KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KASKİ’DEN HACILAR’A 6 MİLYONLUK YATIRIM

12 YIL KESİNLEŞMİŞ CEZASI VARDI

KAYSERİ OSB DAVASINDA İLK DURUŞMA

KATİLLER HESAP VERMEYE DEVAM ETTİ

VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK

İLÇELERİN ‘DOĞAL GAZ’ YATIRIMLARI MERCEK ALTINA ALINDI

KADINA ŞİDDETE KARŞI BİLGİLENDİRME

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR’İN 2022 YILI BÜTÇESİ 1 MİLYAR 800 MİLYON TL

AK KADINLAR KADINA ŞİDDETİ LANETLEDİ

KAYSERİ BAROSU KADIN HAKLARI KOMİSYONU, KADINA ŞİDDETE ‘HAYIR’ DEDİ

GERİ DÖNÜŞÜM İLE DOĞA KORUNUYOR

SAHABİYE PROJESİ’NDE SON DURUM

BARAJLARIMIZ ALARM VERİYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ PRAG’A GİTTİ

DURGUN:“HEPİMİZİN ÜZERİNDE BİR ÖĞRETMEN ELİ VAR”  

ÖĞRETMEN BAŞKAN’IN 'ÖĞRETMENLER GÜNÜ' KUTLAMASI BÖYLE OLUR

Gürkan Ofis Mobilyaları

İSTANBUL´DAN DÖNÜŞ YAPTIĞI KÖYÜNDE HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Üniversiteyi kazanan kızının okuyabilmesi için İstanbul´a göç eden ve kızının okulu bitirmesi ile Kayseri´nin Develi ilçesine bağlı Şıhlı köyüne dönen 58 yaşındaki Nurgül Özkan, hayalindeki değirmeni açarak köylülerin de işlerini kolaylaştırdı.

Üniversiteyi kazanan kızının okuyabilmesi için İstanbul´a göç eden ve kızının okulu bitirmesi ile Kayseri´nin Develi ilçesine bağlı Şıhlı köyüne dönen 58 yaşındaki Nurgül Özkan, hayalindeki değirmeni açarak köylülerin de işlerini kolaylaştırdı.

18 yaşındayken eşini trafik kazasında kaybeden ve iki çocuğunu yetiştiren Nurgül Özkan, kızlarından birinin üniversiteyi kazanması ile yıllar önce İstanbul´a taşındı. Kızının okulu bitirmesinin ardından Kayseri´nin Şıhlı köyüne dönen Özkan, çalışmak için iş aradı ancak bulamadı. Bağı ve bahçesi de olmayan Özkan, evinin yakınında bulunan değirmeni yeniden açma hayalini gerçeğe dönüştürdü.

Kızının okuyabilmesi için İstanbul´a taşındığını anlatan 58 yaşındaki Nurgül Özkan, "İstanbul´da uzun bir süre kaldım. Kızım üniversiteyi bitirince işe başladı ve kendi ayaklarının üzerinde durmaya başladı. Ben de köyüme dönmek istedim" dedi.

Özkan, "Bağım ve bahçem de olmadığı için hayalimdeki değirmeni açmaya karar verdim. Evime yakın bir yerde bu değirmeni açtım. Değirmenin kapanması ile ellerindeki ürünleri 45 kilometre yol giderek ilçe merkezinde un yaptıran vatandaşlar, değirmeni açmam sonrasında büyük ilgi gösterdi. Değirmene Kadın Eli Değirmeni ismini verdim. Burada kepekli, kepeksiz, bulgur, dövme ve hayvanlar için arpa eziyorum" dedi.

Girişimde bulunmak isteyen kadınlara da tavsiyede bulunan Özkan, "Kadınlara hayal kurmalarını ve hayallerini gerçekleştirmek için girişimde bulunmalarını tavsiye ediyorum" diye konuştu.