KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

DKMP EKİPLERİ ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘EĞİTİM’ AÇIKLAMASI

ERÜ’DE FEYYAZ SELÇUK SAN ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU’NUN TEMELİ ATILDI

DEVELİ'DE İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

BÜYÜKŞEHİR'DEN LEZZETİN ANAVATANINDA 'PASTIRMA' KURSU

BAŞKAN YALÇIN'DAN ÖĞRENCİLERE 'GÜNLÜK' SÜRPRİZİ

5. BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLIYOR

İLKÖĞRETİM HAFTASI’NDA OKUL ZİLİNİ VALİ GÜNAYDIN ÇALDI

TOMARZA'DA İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI

KOCASİNAN AKADEMİ'DE YENİ DÖNEM BAŞLADI

KAYSERİ'DE 'PASTIRMA DOĞRAMA VE SUNUM TEKNİKLERİ KURSU' AÇILACAK

REKTÖR PROF.DR. KARAMUSTAFA STAJYER ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

KAYSERİ'DE 308 BİN 728 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

KAYSERİ OSB ÖZEL TEKNİK KOLEJİ 2021-2022 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINI TÖRENLE AÇTI

OTOBÜS ŞOFÖRLERİNE HİZMET İÇİ EĞİTİM

BİR İLKOKUL ÖĞRENCİSİNİN ÇANTASI EN UCUZ 200 TL’YE DOLUYOR  

Gürkan Ofis Mobilyaları

İLKÖĞRETİM HAFTASI’NDA OKUL ZİLİNİ VALİ GÜNAYDIN ÇALDI

VALİ GÜNAYDIN: “OKULLARI DAHA İYİ HALE GETİRMELİYİZ”

 ‘İlköğretim Haftası’ yurt genelinde gerçekleştirilen türlü etkinliklerle kutlandı. Mehmet İlgü İlkokulunda gerçekleştirilen ilimizdeki törenlerde konuşan Vali Şehmus Günaydın; eğitimde fırsat eşitliği gerçekleştirerek okulları daha iyi hale getirmemiz gerektiğini vurgularken, pandemi nedeni ile uzun süre okullarından uzak kalan minik yüreklerin okul sevinci görülmeye değerdi.

İlimizdeki ‘İlköğretim Haftası’ kutlamaları Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtına çenk sunumu ile start verdi. İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Saim Durgun’un Covid 19 testinin pozitif çıkması nedeni ile İl Milli Eğitim Müdür Vekili İlyas Yılmaz, ve öğretmenler Ata’nın manevi huzuruna çıkıp çelenk sundular.

Çelenk sunum töreninin ardından Kocasinan Mehmet İlgü İlkokulu’nda devam eden etkinliğe Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Garnizon Komutanı Teğgeneral Vedat Öncel, protokol üyeleri, öğrenciler ve veliler iştirak etti.

Vali Günaydın törende yaptığı konuşmada eğitimde fırsat eşitliği ile okulların değerli hale getirilmesi gerektiğinin altını çizip, yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak şunları kaydetti.  “Tabi 2023 eğitim-öğretim vizyonunda hepimizin bildiği gibi okulların tekli eğitim sistemine geçmesi planlanıyor. Kayserimizde son 2 yılda hem kurumlarımız hem de hayırseverlerimizle birlikte yeni okullarda çok büyük mesafe aldık. Okullarımızı birer birer eğitime açıyoruz. Daha önce 2-3 yılda tamamlanan okulları artık 8-9 ayda tamamlamaya başladık. İnşaatı devam eden okullarımız var. Biz inşallah Kayseri olarak 2022 eğitim yılı sonunda tekli eğitime geçmeyi hedefliyoruz. Eğitim-öğretim hepimizin ortak hareket etmesi gereken bir konu. Hepimizin üzerine düşeni yapması lazım. Eğitimde fırsat eşitliğine önem vererek, bütün okullarımızı değerli hale getirmemiz lazım. Bütün öğretim çalışanlarımıza da gereken imkanları sunmamız lazım. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yeni eğitim-öğretim yılının da bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum.”

Okul öğrencisi Güldiyar Hava Köse’nin  ‘Hayat bayram olsa’ şarkısını seslendirirken ona eşlik eden minik yürekler gelecek adına ümit verdi… 

Haber ekibimize online derslerden bıktıklarını ve okullu günlere olan özlemlerini de ifade eden geleceğin büyükleri  enerjileri ile salgın hastalığın yarattığı bütün olumsuzlukları silip attılar.

Etkinlik artık abla – abi konumuna gelen 4. Sınıf öğrencilerinin okula yeni başlayan birinci sınıf  öğrencilerine  çiçek verilmesi  ve  protokol üyelerinin  sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etmesi ile noktalandı.