KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

FARUK YAMAN KOLEKSİYONU KAYSERİLİLERLE BULUŞUYOR

YAZARLAR, OKURLARIYLA BULUŞUYOR

METİN ŞENTÜRK KAYSERİLİLERİ COŞTURDU

KEYKUBADİYE SARAYI'NDA AVLU VE EYVAN TİPİ ALANA ULAŞILDI

ENGELLİ VATANDAŞLARDAN ANLAMLI TİYATRO OYUNU

ERÜ’DE “2021 AHİ EVRAN YILI” ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

KARADUTUN ÖDÜLLERİ 5 ARALIK’TA VERECEK

KEREM İLE ASLI'NIN HİKAYESİ KAYSERİLİLERE ANLATILIYOR

ÖĞRETMENLER’E MÜZİK DOLU AKŞAM

TALHA BORA ÖGE İLE 'ŞİİRLERLE SÖYLEŞİSİ'

BÜYÜKŞEHİR BAŞKENT’TE GÖNÜLLERİ FETHETTİ

KİTAP FUARI İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAM

MELİKGAZİ BELEDİYESİ GENÇLİK FESTİVALİ’NDE

KÜLTEPE BULUNTULARI DİJİTAL ORTAMA AKTARILACAK

ALTIN ÇINAR FİLM FESTİVALİ’NDE ÖDÜLLER DAĞITILDI

KAYMEK’İN SANAT SERGİSİ’NE YOĞUN İLGİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

HÜSN-Ü HAT GÜNLERİ…..

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültür merkezine dönüştürülerek ilimiz kültür sanat dünyasına kazandırılan Hunat Hatun Medresesi farklı etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Merkezde düzenlenen ‘Hüsnü Hat Meşk Günleri'ile ilimiz sanat severl

İlimiz  kültür ve sanat dünyasına  yeni bir canlılık kazandıran ve Hunat Hatun Kültür Merkezi olarak kapılarını sanat dünyasına açan tarihi bina, geleneksel sanatlar ve bu sanatlara gönül vermiş sanatçıların da mekanı haline geldi. Bugüne kadar mekansızlıktan yakınan Kayserili sanatçılar, ecdad yadigarı Hunat Hatun Medresesi`nin sanatseverlere açılmasıyla sanatın Kayserililere daha rahat ulaştırılabileceğine dikkat çekti.
Hunat Hatun Kültür Merkezi`nde hayata geçirilen geleneksel sanatlardan birisi de Hüsn-ü Hat sanatı oldu. Hüsn-ü Hat Meşk Günleri ile ilgili bilgi veren Hattat Yusuf Şükrü Şafak, Hunat Medresesi`nin özlemini duydukları bir mekan haline geldiğini söyledi. Önemli hattatların Hunat Hatun Kültür Merkezi`nde ders vereceklerini ifade eden Şafak, "Rika, nesih ve sülüs yazı türlerinden ayrı ayrı günlerde hocalarımız meşk edecekler. Bu mekanı öncekilerin ifadesiyle "Meşkgah" yapmayı düşünüyoruz. Mekanı hazırlayıp kültür ve sanata tahsis eden başkanımız Mehmet Özhaseki`ye ve belediye yetkililerine minnettarlığımızı bildiririz" dedi.