KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

BİLGENESİL DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ

BÜYÜKKILIÇ AİLESİ’NİN OKULUNDA SONA DOĞRU

TALAS’A 4 YENİ OKUL

ERASMUS PROJESİ’ KAYSERİ’DE BAŞLADI

KAYÜ’DE MUHASEBECİLİK ÜZERİNE SÖYLEŞİ

ERÜ’DE YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU’NUN YENİLENEN BİNASI VE BİLGİSAYAR LABORATUVARI AÇILDI

ÖĞRENCİLER KÖY HAYATINI YAŞADI, YAŞITLARIYLA EĞLENDİ

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN ÖMER HALİSDEMİR’E DUA

ÖĞRENCİLER ANADOLU TARİHİNİ YERİNDE ÖĞRENİYOR

AGÜ’DE ÇOCUKLAR İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA AMAÇLARI ATÖLYESİ

GELECEĞİN YILDIZLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

ÖZEL BİLGENESİL OKULLARI’NDA ÖDÜL TÖRENİ

KAYSERİ'DE 'DEĞER GENÇLİK' PROJESİ BAŞLADI

PTT KAYSERİ BAŞMÜDÜRÜ, BÜNYAN MYO’DA ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

BİLGENESİL OKULLARI’NDA 29 EKİM COŞKUSU

KAYSERİ GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI DERNEĞİ’NDEN KAYÜ REKTÖRÜNE ZİYARET

Anahtar Kelimeler: İNCESU’ MESLEK YÜKSEK OKULU YAPTIRDI
Gürkan Ofis Mobilyaları

İNCESU’YA MESLEK YÜKSEK OKULU YAPTIRDI

REKTÖR KARAMUSTAFA’DAN SAFFET ARSLAN’A TEŞEKKÜR

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, İncesu Meslek Yüksekokulu binasını yaptıran ve okulun diğer ihtiyaçlarına da her daim yardımcı olan hayırsever işadamı Saffet Arslan’a teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kaymakam Mustafa Kemal Özgün, Belediye Başkanı Mustafa İlmek ve okulu yaptıran hayırsever işadamı Saffet Arslan ile birlikte İncesu Meslek Yüksekokulu’nu gezdi ve birtakım incelemelerde bulundu.

Burada sınıfları, laboratuvarı ve yemekhaneyi dolaşan Rektör Karamustafa, Kaymakam Özgün, Başkan İlmek ve hayırsever işadamı Arslan, öğrencilerle sohbet etti ve isteklerini sordu.

Daha sonra toplantıda İncesu Meslek Yüksekokulu’nun ihtiyaçları için yapılabilecekler konuşulurken, öncelikle öğrencilerin kalabileceği yurt binası ve sosyal tesislerin yapılabilmesi için fikir alış verişinde bulunuldu. 

Rektör Karamustafa, burada yaptığı açıklamada, İncesu ilçesine modern meslek yüksekokul binası yaptırarak katkıda bulunan hayırsever işadamı Saffet Arslan ile okula desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Kaymakam Mustafa Kemal Özgün ile Belediye Başkanı Mustafa İlmek'e ve geçmişten günümüze emeği geçen herkese de teşekkür etti.

Rektör Karamustafa, “Uygulama ve proje odaklı üniversitemiz, ilçelerdeki yüksekokullar ile hem eğitime, hem de ilçelere önemli katkı sağlamaktadır. Bu yıl ‘Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Programı’ adı altında ‘İlk ve Acil Yardım’ ve ‘Diyaliz’ bölümleriyle eğitime başlayan İncesu Meslek Yüksekokulu her yıl daha da gelişecektir.

Biz Kayseri Üniversitesi olarak sadece merkezde kampüs alanı oluşturup merkezde büyüme yerine, kurduğu meslek yüksekokullar ile ilçelerin gelişimine katkı verme gayretindeyiz. Buralarda tek isteğimiz ilçe idarecilerinin, ilçenin ileri gelenlerinin ve ilçe halkının okullarını sahiplenmeleridir. Bugün Sayın Kaymakamımız, Sayın Belediye Başkanımız ve Hayırsever İşadamımız Sayın Saffet Arslan ile okulumuzu gezdik. Yaptığı modern okul binasından dolayı Saffet beye çok teşekkür etmek istiyorum. Öğrenciler mutlu. Modern bir binada eğitim görüyorlar. Burada yok mu eksikliklerimiz, tabi ki vardır. İşte bugün burada Sayın Kaymakamımız, Sayın Belediye Başkanımız ve Saffet bey ile istişarelerde bulunarak, okulumuza daha neler yapılması gerektiğini görüştük.  Kendilerine davetimize katılımlarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah buradaki okulumuzu yeni bölümlerle zenginleştirir ve sağlık alanında daha nitelikli sağlık teknikerlerini yetiştiren üniversite oluruz” diye konuştu.