KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

MELİKGAZİ BELEDİYESİ AV. MEHMET ALTUN ORTAOKULU’NUN TEMELİ ATILDI

TALAS OSMAN-NEYİRE AKGÖZ ASM HİZMETE GİRDİ

METE YARAR’DAN VALİ GÜNAYDIN’A ÖVGÜ DOLU SÖZLER

AKKIŞLA BELEDİYE BAŞKANI ARSLAN: “DURMAYACAĞIZ! YILMAYACAĞIZ! BIKMAYACAĞIZ!”

UMKE GÖNÜLLÜLERİ HAKKARİ'YE GİTTİ

BAŞKAN ÖZTÜRK REHABİLİTASYON MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

BÜNYAN’DA YOL YENİLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR ENGELLİLERİN GÖNÜLLERİNE DOKUNDU

KAYSERİ KİTAP FUARI 4. KEZ KAPILARINI AÇTI

ENGELLİ ÖĞRENCİLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

KAYSERİ’YE DIŞ TİCARET VE LOJİSTİK MESLEK LİSESİ YAPILIYOR

‘ENGELLERİ ORTADAN KALDIRAN’ PROJE

4. KİTAP FUARI'NDA HEDEF 800 BİNİN ÜZERİNDE ZİYARETÇİ

KIZILAY'DAN BAŞKAN PALANCIOĞLU'NA ZİYARET

ULAŞIM A.Ş.'DEN 3 BİN FİDAN

KUMSMALL AVM YÖNETİMİNDEN TURKOVAC ÇAĞRISI

Gürkan Ofis Mobilyaları

İNŞAAT İŞÇİLERİ SERTİFİKA ALDI

Kısa adı Kit-Der olan Kayseri İnşaat işçileri ve Taşeronları Derneğince tertiplenen 40 saatlik eğitimi başarı ile tamamlayan inşaat işçileri tertiplenen törenle ustalık sertifikalarına kavuştular…

Kayseri İnşaat işçileri ve Taşeronları Derneği düzenlediği törende,40 saatlik eğitimi başarı ile tamamlayan   inşaat işçilerine sertifikalarını  verdiler…  40 saatlik eğitim sonunda ustalık belgelerini hak eden ustalar, sertifikalarını Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Namık Güver, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Duran ve Kitder Dernek Başkanı Ali Kavaklıoğlu’un elinden aldılar.

Kayseri İnşaat işçileri ve Taşeronları Derneği Başkanı Ali Kavaklıoğlu yapmış olduğu konuşmasında, inşaat işçileri derneğinin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Ardından söz alan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Namık Güver ise, Depremin ülkemizdeki önemine dikkat çekerek, inşaat sektörünün her süreçte faal olduğunu vurgulayarak  şunları kaydetti… “Şehirlerimizi inşa eden siz ustalarımıza büyük sorumluluklar düşüyor. Sizlerin eğitimli olması, bilinçli olmasıi mesleki yeterliliğe sahip olması çok büyük önem arz etmektedir. Bu doğrultuda bakanlığımızca 16 Aralık 2010 tarihinde yapı mütehhitlerinin kayıtları ile şantiye şefleri ve yetki belgeli ustalar hakkında yönetmelik yayınlanmış, özellikle inşaat işçileri mesleki yeterliliğe sahip olmaları zorunlu hale gelmiştir.”

Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Duran da günüz teknolojisinin gelişmesinden bahsederek, eğitimin her alanda önemine dikkat çekti. Duran “işi gösteren işçiliktir, kaliteli işçiliktir. Burada en büyük emek sizin sorumluluğunuzda, sizin ellerinizden çıkıyor” dedi.

Konuşmaların ardından sertifika almaya hak kazanan ustalar, sertifikalarını aldı ve toplu fotoğraf çektirip, baretlerini havaya attı.