KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİN’DEN SOĞUK KISITLAMA GÜNÜNDE SICAK İKRAM

POLİS, BEKÇİ VE ZABITA EKİPLERİNE SICAK ÇAY VE SANDVİÇ EKMEĞİ İKRAMI

BAŞKAN PALANCIOĞLU ‘SERBEST BÖLGE’DE Kİ İŞYERLERİNİ ZİYARET ETTİ

Palancıoğlu: “Kayseri ilinde sanayinin, sanayi yatırımlarının ve ekonomik büyümenin temelinde belediyelerin akılcı, yerinde ve bilinçli yatırları yer almaktadır”

ERDOĞAN, MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ KAYSERİ’Yİ DE ÖRNEK GÖSTERDİ

BÜYÜKKILIÇ: “KAYSERİ 6 BİN YILLIK TARİHİYLE ADETA AÇIK HAVA MÜZESİDİR”

ÖZHASEKİ’DEN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZİYARETİNDE HAYIRSEVERLERİN DE KATILIMIYLA KAPSAMLI BİR TOPLANTI YAPILDI.

MELİKGAZİ NİKÂHTA 21. YÜZYILIN 21. YILININ 21. GÜNÜ YOĞUNLUĞU

28 NİKAH KIYILDI

KOCASİNAN’DA İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN SOĞUK KIŞ GÜNÜNDE GÖNÜLLERİ ISINDI

GÖNÜLLERE DOKUNAN HİZMETLER

‘SPORCU FABRİKASI’ ADIM ADIM İLERLİYOR

“GENÇLERİMİZ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

BAŞKAN ÖZDOĞAN İLÇE PAZAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ

SIRAYA GİRMEYE GEREK YOK

BAŞKAN PALANCIOĞLU, 2020 YILI HİZMETLERİ HAKKINDA İYİ PARTİ YÖNETİM KURULU BİLGİLENDİRDİ

2020 YILINDA YAPMIŞ OLDUĞUMUZ HİZMETLER REKOR SEVİYESİNDEYDİ

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA’YA ÇANTANIZI ALIN GELİN!

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖN. KUR. BŞK. DURAN: “SEYİR EVLERİ, HER ANINIZDA SİZLERİ BEKLİYOR”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ GENİŞLETİLMİŞ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şubat ayı sonunda il kongrelerimizin hepsini bitirmeyi planlıyoruz”

CABBAR BAŞKAN’DAN KİMSESİZ KADINA EV TAŞIMA DESTEĞİ

HEMŞERİLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ KAYSERİ KADIN KOLLARI’NIN YENİ YÖNETİMİNİ KABUL ETTİ

“CUMHURBAŞKANIMIZIN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ DEDİĞİ BU OLSA GEREK”

BAŞKAN-HAYIRSEVERLER EL ELE, HİZMET ŞAHANE

HAYIRSEVERLER İŞBİRLİĞİYLE KOCASİNAN’A 3 YENİ OKUL

HACILAR’DA ZABITA EKİPLERİ FIRIN VE BAKKALLARDA DENETİM YAPTI

ÖZDOĞAN: HALKIMIZIN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

YALÇIN: “ÇALIŞMALARIMIZA KATKI KOYANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ BİZE BİLDİRİN!

Gürkan Ofis Mobilyaları

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ: MİLLET BİZİ ÇAĞIRIYOR

KAMUOYU ANKETLERİ VE PARTİYE KATILIMLAR İYİ PARTİ’NİN YÜKSELİŞİNİ GÖSTERİYOR

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, partiye her geçen gün ilginin arttığını belirterek, “Vatandaşlar artık değişim istiyor ve ülkede iyi olanlar iş başına gelsin diyor” dedi. Kayseri’de olduğu gibi diğer illerde de partiye yoğun katılımların olduğunu ifade eden Ataş, “Millet bizi çağırıyor sözünün ne kadar yerinde bir söz olduğu yaşadığımız süreçte ortaya çıktı. Evet, esnaf, çiftçi, işçi, emekli, işsiz iyileri çağırıyor. Çünkü mevcut iktidarın artık sorunlara çözüm üretecek durumu yok. Kendilerinin dediği gibi metal yorgunlukla başlayan süreç tükenmişlik sendromu ile sonuçlanıyor” diye konuştu.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, partisinin il başkanlığında yeni partililere rozet taktı. Parti yöneticileri ve belediye meclis üyeleri ile birlikte partiye yeni katılan isimlere rozet takan Milletvekili Dursun Ataş, “Partimiz her geçen gün büyüyor. İYİ Parti İl Başkanlığımızda yeni katılan üyelerimizin rozetlerini taktık. Yeni üyelerimize evinize hoş geldiniz diyor, iktidar yolculuğumuza güç kattıkları için teşekkür ediyorum. Partimize son bir ayda Kayserimiz’de katılan 162 kişiye de hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum. İnşallah hep birlikte İYİ Parti’yi iktidara taşıyacağız” dedi.

İYİ PARTİ’YE YOĞUN KATILIM VAR

Ülke genelinde İYİ Parti’ye yoğun ilginin ve desteğin olduğunu ifade eden Ataş, bu durumum kamuoyu anketlerinde de ortaya çıktığını belirtti. Son büyük kurultayın sloganı olan “Millet bizi çağırıyor” sözünü hatırlatan Ataş, “Milletimizle her zaman bir aradayız. Çarşıda, sokakta kısacası halkın yanında bu zor günlerde de İYİ Parti var. Milletimizin sorunlarını yerinde dinleyip, Meclis gündemine taşıyoruz. İktidara sorunların çözümü çağrısı yapıyoruz. Bunun yanında yine sorunları yaşayan vatandaşlarımıza sıkıntılarını Mecliste kendilerinin de birinci ağızdan dile getirmeleri için de grup toplantılarımızda bir araya geliyoruz. Esnafın, çiftçinin, işçinin, memurun, asgari ücretlinin, işsizlerin, EYT’lilerin ve emeklilerin sesi oluyor İYİ Parti. Bu konuda mücadele veriyoruz. Vatandaş da iyi ki İYİ Parti var diyor. Ülkemiz, halkımız iyi günleri görsün istiyoruz. İşte biz milletimizle bir araya gelince, onlar da samimiyetle çalıştığımız, gayret gösterdiğimizi görüyor ve bu nedenle İYİ Parti’de buluşuyoruz. Her geçen gün artan ilgi ile daha da güçleniyoruz. İnşallah ilk seçimde de İYİler iş başına gelecek ve Türkiye iyi olacak” diye konuştu.

TEK ADAM ÜZERİNE KURULU SİSTEMİN ÜLKEYİ NE HALE GETİRDİĞİ ORTADA

İktidarın artık uygulamalarıyla ülkeyi uçuruma sürüklediğini ve “Ben yaptıysam doğru, kimseyi dinlemiyorum” düşüncesiyle hareket ettiğini ifade eden Ataş, “Tek adam yönetimiyle huzura erişilemez. Dünyada örneği yok. Her şey bir kişinin iki dudağı arasında. Bu yolla sorunlara çözüm üretilemez. Meclis’in yani halkın iradesinin tam manasıyla işlemediği, sadece bir kişinin talimatlarının hayata geçirildiği, iktidar temsilcileri ve destekleyenlerce oylandığı bir tabloda sorunlar çözülemez. Aksine sorunlar daha da büyür. Demokrasinin yara aldığı, hakkın, hukukun göz ardı edildiği bir tabloda kimse huzur bulamaz. İşte bugün Türkiye bu kısır döngü içerisinde. Güçlendirilmiş parlamenter sistem mutlaka olmalı. Tek adam üzerine kurulu sistemin ülkeyi ne hale getirdiği ortada. Uçuyoruz, kaçıyoruz masalları da artık boşuna” dedi.

KİMLERE PEŞKEŞ ÇEKİLECEK?

AKP iktidarının ülkeyi sağlıklı yönetemediğini ve sadece yandaşlarına katkı sunan ihaleler, projeler hayata geçirdiğini, milletin geleceğini borçlandırarak ipotek altına aldığını dile getiren Milletvekili Ataş, Varlık Fonu’nda ortaya çıkan düşündürücü tabloya da dikkat ç.ekti. Ataş, “Varlık Fonu’na devredilen Türkiye Petrolleri’nin hazineye aktarması gereken yüzde 10 pay kaldırıldı. Hazineye 2021’de 1 milyar, 2022’de 806 milyon, 2023’te 863 milyon aktaracaktı. Hazineye aktarılmayan bu pay denetlenemeyen kara delik haline gelmiş varlık fonunda kimlere peşkeş çekilecek?” diye sordu.

AKP İKTİDARINDA METAL YORGUNLUKLA BAŞLAYAN SÜREÇ TÜKENMİŞLİK SENDROMU İLE SONUÇLANIYOR

“Bu iktidar kaşıkla veriyor, kepçe kepçe geri alıyor. İşte maaş zamları ortada. Sözde enflasyon da ortada, ama millet artık inanmıyor” ifadelerini de kullanan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Çünkü yumurtanın, yağın fiyatı ortada. İşte gerçek enflasyon orada. İki kat artan fiyatlarda. Mevcut iktidarın artık sorunlara çözüm üretecek durumu yok. Görünen köy kılavuz istemez. Artık gerçekleri saklayamıyorlar. Çünkü gerçekler ayaklarına dolanıyor. Ülke gündemini kendilerince sanal işlerle değiştirmeye çalışsalar da millet inanmıyor. Gerçek amaçlarının ne olduğunu bu millet gördü. İşsizlik, yoksulluk, geçim derdi milletin kâbusu olmuş ve millet bu tabloda hayatta kalma mücadelesi veriyor. AK Parti iktidarı yolun sonuna gelmiştir. Kendilerinin dediği gibi metal yorgunlukla başlayan süreç tükenmişlik sendromu ile sonuçlanıyor.” dedi.

ARTAN İNTİHARLARA DİKKAT ÇEKEN ATAŞ: HER GÜN CANIMIZ YANIYOR

Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri’de son aylarda artan intihar olaylarına da değinerek, “Huzur şehri dediğimiz Kayseri’de intihar vakaları giderek artıyor. Önceki gün Talas’ta, dün Melikgazi’de iki gencimiz intihar etti. Her gün canımız yanıyor. Bir an önce sebepleri araştırılmalı ve gereken önlemler alınmalıdır. İktidar başta olmak üzere hep beraber gereğini yapmalıyız” çağrısı yaptı.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ