İSTİKLAL MARŞI´NIN KABULÜ
TÖRENLE KUTLANDI…
Tarih: 12.3.2018 17:19:36/ 540okunma / 0yorum

İstiklal Marşı´nın  kabulün 97 .yılı trenle  kutlandı… Vali Süleyman Kamçı´nın da iştirak  ettiği törende  konuşan  İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı “İstiklal Marşı milletin hürriyet mücadelesini ve ezelden ebede yürüyüşünü destanlaştırmıştır”  değerlendirmesinde  bulundu…

İstiklal Marşı´nın  kabulün 97 .yılı trenle  kutlandı…  Kayseri Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilen kutlama programına Vali Süleyman Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Tuğgeneral Selçuk Aygün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Akın, Vali Yardımcıları Mehmet Emin Avcı ve Baha Başçelik, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende ilk olarak Mehmet Akif Ersoy´un yaşamını anlatan bir sunum gerçekleştirildi.

Sunumun ardından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, bu milletin, tarihte hiçbir zaman zulme boyun eğmediğini ifade ederek, “Büyük şair, mütefekkir Mehmet Akif,  İstiklal Marşı´yla milletin hürriyet mücadelesini ve ezelden ebede yürüyüşünü destanlaştırmış, herkesin hislerine tercüman olmuş ve bu mücadeleyi ölümsüzleştirmiştir.” Değerlendirmesinde  bulundu…

Konuşmanın ardından, Kocasinan Anadolu Lisesinin hazırladığı oratoryo izleyiciler tarafından ilgi ile izlendi. Program Fevziye-Memduh Güpgüpoğlu Güzel Sanatlar Lisesi Mehter Takımının gösterisinin ardından son buldu.  
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: İSTİKLAL MARŞI KABULÜ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
18 Aralık 2018 Salı
Bugün
Fırtına
7 °C
5 °C
Çarşamba
Fırtına
7 °C
2 °C
Perşembe
Bulutlu
8 °C
1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL