KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KASKİ’DEN HACILAR’A 6 MİLYONLUK YATIRIM

12 YIL KESİNLEŞMİŞ CEZASI VARDI

KAYSERİ OSB DAVASINDA İLK DURUŞMA

KATİLLER HESAP VERMEYE DEVAM ETTİ

VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK

İLÇELERİN ‘DOĞAL GAZ’ YATIRIMLARI MERCEK ALTINA ALINDI

KADINA ŞİDDETE KARŞI BİLGİLENDİRME

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR’İN 2022 YILI BÜTÇESİ 1 MİLYAR 800 MİLYON TL

AK KADINLAR KADINA ŞİDDETİ LANETLEDİ

KAYSERİ BAROSU KADIN HAKLARI KOMİSYONU, KADINA ŞİDDETE ‘HAYIR’ DEDİ

GERİ DÖNÜŞÜM İLE DOĞA KORUNUYOR

SAHABİYE PROJESİ’NDE SON DURUM

BARAJLARIMIZ ALARM VERİYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ PRAG’A GİTTİ

DURGUN:“HEPİMİZİN ÜZERİNDE BİR ÖĞRETMEN ELİ VAR”  

ÖĞRETMEN BAŞKAN’IN 'ÖĞRETMENLER GÜNÜ' KUTLAMASI BÖYLE OLUR

Gürkan Ofis Mobilyaları

KANSER ARAŞTIRMA KURUMU ŞUBE BŞK. PROF.DR.ÖZDEMİR:

?ÜLKEMİZDE HER YIL 175 BİN KİŞİ KANSERE YAKALANIYOR?

Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Kayseri Şube Başkanı Prof. Dr. Akif Özdemir ?4 Şubat Dünya Kanser Günü´ vesilesi ile dernek binasında bir basın açıklaması gerçekleştirerek çağımızın vebası ?Kanser´e karşı vatandaşları bilgilendirdi? Her yıl Ülkemizde ortalama 175 bin kişinin kansere yakalandığını vurgulayan Prof.Dr.Özdemir ?2030 yılında 22 milyon yeni kanser vakasının ortaya çıkması beklenmektedir. Kanser konusunda en önemli kontrol stratejisi ise erken teşhistir" değerlendirmesinde bulundu?
Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Kayseri Şube Başkanı Prof. Dr. Akif Özdemir, 4 Şubat Dünya Kanser Günü vesilesi ile tertiplediği basın açıklamasında vatandaşlara uyarı niteliğinde bilgiler vererek erken teşhisin önemine vurgu yaptı? Prof.Dr. Özdemir Kanser´in insana verdiği fiziksel rahatsızlıkların yanı sıra sosyal, maddi ve manevi yönleri ile mücadelesi zor bir hastalık olduğunu hatırlatarak ? Kişide başlayıp aile fertlerine yayılan bir durum olarak ifade edilebilir. Dünya genelinde de kanser hastalığının yükü her geçen gün artış göstermektedir" ifadesini kullandı?
Prof.Dr. Özdemir sözlerinin devamında "Bilinen ölüm sebepleri sıralamasında kanser, kardiyovasküler hastalıklardan sonra ikinci sırayı alan önemli bir toplum sağlığı problemidir. Dünya genelinde her yıl yaklaşık 13-14 milyon yeni kanser vakası oluşmakta ve 7.6 milyon kişi kanserden kaybedilmektedir. Türkiye´de ise her yıl bin 175 civarında yeni kanser vakası oluşmakta ve bu vakaların maalesef yüzde 60´ı şifaya ulaşamamaktadır? değerlendirmesinde bulundu?
Prof.Dr. Özdemir sözlerinin sonunda insanların hayat tarzında değişiklik olmadan bugün ki tutum devam ettiği taktirde 2030 yılına gelindiğinde yıllık 22 milyon yeni kanser vakasının ortaya çıkması beklendiğini duyurup, erken teşhisin önemine dikkati çekerek " 21. yüzyılda kanser konusunda en önemli kontrol ve stratejisi korunma ile erken teşhistir" diye konuştu.
HABER: C.ÜSTEN