KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KAYSERİ VALİSİ ŞEHMUS GÜNAYDIN:  "BU MİRASI KORUMAK İÇİN GEREKİRSE ŞEHİT VE GAZİ OLMAYA  HEPİMİZ HAZIRIZ"  

BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NDE ANLAMLI ETKİNLİK

MELİKGAZİ’DE 1 ADET ECZANE İHALE İLE KİRAYA VERİLECEK

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR “DAHA TEMİZ ÇEVRE İÇİN DURMADAN ÇALIŞIYORUZ”

TALAS BELEDİYESİ’NDEN  ‘DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ’NDE ANLAMLI ETKİNLİK

HACILAR’DA YILIN AHİSİ MUSTAFA ÖZEL, AHİLİK KAFTANI GİYDİ ÖZDOĞAN: “KAYSERİ AHİLİK’TE ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP”

KÜBRA PARADİSE BALO VE DÜĞÜN SALONU HİZMETE AÇILDI

NARKOTİK DEDEKTİFLERİ UYUŞTURUCUYA GEÇİT VERMEDİ  UYUŞTURUCU TİCARETİ YAPAN 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI  

BİNİCİLİK VE OKÇULUK TESİSİ MUHTEŞEM TÖRENLE AÇILDI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ'TAN 'GAZİLER GÜNÜ' MESAJI

YEŞİLYURT CADDESİ’Nİ YENİLİYOR

SÜRÜCÜ KURSU VE ÖĞRENCİLERE YENİ SOSYAL TESİS

5. BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLADI

VALİ GÜNAYDIN'DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “AHİ AHLAKI DENİLİNCE KAYSERİ’DE AKLA GELİR”

AKIL KÜPÜ ÇALIŞMA İSTASYONU AÇILACAK

Gürkan Ofis Mobilyaları

İLİMİZE 2 YENİ VALİ YARDIMCISI ATANDI

5 İLÇENİN KAYMAKAMI DEĞİŞTİ

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 403 mülki idare amirinin görev yerleri liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi. Kararname kapsamında İlimize 2 yeni Vali yardımcısı atanırken, 5 ilçemizin Kaymakamı da değişti.

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile yurt genelinde 403 mülki idare amirinin görev yerleri liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi.  İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında görevli 10 mülki idare amirinin yerleri değiştirildi, 13 kaymakam ve 4 vali yardımcısı bakanlık merkezinde değişik görevlere getirildi. Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında görevli 29 mülki idare amiri ise yapılan değerlendirmeler neticesinde mülkiye müfettişliğine atandı. Merkezde görev yapan 4 mülki idare amirinin, vali yardımcılığı ve kaymakamlığa atamaları yapıldı. Söz konusu kararname ile geçen dönemde de uygulanmasına gayret edilen atamalar ile vali yardımcıları kaymakamlık görevine getirilerek bu kapsamda 616 olan vali yardımcısı sayısı 3 yıllık süreç içerisinde 315´e indirildi.

2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile ilimizden bir Vali Yardımcısı giderken, 2 yeni Vali Yardımcısının ataması ilimize gerçekleşti?  Yine aynı kararname ile 5 ilçemizin Kaymakamları da değiştirildi?

Söz konusu değişikliler kapsamında Kayseri Vali Yardımcısı Mustafa Çek Balıkesir Vali Yardımcılığı görevine atanırken;  Buca Kaymakamı Fecri Fikret Çelik, Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç Kayseri Vali Yardımcısı olarak atandılar?

Ayrıca Kocasinan Kaymakamı Mustafa Kılıç Yalova Vali Yardımcılığı görevine atanırken, Kocasinan İlçesi Kaymakamlığı´na Manisa ? Gölmarmara Kaymakamı Hüseyin Karameşe atandı? Bu kapsamda Sarız İlçesi Kaymakamlığına Konya- Akören Kaymakamı İhsan Maskar, İncesu Kaymakamlığına Bilecik Hukuk Müşaviri Mustafa Kemal Özgün atanırken Sarıoğlan ve Özvatan kaymakamları da değiştirildi?