KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

OSB’DE YENİ DÖNEM

MELİKGAZİ’DEN ULAŞIMDA HİZMET ATAĞI

İŞYERİ FARELERİ DEMİR PARMAKLIK ARDINDA

30 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA BİRİNCİ OLDU

KOCASİNAN İLÇESİ HER MEVSİM RENGARENK

TALAS PARKLARI’ NDA KEDİ VE KUŞ EVLERİ

‘AHİ EVRAN RUHUYLA ESNAFIM’ FOTOĞRAF YARIŞMASI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KÜTÜPHANEDE GENÇLERLE BULUŞTU

ALKOLLÜ SÜRÜCÜNÜN ÇARPTIĞI BİSİKLETLİ ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ  

BAŞKAN PALANCIOĞLU “BAKANLIĞIN DESTEĞİ İLE SERBEST BÖLGE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK”

KOCASİNAN’DA GERÇEĞİNİ ARATMAYAN YANGIN TATBİKATI

TALAS BELEDİYESİ HAYIRSEVER DESTEĞİYLE SAKALTUTANLI ÖĞRENCİLERE KIŞLIK BOT HEDİYE ETTİ

AVUKAT EMİR AKPINAR “KART HARCAMALARINDAN DOĞACAK SUÇTAN KART SAHİBİ DE SORUMLU”  

GÜNEŞLİ İÇİN AÇIK TEKLİF USULÜ İHALE

 ‘TALAS SÜT EVİ’ İÇİN PROTOKOL

KAYSERİ OSB YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

İSTİKLAL MARŞI`NIN KABULÜNÜN 93. YILI

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, ``Milli Marşımız, vatanın birlik ve beraberliğini, bağımsızlığını anlatıyor`` dedi.

İstiklal Marşı`nın Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından kabul edilişinin 93`üncü yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yapan Ali Yavuz, ``Öncelikle görev için yola çıkan ve Kırşehir`de geçirdikleri kaza sonucu şehit olan 4 polisimize Allah`tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum`` diye konuştu.
Milli şair Mehmet Akif Ersoy`un şehitlere ve bağımsızlığa hitaben Milli Marşı yazdığını söyleyen Yavuz, ``Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy`a Allah`tan rahmet diliyorum. Mehmet Akif Ersoy`un yazdığı şiir, Meclis tarafından okutulmuş, yasa çıkarılmıştır. Milli Marşımız her şeyi anlatıyor, vatanın birlik ve beraberliğini anlatıyor, bağımsızlığımızı anlatıyor. Her kelimenin ayrı bir anlamı var. Bundan dolayı da milli şairimize ne kadar dua etsek azdır. Çünkü milli marşımız yazılalı 93 yıl oldu ama yeni yazılmış gibi okunduğu anda insana bir heyecan veriyor. Vatan sevgisini ortaya çıkarıyor. Bundan dolayı da milli şairimize dua ediyoruz, yattığı yer cennet olsun`` ifadelerini kullandı.
Dernek Başkanı Ali Yavuz, ``Bu vatan bizim, bu vatanın birlik ve beraberliğini koruması için de birilerinin bir şey yapması gerekiyordu, bunu da Mehmet Akif Ersoy yapmıştır. Mehmet Akif Ersoy, hiçbir savaşa katılmamış ama ülkemiz ve vatanımız için her bölgede hizmet etmiştir. Şiirini para karşılığı satmamıştır. Vatan borcu diyerek yazdığı marşı devletimize hibe etmiştir. Marş karşılığı verilen ücreti bile kabul etmemiştir. Böyle bir şair, hiçbir yerde, hiçbir ülkeye nasip olmamıştır. Osmanlının son zamanlarında ülkemizi karıştırmak isteyen şer güçler, boş durmuyor. Şimdi de ülkemizi karıştırmak için çalışıyorlar. İçerimizde taşeronluk yapanlar, vatan hainleri var. Bu vatan hainleri, ülkemizi karıştırmak istiyorlar, Türk milleti huzursuz ediliyor. Ama biz millet olarak, şehit aileleri ve gaziler olarak bu vatana bedel ödedik. Bayrağımız rengini şehitlerin kanından aldı. Bu bayrağımız ilelebet dalgalanacaktır, minarelerimizden ezan sesi dinmeyecektir. Biz Türk milleti olarak her zaman için ülkemizi karıştırmak isteyenlere karşı dimdik ayakta duracağız. Bizim gidecek başka yerimiz, ülkemiz yok. Bu ülke bizim ülkemiz. Karıştırmak isteyenlere en güzel cevabı verip ülkemizi huzura kavuşturmamız lazım`` diye konuştu.