KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

SOKAKLARI BOŞ BIRAKTI

BÜYÜKŞEHİR’E DURMAK YOK

KISITLAMA SÜRESİNCE ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

ESENYURT MAHALLESİ’NDE ASFALT ÇALIŞMASI

BAŞKAN PALANCIOĞLU: “BU YAZI DOLU DOLU GEÇİRECEĞİZ ”

CAMİLER CEMAATİNE KAVUŞTU

İLİMİZDE 660 CAMİ İBADETE AÇILDI

BÜYÜKKILIÇ, ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ’Nİ İNCELEDİ

EĞİTİM VE YAŞAM MERKEZİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ CUMA NAMAZINDA TEK KULLANIMLIK SECCADE VE MASKE DAĞITTI

Cuma namazı öncesi ilçe genelinde cemaate tek kullanımlık seccade ve maske dağıtıldı.

TALAS BELEDİYESİ CUMA ÖNCESİ HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

Talas Belediyesi, 29 Mayıs’tan itibaren yeniden kılınmaya başlanacak olan Cuma Namazı öncesi, namaz için belirlenen alanlarda düzenleme ve dezenfeksiyon çalışmalarını tamamladı.

KOCASİNAN BELEDİYESİ CUMA NAMAZI ÖNCESİ MASKE VE SECCADE DAĞITTI

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, vatandaşların huzurlu bir şekilde ibadet edebilmeleri için yoğun gayret gösterdiklerini bildirdi

BÜNYAN'DA  SOSYAL MESAFELİ CUMA NAMAZI

Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında 16 Mart'ta cemaatle namaza kapatılan camilerde  uzun aranın ardından ilk cuma namazı kılındı.

REKTÖR KARAMUSTAFA, FETİH’İN 567. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

REKTÖR KARAMUSTAFA, FETİH’İN 567. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

T.C DEVLET DEMİRYOLLARI

SİVAS-KAYSERİ GARLARI ARASINDA İLAÇMA ÇALIŞMASI YAPACAK

ASKON’DAN 1 MİLYON MASKE DAĞITIMI

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Kayseri Şubesi maske dağıtım faaliyetlerini sürdürdü. Dernek yetkilileri Orman Bölge Müdürü İsa Çapkın’ı ziyaret etti.

VALİLİKTEN SINAV AÇIKLAMASI

YKS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLER VELİLERİ İLE OLMAK ŞARTI İLE İZİN ALABİLECEKLER

BESLENME VE DİYETETİK UZMANI UÇAN:

RAMAZANDAN SONRA DAHA SAĞLIKLI ŞEKİLDE BESLENMELİYİZ

VALİ GÜNAYDIN UYARDI

“MEVCUT TABLO BİZİ REHAVETE SÜRÜKLEMESİN”

VALİLİK CUMA NAMAZI KILINACAK OLAN CAMİLERİN LİSTESİNİ YAYINLADI

CAMİ İSİMLERİ VE KAPASİTELERİ TAM LİSTESİ

Anahtar Kelimeler: GÜZEL PROTOKOL

GÜZEL PROTOKOL

100 TASARIM VE BECERİ ATÖLYESİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Kayseri programının öğleden sonraki bölümünde Erciyes Anadolu Holding'in ilimize kazandıracağı 100 tasarım ve beceri atölyesi için protokol imzalarken; yapılması planlan atölye sayısı Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve Erciyes Anadolu Holding'in katkısıyla 100'den 325e çıkarıldı. Törende konuşan Bakan Selçuk "Biz çocuğu sadece belirli soruları çözen değil aynı zamanda sorun çözen, duygusal ve şahsiyet gelişimi, fiziksel gelişimi ve zihinsel gelişimini bir bütün olarak ele alan eğitim sistemini önemsiyoruz" ifadesini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Kayseri programının öğleden sonraki bölümünde bir otelde milletvekilleri, hayırseverler, ilimiz iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle öğle yemeğinde bir araya geldi.

Bakan Selçuk yemek sonrası eğitime katkı veren ilimiz hayırseverlerine plaket takdim ederek onurlandırdı.

Kayseri programının devamında "100 Tasarım Beceri Atölyesi Yapımı Protokol İmza Töreni'ne katılan Bakan Selçuk, yaptığı konuşmada, eğitim sistemi açısından değerli bir protokolü imzalamak için bir arada bulunduklarının altını çizerek "Biz çocuğu sadece belirli soruları çözen değil aynı zamanda sorun çözen, duygusal ve şahsiyet gelişimi, fiziksel gelişimi ve zihinsel gelişimini bir bütün olarak ele alan eğitim sistemini önemsiyoruz. Eğer çocuklarımız sınav üzerinden belirli şıkları işaretleyerek bir eğitim sürecini tamamlarlarsa onların insani yönlerinde, değerlerle ilgili hususlarda, kişiliklerinin gelişmesinde, fiziksel olarak üretim açısından bazı tecrübeleri yaşamasında eksiklik olabileceğini düşünüyoruz. Çocukların daha ilkokuldan itibaren mühendislik, üretim, robotik ne demek, sanat neden önemlidir, sanatın ince ayarından geçmeyen insanların kişilik olgunlaşması neden zafiyet gösterebilir, neden çocukların sağlıklı bir rehberlik alabilmeleri için bu tür tecrübelere ihtiyacı vardır sorularını cevaplamamız gerekir. Bu atölyeler onlara daha kolay rehberlik etmek, sosyal, duygusal becerilerini geliştirmek, bireysel ve ekip çalışmaları konusunda yönlendirmek, ileride yapmayı düşündükleri meslekler hakkında farkındalık kazandırmak için son derece önemli." İfadesini kullandı. Bakan Selçuk, bu atölyelerin dünyada uzun yıllardır okulların olağan bir parçası olduğunu vurgulayıp, söz konusu protokolle Kayseri'deki eğitim yuvalarının atölyelerle donatılmasına hız vereceklerinin altını çizerek "Çocuklar sınıfın içerisinde sadece bilişsel bazı içeriklerle değil, aynı zamanda üretimle ilgili birtakım faaliyetlerde de bulunacak." Değerlendirmesinde bulundu.

Bu faaliyetlerin etkin yapılabilmesi için de öğretmenlerin eğitimlerine önem verdiklerini ve oldukça büyük mesafe aldıklarını vurgulayan Bakan Selçuk atölyelerin el ele vererek yapılacağını, bunun da ayrı bir öneme sahip olduğunu kaydetti.

Vali Günaydın’da velilerin çocuklarının iyi bir meslek sahibi olmasını istediğini, bu atölyelerin de isteklerine vesile olacağına dikkat çekti.

Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin de olumsuz hava koşullarına rağmen Kayseri'ye gelen Bakan Selçuk'a şükranlarını sunarak "Bütün hikaye kasım ayında bir düğünde başladı. Bakanımız tasarım beceri atölyelerinden bahsetti. 100 tane yapmak için el sıkıştık. Aradan 3 ay geçti, bugün protokol imzalıyoruz. Biz de en kısa zamanda bu atölyeleri teslim edeceğiz. Biz karımızın yüzde 4'ünü bu tür işlere ayırıyoruz. Zor olan kısım ayrılmış bütçenin doğru yerlerde kullanması. Bu atölyeler de bunlardan biri." İfadesini kullandı.

Konuşmaların ardından tasarım beceri atölyesi yapımına ilişkin protokol taraflarca imza altına alındı.

Protokol imzası sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da 100 atölye ile bu önemli amaca hizmet edeceklerini dile getirerek, “Eğitim söz konusu olunca akan sular durur. Bu anlamda Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de 100 tasarım ve beceri atölyesi yaptırarak eğitimin ve geleceğimiz olan çocuklarımızın hizmetine sunacağız” şeklinde konuşurken Kayseri Valiliği’nin de 125 atölye sözü ile ilimize yapılacak olan tasarım vebeceri atölyelerinin sayısı 325’e çıktı.

Bakan Selçuk Kayseri programının son durağında Kadir Has Kültür Merkezi’ne gelerek ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ etkinliğinde eğitimcilere seslendi. Basına kapalı gerçekleştirilen etkinliğin ardından ilimizden ayrılan Bakan Selçuk imza koyduğu protokol ile ilimizde mesleki eğitimin yaygınlaşması için önemli bir adım atmış oldu.

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ