KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ 2020’DE YAPILANLARI, 2021’DE YAPILACAKLARI ANLATTI

“2021’DE DEV PROJELER İLE 3 MİLYAR 897 MİLYON TL’LİK YATIRIM PLANLANDI”

MELİKGAZİ 2020’DE GERİ DÖNÜŞÜMÜ AKSATMADAN TAMAMLADI

3 BİN 500 BİNA, 135 BİN DAİRE, 285 MARKET, 5 AVM, 302 OKULDA GERİ DÖNÜŞEBİLİR ATIK TOPLANDI

KOCASİNAN’IN DÖNÜŞÜM KONUTLARI İÇİN KURA ÇEKİMİ BÜYÜK YANKI UYANDIRDI

“KENTSEL DÖNÜŞÜM KANUNU BİZİM İÇİN BİR FIRSATTIR”

TALAS’IN SOKAK HAYVANLARI ÖZEL EKİBİ

“HER CANLIYA HİZMET”

BÜYÜKŞEHİR’İN ‘KAR’ TİMİ, HAFTA SONU 276 MAHALLE YOLUNU ULAŞIMA AÇTI

12 İLÇEDE KAPANAN 276 MAHALLE YOLU ULAŞIMA AÇTILDI

KARLA MÜCADELEDE MELİKGAZİ'DEN YENİ VE HIZLI YÖNTEM

ISI HARİTASINA AKTARILAN YENİ BİR SİSTEM

MMO ŞUBE BAŞKANI SÜLEYMAN VAROL ÇAĞRIDA BULUNDU

“YARINIMIZI KORUMAK ADINA SUYUMUZU KORUYALIM”

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIM A.Ş.

DÜNYAYA AÇILDI

MELİKGAZİ’DE PANDEMİ KISITLAMASINDA

KÜLTÜR HİZMETİNE DEVAM EDİLDİ

BAŞKAN YALÇIN

“EĞİTİMLER, HİZMET KALİTESİNİ ARTIRIYOR”

KOCASİNAN’IN

YUNUS EMRE KONUTLARI'NDA MUTLU SON

HAVUÇ  DEYİP GEÇMEYİN  !

KANSERİ  ÖNLEYİP, YAŞLANMAYI YAVAŞLATIYOR…

METEOROLOJİ DUYURDU

KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK

ERCİYES'TE PİSTLER

KAYAKSEVERLERLE DOLDU

KAYSERİLİ 93 YAŞINDAKİ ŞERİFE NİNE’DEN

AŞI OLUN ÇAĞIRISI

KAYSERİ POLİSİ'NDEN

HAYVANLARA YEM DESTEĞİ

Anahtar Kelimeler: İNTİKAM DUYGUSUYLA
Gürkan Ofis Mobilyaları

İNTİKAM DUYGUSUYLA

SORUŞTURMA YAPILMAZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 15 Temmuz  darbe  kalkışmasının ardından  yaşanan süreçte  gösterdikleri  tutum  ve dik duruş sebebi  ile  Kayseri  Medya mensuplarına  şükranlarını sundular? İlimizde  yayın  yapan  yayın organlarının temsilcileri   Erciyes´in 3 bin 400 metre yüksekliğindeki  zirvesinde  kahvaltılı toplantıda  ağırlanırken, Vali  Kamçı ?Fetö soruşturmaları kapsamında göz altına  alınan şahısların sorgulanması esnasında  asla  intikam duygusu  ile hareket  edilmiyor?  ifadesini  kullandı?

Erciyes Dağı´nın 3 bin 400 metresindeki Ottoman Tepesi´nde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik  ile birlikte ilimiz medya mensuplarını  kahvaltılı toplantıda  ağırlayan   Vali Süleyman Kamçı  15 Temmuz  darbe kalkışmasından sonra yaşanan  süreçteki duyarlılıklarından dolayı şükranlarını  sundu. Vali  Kamçı  etkinlikte  yaptığı konuşmada ?´ Kayseri basını darbe kalkışması sonrası  süreçte  FETÖ örgütünün yanında olmadı.  Medyamızın, milletinin ve devletinin yanında olması bize güç verdi? dedi ve ekledi?  ?Kayseri´de darbe kalkışmasından bu yana, FETÖ/PDY operasyonları çerçevesinde 300´e yakın tutuklamanın gerçekleştiğini, kamu, kurum ve kuruluşlarında ise 2 bine yakın açıkta bulunan ve haklarında adli ve idari soruşturma sürdürülen memur oldu. Kayseri´ de tüm vatandaşlarımız darbe girişimine karşı seferberlik içindeydi. Basında  buna destek verdi. Gösterdiğiniz dik duruş, şehrimiz ve ülkemizin faydasına oldu. Geldiğimiz noktada ise, Cumhurbaşkanımızın talimatını doğrultusunda  herkesin gereği  yapılacak. 15 Temmuz´dan bu yana Kayseri´ de 300´e yakın tutuklama oldu.  2 bine yakında kamu kurum ve kuruluşlarında açıkta olan memur var.  Adli ve idari soruşturmalar sürüyor. Bunlarla ilgili tüm kuruluşlar araştırma yapıyor. OHAL kanunu kapsamında,şu ana kadar verilen yetkiyi  vatandaşımıza karşı kullanma gereğini hissetmedik.´´şeklinde konuştu Gazetecilerin, Türkiye genelinde darbe olması halinde  öncelikli olarak vali ve belediye başkanı atayacak 4 il arasında Kayseri´nin de bulunduğunu hatırlatması üzerine Vali Kamçı, ?´ Darbecilerin hazırladığı sözde  yazıda, öncelikli olarak vali ve belediye başkanı atanacak iller arasında Kayseri, İstanbul, Ankara , İzmir vardı.  Darbecilerin hazırladığı bu sözde yazıda  Vali ve belediye başkanı derdest edilecekti. Darbe teşebbüsü sırasında gereken  önlemleri gecikmeden aldık. İlimiz Erkilet 12. Hava Ana Ulaştırma  Üssünden 8 nakliye uçağı önceden kalkmıştı. Biz görev başındayken 3 uçak daha kalktı. Kayseri´de darbe girişimi sırasında hatasız bir süreç geçirildi. Kimsenin burnu kanamadı. Askeri birliklerimiz de  bizim yanımızdaydı. Kayseri halkına gerek darbe girişimi sırasında gerek sonrasındaki demokrasi nöbetlerine gösterdikleri hassasiyet nedeniyle sonsuz teşekkür ederim´´ dedi. Kamçı, gazetecilerin siyasilerin baskıları var mı?  sorusuna yönelik ?bir aydır olayların devam ettiğini kendi şahsına yönelik hiçbir siyasi veya başka kurumdan bize yardımcı olun diye bir talep gelmedi, hiç kimsenin de bu tür konudan aracı olacağını da düşünmüyorum siyasilerimizde başta olmak üzere bana gelmedi dedi. Kamçı kimseye ayrım yapılmadığını belirterek çalışmaların devam ettiğini bu bağlamda eski milletvekili, belediye başkanı il başkanı alınanlar ve tutuklananlar ayrıca siyasi partilerin kendi içinde çalışmaları var açıklandığı için söyleyebilirim Ak parti´nin teşkilatlarına bağlantısı olanların ayıklanması için talimat verdiler. Her parti kendine düşeni yapacaktır?

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´de Kayseri medyasının demokrasiden yana takındığı tavır ve desteğe ve darbecilere karşı devletin, milletin ve hükümetin yanında yer alan Kayseri halkına bir kez daha teşekkürlerini ileterek şunları  kaydetti?  "Ülkemiz çok sıkıntılı bir süreçten geçti; ama hamdolsun ki zaferle ve sonunda arınmayla bu süreç devam ediyor. Bu süreçte teşekkür edilmesi, şükredilmesi gereken konular var. En başta Rabbimize şükrediyoruz. Bu süreçte Rabbimizin desteğini her zaman hissettik.  Cumhurbaşkanımıza da teşekkür ediyoruz. Dik duruşu, azim ve kararlılığıyla, milletimizle birlikte meydanlara inmesiyle bu sürecin zaferle sonuçlanmasındaki en büyük katkı Sayın Cumhurbaşkanımıza ait. Halkımıza da Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyup meydanlara inerek, vatanına, milletine, bayrağına, devletine sahip çıktığı için teşekkür ediyoruz. Bu süreçte hem ülke genelinde ulusal basın, Kayseri´de de yerel basın durması gereken yerde durdu. Hepinizin desteğini yanımızda hissettik. Yerel basın bu süreçte zirveyi hak etti. Bu yüzden Erciyes´in zirvesinde basınımıza teşekkür etmek istedik. Bu süreçte, yazılarınızla, görüntülerinizle sergilediğiniz tavırdan dolayı yönettiğimiz şehir adına hepinize teşekkür ediyorum."

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, bir soru üzerine Kayseri´nin darbe girişimi yapan hainler için neden önemli olduğunu da  şöyle dile getirdi?  "Yurtta Sulh" adı verilen sözde konseyin İstanbul, Ankara ve İzmir ile birlikte Kayseri´ye de özel önem vererek bu illerdeki vali ve belediye başkanlarını değiştirmeye kalkmasının nedeni üzerinde duran Başkan Çelik, "Kayseri´nin dört il içinde olmasının iki faktörü var. Birinci faktör, bu terör örgütünün sivil ayağında Kayseri´de ciddi bir yapılanma vardı. Ekonomik olarak gelişmiş illerde bu yapı daha etkindi. İkinci faktör ise 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı darbeciler tarafından lojistik ve nakliye merkezi olarak planlanmıştı. Nakliye uçaklarıyla yurdun farklı bölgelerindeki kuvvetleri taşımak istiyorlardı. Kısa zaman içinde Erkilet Havaalanı pistini araçlarla kapatmamız ve 12. Üs´sün elektriklerini kesmemiz bu planı engelledi. Sözde konseyin dört ilin valisini ve belediye başkanını değiştirmek istemesi de Kayseri´de terör örgütünün kafasına yatmayan bir vali ve başkan olduğunu gösteriyor"

Açıklamaların ardından Erciyes´in 3 bin 400 metre yüksekliğindeki eşsiz güzelliğinde fotoğraflar çekildi. 


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ