Son Dakika

 

KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

Akkışlalı Hanımlardan ‘Örgü Bebek’ sergisi

Talas’ta ‘kuşaklararası’ resim sergisi

Çolakbayrakdar: “Yaşayan bir kütüphane kazandıracağız”

Kayseri Büyükşehir 2021'de kültür sanatın adresi oldu

Erdemli Vadisi'nde kazı çalışmaları başlayacak

Talas'ta 2022’nin ilk Antika Pazarı

 ‘Gençlerle Kitap Sohbetleri' devam ediyor

MİLLİ ŞAİR MEHMET AKİF ERSOY ERÜ’DE ANILDI

MELİHAT GÜLSES ŞARKILARI İLE MEST ETTİ

GELENEKSEL ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLANDI

MİMAR SİNAN MÜZESİ PANEL KONUSU OLDU

TALAS’TA KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ HIZ KESMİYOR

USTALARLA ŞİİR DOLU GECE

AGÜ’DE GÖÇMEN GÜNÜ

‘KUTLU DAĞ ERCİYES’ KİTABI TANITILDI

‘KUTLU DAĞ ERCİYES’ KİTABI TANITILACAK

Gürkan Ofis Mobilyaları

HÜSN-Ü HAT GÜNLERİ…..

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültür merkezine dönüştürülerek ilimiz kültür sanat dünyasına kazandırılan Hunat Hatun Medresesi farklı etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Merkezde düzenlenen ‘Hüsnü Hat Meşk Günleri'ile ilimiz sanat severl

İlimiz  kültür ve sanat dünyasına  yeni bir canlılık kazandıran ve Hunat Hatun Kültür Merkezi olarak kapılarını sanat dünyasına açan tarihi bina, geleneksel sanatlar ve bu sanatlara gönül vermiş sanatçıların da mekanı haline geldi. Bugüne kadar mekansızlıktan yakınan Kayserili sanatçılar, ecdad yadigarı Hunat Hatun Medresesi`nin sanatseverlere açılmasıyla sanatın Kayserililere daha rahat ulaştırılabileceğine dikkat çekti.
Hunat Hatun Kültür Merkezi`nde hayata geçirilen geleneksel sanatlardan birisi de Hüsn-ü Hat sanatı oldu. Hüsn-ü Hat Meşk Günleri ile ilgili bilgi veren Hattat Yusuf Şükrü Şafak, Hunat Medresesi`nin özlemini duydukları bir mekan haline geldiğini söyledi. Önemli hattatların Hunat Hatun Kültür Merkezi`nde ders vereceklerini ifade eden Şafak, "Rika, nesih ve sülüs yazı türlerinden ayrı ayrı günlerde hocalarımız meşk edecekler. Bu mekanı öncekilerin ifadesiyle "Meşkgah" yapmayı düşünüyoruz. Mekanı hazırlayıp kültür ve sanata tahsis eden başkanımız Mehmet Özhaseki`ye ve belediye yetkililerine minnettarlığımızı bildiririz" dedi.