EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

GÖREVDEN ALMA TEDİRGİN EDİYOR

Eğitim Bir Sen Başkanı Kalkan, okul idarecileri ile ilgili ‘Keyfi’ kararları eleştirdi.

ÇEVRE TEMİZLİK VERGİLERİİLE SÜPÜRGE ARACI ALINDI

PALANCIOĞLU: “DAHA ETKİN HİZMET SUNACAĞIZ”

KOCASİNAN, ÇÖLYAKLILARA 2 YILDA BİN 955 ÇÖLYAK PAKETİ DAĞITTI

ÇOLAKBAYRAKDAR: “ÇÖLYAKLI AİLELERİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

ANTİKA GÜNLERİ’NE İLGİ GİDEREK BÜYÜYOR

YALÇIN: “BENDE KOLEKSİYONUMA BİRŞEYLER ALDIM”

HACILAR BİLİM KENT’TE SINIFLAR AÇILIYOR

ÖĞRENCİLER MODERN ATÖLYELERDE EĞİTİM GÖRÜYOR

KAYSERİ OSB KIŞA HAZIR

NURSAÇAN: “150 KMLİK YOLUMUZ AÇIK OLACAK”

DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJLARI

’10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’ münasebetiyle Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, mesaj yayınladı.

AK PARTİ GENEL BŞK. YRD. ÖZHASEKİ ERÜ KEMİK İLİĞİ HASTANESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Özhaseki,” Eskiden bırakın ölsün denilen çocuklar artık burada sağlığına kavuşacak”

AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

ÖZHASEKİ: "CUMHURİYET TARİHİNİN EN BAŞARILI HÜKÜMETİYİZ"

VALİ GÜNAYDIN ŞEHİTLERİMİZİN MEVLİDİNE KATILDI

Vali Şehmus Günaydın, şehitlerimiz Polis Memuru Yasin İke ve Polis Memuru Osman Börklüoğlu için şehadetlerinin 3. yılında okutulan mevlit programına katıldı.

MELİKGAZİ'DE ENGELİ KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI KURSU AÇILACAK

Başkan Dr. Palancıoğlu: “Engelli vatandaşlarımız için belediyemiz tarafından birçok özel hizmet verilmektedir."

KOCASİNAN BELEDİYESİ YEŞİL ALAN REKORUNU YENİLEDİ

Kocasinan Belediyesi, 5 yılda yaptığı çalışmalarla park sayısını 356’ ya yükselterek, yine yeşil alan rekoru kırdı.

HACILAR’DA ÖĞRENCİLERE SAĞLIKLI BESLENME EĞİTİMİ

Hacılar ilçesinde öğrenim gören öğrencilere yönelik sağlıklı beslenme eğitimi verildi.

"ENGELLİ AİLELERİ ÇOCUKLARINDAN UTANMASINLAR, ONLARI SEVSİNLER"

Engelli 2 çocuk babası Halis Türkmen: "Onlar benim nefesim, onlar olmadan nefes alamam"

MELİKGAZİ BELEDİYESİ TAM DONANIMLI HAYVAN AMBULANSI SATIN ALACAK

Melikgazi Belediyesi yaralı ve zor durumdaki sokak hayvanlarına 7/24 kesintisiz hizmet verebilmek için Hayvan Ambulansı satın alacak.

AK PARTİ’DE BU HAFTA İSMAİL EMRAH KARAYEL NÖBETCİ VEKİL OLDU

KARAYEL: “KAYSERİ TURİZMDE HAK ETTİĞİ YERİ ALACAKTIR”

Anahtar Kelimeler: HİSARCIKLIOĞLU’ FAHRİ DOKTORA

HİSARCIKLIOĞLU’NA FAHRİ DOKTORA

ERÜ 2019-2020 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ

Erciyes Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da iştiraki ile gerçekleştirildi. Törende konuşan Hisarcıklıoğlu “Girişimcinin olmadığı yerde rekabet, kalite olmaz. Bunlar yoksa da gelişmeniz mümkün değil. Bugün bakıyorsunuz dünyanın en zengin 20 ülkesine, en girişimci 20 ülkesi. Bakıyorsunuz bugün her girişimci yanında 10 kişi istihdam sağlıyor. Onun için girişimcilik olmazsa olmaz. Sayımızı artırmamız lazım. Girişimciye ihtiyacımız var. Daha çok genç girişimci çıkartmamız lazım” değerlendirmesinde bulundu.

ERÜ Sabancı Kültür Merkezi’nde  düzenlenen tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla start verdi…  Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren  Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış; Erciyes Üniversitesi’nin  sadece eğitim öğretim faaliyetleriyle yetinmeyen şehrin faydası olan her türlü işlerde paydaşlarıyla ortak hareket eden, ürettiğiyle de şehrin ve ülkenin menfaatine fayda sunan bir üniversite olduğunun altını çizerek “ Özellikle sanayi sektörü ile yoğun işbirliği faaliyetlerinde bulunan üniversitemiz, Erciyes Teknoparkımızda, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizin nitelikli bilgilerini endüstrinin hizmetine sunmanın yanında, fikrin doğuşundan ticarileşmesi noktasına kadar ihtiyaç duyulan bütün süreçlerde girişimcilere destek olmaktadır. Geçen yıl cumhurbaşkanımızın da onurlandırdığı akademik yılı açılış konuşmamda da ifade ettiğim gibi ‘kampüste üniversite değil sahada üniversite’ fikrini hayata geçirdik. Erciyes Üniversitemizi bundan sonra da şehrimizin tüm dinamikleriyle büyük bir uyum içerisinde çalışarak şehrimize ve ülkemize katma değer sağlayacak her türlü eğitim, bilim, sosyal sorumluluk ve tabi ki araştırma ve geliştirme alanlarında paydaşlarıyla ortak projeler üretmeye devam edecektir. Erciyes Üniversitemizin Türkiye’de 11 araştırma üniversitesi arasında yer alması, İstanbul, Ankara, İzmir gibi metropol şehirler dışında Anadolu’nun araştırma kimliğine katma değer katmış tek üniversite olması bizim için büyük bir başarıdır. Üniversitemizde 39’u bulan araştırma merkezlerimizde nano teknolojiden genetik ve kök hücreye, ilaç araştırmalarından aşıya, tarımsal araştırmalardan enerji dönüşümlerine ihtiyaç duyulan hemen her alanda faaliyet göstermekteyiz. Araştırma altyapısını tamamlamış ve araştırma kimliğine sürekli artı değer katma gayretindeki üniversitemizin bu başarısı, bize gelecek hedeflerimize ulaşmada daha kararlı ve daha istekli hale getirmiştir. Araştırma merkezlerimizdeki bütün çalışmalar ve gayretin amacı sayın cumhurbaşkanımızın hassasiyetle üzerinde durduğu milli teknoloji hamlemizin gerçekleşmesine katkı sağlamaktır. Ülkelerin büyüklüğü, gelişmişliği sadece sahip olduğu zengin kaynakları ile değil bilgiye üretme, teknolojik anlamda en iyi şekilde kullanma ve oluşturduğunuz ürünün dünya pazarında yer almasını sağlamakla mümkündür” değerlendirmesinde bulundu…                                                    

Rektör Prof. Dr.Çalış konuşmasını tamamladıktan sonra törene onur konuğu olarak iştirak eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na ‘Fahir Doktora’ cübbesini giydirdi…                                   

TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu yeni akademik yıl açılışı şerefine üniversiteli genç yürekler ve akademisyenler başta olmak üzere salonu dolduran katılımcılara   ‘Girişimcilik ve Liderlik’ başlıklı bir sunum gerçekleştirdi…  Yeni akademik yılın ilk dersi niteliğindeki  sunumunda gelecekten umutlu olduğunu kaydeden Hisarcıklıoğlu, farklılıklar, zenginliklerden ortak adım çıkartabilmek gerektiğine vurgu yaptı…

TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Hisarcıklıoğlu sözlerinin devamında girişimciliğin önemine dikkat çekip çok sayıda genç girişimci çıkarmamız gerektiğinin altını çizerek şunları kaydetti… “Gençleri gördükçe ülkemizin geleceğini görüyorum, umutlanıyorum. Zaten Erciyes Üniversitesi de büyük bir başarı öyküsü yazmış, gurur duyduğumuz bir üniversite. 39 araştırma merkeziyle, nano teknolojiden biyokimyada tüm alanlarda araştırma yapmaktadır Erciyes Üniversitesi. Bizim de yıllardır özlemini çektiğimiz üniversite buydu. Sanayi ve ticaret erbabının da yanındasınız, teşekkür ediyorum. 6 bin yılık tarihiyle Kültepe’den beri ticaretin merkezi olmuş Kayseri’ye de bu yakışır. Böyle bir dinamik üniversiteden uluslararası ticaret ve işletmecilik alanında fahri doktora almak da bir gurur. Bu onuru bahşeden senato ve yönetime çok teşekkür ediyorum. Girişimcinin olmadığı yerde rekabet, kalite olmaz. Bunlar yoksa da gelişmeniz mümkün değil. Bugün bakıyorsunuz dünyanın en zengin 20 ülkesine, en girişimci 20 ülkesi. Bakıyorsunuz bugün her girişimci yanında 10 kişi istihdam sağlıyor. Onun için girişimcilik olmazsa olmaz. Sayımızı artırmamız lazım. Girişimciye ihtiyacımız var. Daha çok genç girişimci çıkartmamız lazım. Ben de bu vizyonla karış karış ülkemi geziyorum. Türkiye’de toplam 15 bin kadın ve genç örgütlenmiş vaziyette. Genç girişimcileri örgütleyip onların rol model olmasını amaçlıyoruz. Girişimci sınırlarını aşan kimsedir. Girişim hayalle başlıyor. Hayal kurmaktan korkmayın. Hayalleri hedefe çevirmek lazım, eğer çeviremezseniz hayalperest olursunuz. Çalışmadan bir yere ulaşabilmek mümkün değil. Girişimcilik için artık paraya ihtiyaç yok. Artık elinizdeki bilgisayar sizin sermayeniz. Markalaşmalısınız. Ne iş yaparsanız yapın markalaşmanız lazım. Girişimci olmak için ütün bunlar yetmiyor, risk almanız gerekiyor. Başarının en önemli anahtarından bir tanesi de pes etmemekten geçiyor. Başarılı olanların ortak noktası pes etmemekten geçiyor. Ben gelecekten ümitliyim. Yeter ki ötekeileştirmeyelim. Farklılıklar, zenginliklerden ortak adım çıkartabilirsek ne mutlu bize. Onun yerine ayrışma yaparsak kaybederiz. Genç kardeşlerimize güveniyorum.”

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ