KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KAYSERİ'DE İÇ ISITAN FOTOĞRAF

ÇOLAKBAYRAKDAR TALİMAT VERDİ

SAĞLIK ÇALIŞANININ 'TÜRK BAYRAĞI' HASSASİYETİ

KAZA YAPAN MİNİBÜSÜN ÜZERİNDE BAYRAĞI TEMİZLEDİ

YABAN VE SOKAK HAYVANLARI TEDAVİ EDİLİYOR

SAHİPSİZ HAYVANLAR BÜYÜKŞEHİR KORUMASINDA

TRAFİK KAZASI MAĞDURU KÖPEKLERE ÖZENLİ KORUMA

BACAK: HAYVANLARDA CAN TAŞIYOR

TÜİK, TEMMUZ RAPORU YAYINLANDI

GİYİM VE AYAKKABI TÜKETİMİ AZALDI

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ YAMULA’DA BOĞULDU

20 YAŞINDAKİ GENÇ GÖZ YAŞLARI İLE UĞURLANDI

“DÖNMEYİ DÜŞÜNMEYENLER” SANAL ORTAMDA

1915 ÇANAKKALE – 15 TEMMUZ RUHU SERGİSİ’NE İLGİ ARTTI

JANDARMANIN DİKKATİ HAYAT KURTARDI

BABASININ OMZUNDAN DÜŞEN ÇOCUĞU JANDARMA PERSONELİ HAVADA YAKALADI

TÜRK KIZILAY KAYSERİ'DE KURBAN ETİ DAĞITTI

149 BİN HİSSE DAĞITILDI

KIBRIS GAZİSİ HAYATINI KAYBETTİ

TUTLU İÇİN ASKERİ TÖREN DÜZENLENDİ

ACEMİ KASAPLAR İŞ BAŞINDA

KAYSERİ’DE 130 ACEMİ KASAP YARALANDI

YABAN KEÇİSİ VE YAVRULARI GÖRÜNTÜLENDİ

YABAN KEÇİSİ SAYISI 1228’E YÜKSELDİ

YALIÇAPKINININ TEDAVİSİNE BAŞLANDI

MİLLİ PARKLAR EKİPLERİ TESLİM ALDI

ALİ DAĞI ZİRVEDE DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASI

BU APARAT GERÇEK PAZARLIĞI ARATMIYOR

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar: "Bütün hazırlıklarımız tamam"

MEHMETÇİKTEN AKÜLÜ ARAÇ DESTEĞİ

2.MÜHİMMAT TABUR KOMUTANLIĞI’NDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

İZOLE TATİLİN ALTERNATİF ADRESLERİ YAYLALAR

TEKİR YAYLASI DOĞA TUTKUNLARININ GÖZDE MEKANI

Kayseri'de Erciyes Dağı'nın eteğindeki Tekir Yaylası'na kurulan çadırlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde doğayla baş başa vakit geçirmek isteyenlerin adresleri arasına girdi.

Kışın kayakseverlerin tercihi olan Erciyes, yaz aylarında ise hem sporcuların hem de tatilcilerin gözde mekanları arasında yer alıyor.

Sıcak havadan ve kentin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler, Erciyes Dağı'nın eteğindeki 2 bin 500 rakımlı Tekir Yaylası'na kurulan çadırlarda doğayla iç içe yaşamanın tadını çıkarıyor.

Bu yıl yeni tip koronavirüs nedeniyle tatilcilerin rotalarını daha çok yaylalara ve doğal ortamlara çevirmeleri, Erciyes'e kurulan çadırlara da ilgiyi artırdı.

Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, yaptığı açıklamada, çadır alanlarının kentte yeni bir dinamizm oluşturduğunu söyledi.

Cıngı, Erciyes AŞ kurulmadan önce de vatandaşların Erciyes'e gelip çadır kurduğunu ancak hiçbir altyapı hizmeti bulunmadığını, içme suyu, atık su, lavabo gibi imkanlardan yararlanamadıklarını anımsattı.

Erciyes Dağı'ndaki tesisleri işletmeye başladıktan sonra bir çadır alanı oluşturduklarını anlatan Cıngı, "Lavabo, duş, içme suyu ve elektrik gibi alt yapı hizmetini bitirdik. Her yıl düzenli olarak çadırları biz kuruyoruz ve gelen misafirlerimize otel mantığı içerisinde çok düşük bedellerle kiraya veriyoruz. Hem burada düzenli bir yaşam alanı oluştu hem insanlar layık oldukları altyapı hizmetine kavuştu hem de tabiatla iç içe vakit geçirme imkanına kavuştu." diye konuştu.

Cıngı, Erciyes Dağı'nın gölgesinde yaklaşık 50 dönüm arazide doğayla baş başa bir ortam oluşturduklarını, yoğun ilgi gördüğünü aktardı.

Her geçen yıl talebin arttığını vurgulayan Cıngı, "Özellikle bu yıl Kovid-19 nedeniyle insanlar kalabalıktan uzak, doğayla iç içe vakit geçirmek istiyor. Bu nedenle bizim çadır alanımıza çok fazla talep gelmeye başladı. Biz de çadır alanlarımızı kurduk ve hizmete başladık. Geçen yıl 10 binin üzerinde insanımıza hizmet verdik." ifadelerini kullandı.

Kovid-19 nedeniyle önlemlerini aldıklarını belirten Cıngı, çadırları birbirinin manzarasını engellemeyecek şekilde mesafeli kurduklarını, giriş noktalarında dezenfektan, maske ve eldiven dağıtımı yapıldığını söyledi.

Özellikle karavan turizminde son yıllarda ciddi bir hareketlenme olduğuna dikkati çeken Cıngı, şöyle devam etti:

"Pandemi dönemi bu ilgiyi daha da artırdı. Karavanlar için ayrı bir yerimiz var. Onlar da atık su ve içme suyu ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Çadır alanında çok güzel festivaller yapılıyor. Vatandaşlarımız da bu festivallere yoğun ilgi gösteriyor. Erciyes tam anlamıyla yazın yaşam merkezi haline geliyor."

"VİRÜS OLMASA DENİZ KENARINA GİDERDİK TATİLE"

Erciyes'te tatil yapan Fatma Bayram da bir aylığına çadır kiraladıklarını söyledi.

Koronavirüsten dolayı yaklaşık 4 aydır evde olduğunu anlatan Bayram, "65 yaşındayım. Tansiyon var, şeker var. Bu hastalıklara iyi geleceğini söylediler. Virüsten dolayı evden hiç çıkamadım, burası iyi geldi. Virüs olmasa deniz kenarına tatile giderdik. Bu yıl tercihimiz burası oldu." diye konuştu.

Hamit Kandemir ise sıcak havalarda serinlemek için Erciyes'i tercih ettiklerini, bu yıl koronavirüs sürecinin de çadırı tercih etmelerinde etkili olduğunu dile getirdi.


Haber Kaynak : AA