KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

DKMP EKİPLERİ ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘EĞİTİM’ AÇIKLAMASI

ERÜ’DE FEYYAZ SELÇUK SAN ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU’NUN TEMELİ ATILDI

DEVELİ'DE İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

BÜYÜKŞEHİR'DEN LEZZETİN ANAVATANINDA 'PASTIRMA' KURSU

BAŞKAN YALÇIN'DAN ÖĞRENCİLERE 'GÜNLÜK' SÜRPRİZİ

5. BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLIYOR

İLKÖĞRETİM HAFTASI’NDA OKUL ZİLİNİ VALİ GÜNAYDIN ÇALDI

TOMARZA'DA İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI

KOCASİNAN AKADEMİ'DE YENİ DÖNEM BAŞLADI

KAYSERİ'DE 'PASTIRMA DOĞRAMA VE SUNUM TEKNİKLERİ KURSU' AÇILACAK

REKTÖR PROF.DR. KARAMUSTAFA STAJYER ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

KAYSERİ'DE 308 BİN 728 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

KAYSERİ OSB ÖZEL TEKNİK KOLEJİ 2021-2022 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINI TÖRENLE AÇTI

OTOBÜS ŞOFÖRLERİNE HİZMET İÇİ EĞİTİM

BİR İLKOKUL ÖĞRENCİSİNİN ÇANTASI EN UCUZ 200 TL’YE DOLUYOR  

Gürkan Ofis Mobilyaları

İL MÜFTÜLÜĞÜ´NDEN TASHİH-İ HURUF KURSU

İl Müftülüğü öncülüğünde ve Dini Yüksek İhtisas Merkezi´nin koordinesinde 6 aylık bir süreç içerisinde tamamlanacak olan ?Tashih-i Huruf´ kurslarının açılışı Mümin Akan Kur´an Kursu Konferans Salonu´nda gerçekleştirildi?

?Tashih-i Huruf´ kurslarının açılış programa, İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, Kayseri Dinî Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Dr. Abdulkadir Kabdan, Kayseri Dinî Yüksek İhtisas Merkezi Şube Müdürü Reşat Özalp, Kayseri Dinî Yüksek İhtisas Merkezi Eğitim Görevlisi Yüksel Demirkoparan, İl Müftülüğü Uzman Vaizesi Cansever Dokuz ve kursiyerler iştirak etti?                         

Garnizon Köşk Kışla Camii İmam Hatibi Ramazan Uyar´ın Kur´an´ı Kerim tilaveti ile başlayan açılış etkinliğinde katılımcılara hitap eden  İl Müftüsü  Güven  bu kursun hayırlara vesile olmasını temenni ederek  ?Tashih-i Huruf dersleri, Diyanet İşleri Başkanlığı´nın eğitim merkezlerinde ve Dini Yüksek İhtisas Merkezleri´nde bir bölüm olarak var. Zaman zaman İl Müftülükleri´nin istek ve talepleri doğrultusunda, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından izin verildiği oranınca tashih-i huruf kursları düzenlenebiliyor. Sizlerin, bizlere sunduğu talebi bizler de Ankara merkeze sunduk ve kabul edildi elhamdülillah. Sizlerden iki isteğim var. Birincisi, buradaki derslerin kıymetini bilerek hocalarımızdan azamî derecede istifade etmelisiniz. Sonuna kadar fedakârlık göstermelisiniz. Kursa ayırdığınız vakti verimli geçirmeye çalışmalısınız. Buraya, yalnızca kurs bitiminde bir başarı evrakı almak için gelmemelisiniz. İkinci isteğim ise; aynı zamanda asıl görevlerinizi de aksatmamalısınız. Eğer şikâyetler gelirse, ne olur biliyor musunuz? Gelecek yıllarda bu kurslar açılamaz. Bu konuya çok dikkat etmenizi istiyorum.? değerlendirmesinde bulundu?

Mümin Akan Kur´an Kursu´nda gerçekleştirilecek ve 6 ay sürecek olan bu kursta, 20 erkek, 20 de bayan kursiyer eğitim görecek.