir hadise meydana geldi. Dolayısıyla oradaki vatan evlatları o toprağa düşen fidanların yerine birer tane fidan dikmeye karar verdik. Ben bu düşüncesinden dolayı Sayın Dekanımı kutluyorum. Milletçe yastayız. Allah rahmet eylesin. Geride kalanlara Allah sabır versin. Bu durum bize bir şiiri hatırlattı. Keşke bu vesileyle hatırlamasaydık“ diye konuştu.
Daha önce katıldığı bir programla bir karşılaştırma yapan Keleştemur, “Alnımdaki yüz karası değil kömür karası, böyle kazanılır ekmek parası” diye Orhan Veli’nin bir şiiri vardır. Bugün bize onu hatırlattı. Sabahleyin de bir süt koşusu vardı. Süt önemini topluma anlatmak ve süt bilincini oluşturmak içindi. Orada da şu aklıma geldi; orada çalışanların yüzlerinde kömür karası var. Ama kalpleri süt kadar temiz, süt gibi beyaz insanlardı. Tekrar hepsine Allahtan rahmet diliyorum. Bugün sayın emniyet müdürümüz ile beraberdik. Sağ olsun oda törenimize katıldı. Bir daha Allah böyle acılar göstermesin. Geldiğiniz içinde hepinize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
ERÜ İletişim Fakültesi dekanı Hamza Çakır ise, 3. ağaçlandırma projesi yaptıklarını söyledi. Çakır, “Soma’da yaşanan olaydan millet olarak büyük üzüntü duyduk. Bizler de bugün burada onların anısını ağaç dikerek yaşatmaya çalışacağız. Fakültenin her tarafının ağaçlandırılması için böyle bir proje yürütüyoruz. Umarım ağaçlandırmadığımız yer kalmaz” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından ERÜ Rektörü Fahrettin Keleştemur, İl Emniyet Müdür Mustafa Aydın ve ERÜ İletişim Fakültesi Dekanı Hamza Çakır, madende hayatını kaybedenler anısına bir ağaç dikti.