KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

HUZUR ÇINARI, HUZUR DAĞITIYOR

BAŞKAN AYDIN KORONA VİRÜSE YENİK DÜŞTÜ

BAŞKAN YALÇIN FATMA TEYZE’ NİN DE DUASINI ALDI

VATANDAŞ PAHALILIK VE İŞSİZLİKTEN DERTLİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DİKTİĞİ ÇİÇEK SAYISI 10 MİLYONA ULAŞTI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, YANGIN ÇIKAN FABRİKADA İNCELEMELERDE BULUNDU

DÜŞÜK REKOLTE, YÜKSEK FİYAT ENDİŞESİ YARATTI

KADES BİLGİLENDİRMESİ

ÜNİVERSİTELİLERE SICAK ÇORBA HİZMETİ

DOLANDIRICILARA DİKKAT !

KOCASİNAN’DA SONBAHAR BAKIMI

KAYSERİ ŞEKER’E SOSYAL SORUMLULUK YÖNETİMİ BELGESİ

KAYSERİ’DE 2021 YILINDA 3 MİLYON 953 BİN AĞAÇ TOPRAKLA BULUŞTURULACAK

BAŞKAN YALÇIN HAYVAN DOSTLARI ZİYARET ETTİ

DEVELİLİLER TURNA BALIĞI AVLADI

KADINA ŞİDDETE ‘HAVADAN’ FARKINDALIK

Gürkan Ofis Mobilyaları

HAFIZLIK YARIŞMASI BÖLGE FİNALİ KAYSERİ'DE YAPILDI

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kur’an kurslarına katılımı artırmak, hafızlık eğitimini teşvik etmek ve hafızlık yapan öğrencileri motive etmek amacıyla Kur’an kursu öğrencileri arasında düzenlenen Hafızlık Yarışması bölge birinciliği seçimi Kayseri'de yapıldı.

Hafızlık Yarışması Bölge Finali’nde konuşan İl Müftü Vekili ve İl Müftü Yardımcısı Mehmet İzci, “Öncelikle bu öğrencilerimizi yetiştiren hocalarımıza teşekkür ediyorum. Hocalarımız gayretleriyle, teşvikleriyle, birçok sıkıntılara katlanarak öğrencilerimizi yetiştirdiler. Ailelerine de teşekkür ediyorum. Çünkü aile, hoca ve öğrenci birlikte bu işin üstesinden geliniyor. Ben ailelerin çocuklarına özveriyle böyle bir imkân hazırladıklarını düşünüyorum. Yarışmaya katılan bütün yavrularımızı kutluyorum. Benim gözümde hepsi birinci, hafız olan herkes birincidir" dedi.

Komisyon başkanlığını Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Hamza Gökçe'nin yaptığı yarışmada, komisyon üyeliklerini ise İl Müftü Yardımcısı Yaşar Bolat ve Uzman Vaiz Dr. Cansever Dokuz yaptı. Komisyon seçimi sonucunda; erkeklerde hafızlık bölge birincisi Konya'nın Meram İlçe Müftülüğü’ne bağlı Çayırbağı Kur’an Kursu Öğrencisi Hasan İlimler oldu ve 20 Eylül'de İzmir’de yapılacak olan Türkiye Finali’ne katılmaya hak kazandı.

Yarışma sonrası İl Müftülüğü tarafından yarışmaya katılan bütün yarışmacılara derecelerine göre çeşitli hediyeler de verildi.