KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

MELİKGAZİ BELEDİYESİ AV. MEHMET ALTUN ORTAOKULU’NUN TEMELİ ATILDI

TALAS OSMAN-NEYİRE AKGÖZ ASM HİZMETE GİRDİ

METE YARAR’DAN VALİ GÜNAYDIN’A ÖVGÜ DOLU SÖZLER

AKKIŞLA BELEDİYE BAŞKANI ARSLAN: “DURMAYACAĞIZ! YILMAYACAĞIZ! BIKMAYACAĞIZ!”

UMKE GÖNÜLLÜLERİ HAKKARİ'YE GİTTİ

BAŞKAN ÖZTÜRK REHABİLİTASYON MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

BÜNYAN’DA YOL YENİLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR ENGELLİLERİN GÖNÜLLERİNE DOKUNDU

KAYSERİ KİTAP FUARI 4. KEZ KAPILARINI AÇTI

ENGELLİ ÖĞRENCİLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

KAYSERİ’YE DIŞ TİCARET VE LOJİSTİK MESLEK LİSESİ YAPILIYOR

‘ENGELLERİ ORTADAN KALDIRAN’ PROJE

4. KİTAP FUARI'NDA HEDEF 800 BİNİN ÜZERİNDE ZİYARETÇİ

KIZILAY'DAN BAŞKAN PALANCIOĞLU'NA ZİYARET

ULAŞIM A.Ş.'DEN 3 BİN FİDAN

KUMSMALL AVM YÖNETİMİNDEN TURKOVAC ÇAĞRISI

Gürkan Ofis Mobilyaları

KADINLARA VE ÇOCUKLARA MÜJDE

Talas Belediyesi tarafından Talaslı kadınlara kazandırılan Fatma Bacı ve Baciyan-i Rum Kadın Kültür Merkezi’ndeki kursiyerler mezuniyet heyecanı yaşadı. Kurslarını başarıyla tamamlayan aşçılık, okuma-yazma ve İngilizce bölümü kursiyerlerine sertifik

Nisan ayında kapalı çocuk oyun parkı ve kadın kültür merkezinin temelinin atılacağını hatırlatan Başkan Palancıoğlu, “Atatürk Bulvarı’nda uygulayacağımız projemizin alt katı kadınlara ayrılan bir alan olacak. Üst katıda çocuk oyun alanı olacak. Hem jimnastik yapılacak hem de toplantı, kına geceleri ve organizasyonlar yapılacak.  Merkezimizde bir de mutfak olacak ve yemek gibi organizasyonları yapabileceksiniz. 250 metrekare bir alanın üs katı kapalı çocuk oyun merkezi olacak. Kadınlar kursta eğitim alırken çocukları da profesyonel bakıcılar eşliğinde eğlenerek oynayacaklar. Burası kreş gibi bir yer olacak. İnşallah nisan ayında temelini atıp yaza açılışını yapacağız. Beğeni üzerine eksiklerimizi telafi ederek tüm Talas’ta kadınlar ve çocuklar için bu imkanı sağlayacağız. Bu proje Türkiye’de nadir örneklerden bir tanesi olacak.” şeklinde ifade etti.

Fatma Bacı ve Baciyan-i Rum Kadın Kültür Merkezi’nde kadınların birlik ve beraberlik içerisinde eğitim aldığını söyleyen Başkan Palancıoğlu, “Kadınlar burada bir çok sorununu çözmüş ve eğitimlerini tamamlamış. Bizim temel prensibimiz zaten okumak, öğrenmek kendini geliştirmek ve bu sayede aileye çok önemli katkılar sağlamak. Ülkenin kalkınıp gelişmesi için bireysel kalkınma çok önemli.  İnşallah yakın zamanda KAYMEK’i de Talas’ta açacağız.  Büyükşehir Belediyemizin desteği ile kadınlara yönelik çalışmalarımız artacak.” dedi.

Kadın kültür merkezlerin kapsamında açılan 25 ayrı kursta ve 11 branşta eğitim alan kadın kursiyerler düşüncelerini şöyle ifade etti: “Kursumuzda çok güzel şeyler öğreniyoruz. Bilmediğimiz her konuyu birbirimiz ile paylaşıyoruz. Burada arkadaş çevremizde genişliyor. Sosyal, bireysel olarak paylaşımlarımız çok güzel. Örgü kursumuzda klasik örgü tekniklerinden başlıyor, fantezi örgüden kendi bedenimize göre örgü yapabilme yeteneği ev aksesuarı, halı, yatak örtüsü, çocuk kıyafetleri gibi her şeyi yapıyoruz. Kursumuzda tasarımlarımızı canlandırıyoruz. Buradan öğrendiklerimizle dışarıda iş yaparak evimize ekonomik kazanç sağlamaya başladık. Başkanımızdan Allah razı olsun bize böyle bir olanak sağladı. Psikolojimizi düzeltmek ve güzel dostluklar kurma adına kültür merkezinde çok yararlı kurslar var.”

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Palancıoğlu, aşçılık, okuma-yazma ve İngilizce bölümü kursiyerlerine sertifikalarını takdim etti.