İYİ PARTİ KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DURSUN ATAŞ,
“YAVUZLAR´DA DERT DİNLEDİ, PROJELERİNİ ANLATTI”
Tarih: 15.3.2019 16:48:04/ 477okunma / 0yorum

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve aynı zamanda Milletvekili Dursun Ataş, Yavuzlar Mahallesi´nde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlar, Ataş´a belediyelerden yeterli hizmet alamadıklarını belirterek, bu duruma tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar, açılışlarda sorunlarını ilettikleri belediye başkanlarının kendilerini dinlemeden alandan ayrıldıklarını söyledi. Bir vatandaş da sorununu ilettiği sırada Başkan Memduh Büyükkılıç´ın, kendisine “Gel sana şeker vereyim” dediğini söyledi. Vatandaşları tek tek dinleyen Ataş, “Vatandaşı dinlemiyorlar, ben yaptım oldu diyorlar, şeker veriyorlar. 31 Mart´ta az kaldı. Vatandaş,  ders verecek ve 1 Nisan´dan sonra herkesin yüzü gülecek” diye konuştu.

İYİ Parti Milletvekili ve aynı zamanda Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Ataş, çalışmaları kapsamında Yavuzlar Mahallesi´ni ziyaret etti. Ataş´a, partinin Kocasinan Belediye Başkan adayı Hasan Sami Özvarinli ve İl Başkanı Süleyman Bozkurt da eşlik etti. Burada vatandaşlarla bir araya gelen Ataş, dertleri dinledi. Ataş´a yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, yaşadıkları sorunları anlattı ve ilgisizlikten yana dert yandı.

“SORUNLARIMIZI ANLATACAK BELEDİYE BAŞKANI BULAMIYORUZ”

Vatandaşlar, sorunlarını anlatacak belediye başkanı bulamadıklarını ifade ederek, “Karşılaştığımız zaman sorunlarımızı anlatmak istiyoruz ama ya dinlemiyorlar, ya bizleri susturuyorlar ya da hemen hızlıca çekip gidiyorlar. Yıllardır sorunlarımızı çözmediler. Bizim sorunlarımızla ilgilenmeyeceklerse o koltuklarda ne işleri var?” diye konuştu.

“17 YILDIR ÇÖZEMEDİKLERİ SORUNLARI ŞİMDİ DE ÇÖZEMEZLER, DERS VERMENİN ZAMANI GELDİ”

Vatandaşları dinledikten sonra  “1 Nisan´dan sonra tüm Kayseri´nin yüzü gülecek” diyen Ataş, “Sosyal belediyecilikten bahsediyorlar, ama herkese eşit davranmıyorlar. Sorunları çözecek olsalar şimdiye kadar çözerlerdi. 17 yıldır görevdeler ama sorunlar her geçen yıl artarak, büyüyor. Artık 31 Mart seçimlerinde bir ders vermenin zamanı geldi. Bu millet de gerçekleri görüyor ve seçimde gereken cevabı verecek. Biz göreve geldiğimizde her mahalleye eşit hizmet sunacağız. Birilerinin değil, herkesin belediyesi olacağız” diye konuştu.

“GEL SANA ŞEKER VEREYİM” TEPKİSİ

Bir vatandaşın  “Memduh Başkan, sorunumu anlatmak istediğim sırada bana,  gel sana şeker vereyim dedi” yönündeki sözünü de hatırlatan Ataş, “İşte vatandaşa bakışları bu. Vatandaş sorununun çözülmesini bekliyor, ama gel sana şeker vereyim diyorlar. Ben yaptım oldu diyorlar. Vatandaşı dinlemiyorlar. Gelinen noktada vatandaş artık onlara inanmıyor. Çözüm bekliyor, iş bekliyor, aş bekliyor. 17 yıldır güçlü bir şekilde iktidarda olmalarına rağmen sorunları çözemedilerse, bundan sonra da çözeceklerini beklemek hayalden öteye gitmez. Çünkü bilim adamları aynı deneyi uygulaya uygulaya başarılı sonuç alınamayacağını söylüyor. Bu yüzden değişim şart. Değişimde bereket vardır, yenilik de umut vardır. Biz de önce değişim sonra gelişim diyoruz. Seçime az bir süre kaldı, hep birlikte değişimi sağlayıp, ardından insanımızı, şehrimizi geliştirmenin derdine düşeceğiz. Yüzler gülsün diye mücadele edeceğiz. Allah´ın yardımıyla sorunların üstesinden de geleceğiz. Bizim vatandaşımıza iyi günler için sözümüz var” diye konuştu.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
25 Mart 2019 Pazartesi
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL