KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

MELİKGAZİ MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

PALANCIOĞLU: GÜZEL İŞLER YAPIYORUZ

ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN YERLİ TOHUM MÜJDESİ

2020 GACER BUĞDAYI YILI OLACAK

KOCASİNAN'A “HOŞ GELDİN” BEBEK

BU UYGULAMA ÇOK BEĞENİLDİ

TALAS’TA KARARLAR OY BİRLİĞİ İLE

TALAS’TAN DOLU DOLU HİZMET VE YATIRIM

BÜNYAN’DA MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

ALTUN: KARARLAR HAYIRLI OLSUN

HACILAR’DA MECLİS TOPLANDI

MECLİSE ÖZDOĞAN BAŞKANLIK ETTİ 4 MADDE KARARA BAĞLANDI

YAHYALI’DA MERA YOLLARI BAKIMA ALINIYOR

ÖZTÜRK: BESİCİLERİN SORUNU GİDERİLECEK

KAYSERİ’YE İKİ PAŞA ATANDI

KOMANDO TUGAYI VE HAVA İKMALE ATAMA

ZABITA EKİPLERİ 4 GÜN BOYUNCA DENETİM YAPTI

BÜYÜKŞEHİR’DEN 7/24 BAYRAM MESAİSİ

BAŞKAN YALÇIN İLÇENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR

TALAS’A ESTETİK DOKUNUŞ

MELİKGAZİ'DE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI

ÖZVERİYLE SAĞLIK İÇİN ÇALIŞTIK

MELİKGAZİ'NİN ARAÇ FİLOSU GÜÇLENİYOR

BAŞKAN PALANCIOĞLU: TOPLAM 22 ARACIMIZ HİZMETTE

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR PERSONEL İLE BAYRAMLAŞTI

BİZİM YAPTIKLARIMIZI, HAYAL BİLE EDEMİYORLAR

KOCASİNAN’DA EKİPLER 24 SAAT ESASINA GÖRE ÇALIŞTI

ÇOLAKBAYRAKDAR: TEMİZLİK ÖNEMLİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN İDDİALARA CEVAP

KAMUOYUNU YANILTAN YALAN HABERLERE YASAL SÜREÇ BAŞLATTI

BAŞKAN ALTUN PERSONELİYLE BAYRAMLAŞTI

BİZ KOCA BİR AİLEYİZ

GÜLAL ERCİYES ANADOLU HOLDİNG 2020 İLK ÇEYREK PERFORMANSINI DEĞERLENDİRDİ

TMSF BAŞKANI MUHİTTİN GÜLAL: “YIL SONUNDA 2019 CİRO RAKAMLARINI YAKALAYACAĞIZ”

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı Muhittin Gülal Erciyes Anadolu Holding hizmet binasında gerçekleştirilen basın toplantısında Holding’in 2020 ilk çeyrek performansını değerlendirip, Covid 19 ile mücadele sürecinin çalışmalara olan etkini analiz ederek “2020 yılında 16 yeni mağaza açıp mağaza sayımızı 1505’e çıkartırken, çalışan sayımızı 142 artırarak 12 bin 292’ye yükselttik. Ve mevcut rakamlar doğrultusunda şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki başta pandemi süreci olmak üzere her türlü olumsuzluğa rağmen yıl sonunda en azında 2019 yıl sonu cirosunu yakalarız” ifadesini kullandı.

Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Yavuz Donat ve Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu ile Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya’nın da iştirak ettiği Basın toplantısında ilimiz medya mensuplarının karşına çıkan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı Muhittin Gülal Erciyes Anadolu Holding hizmet binasında gerçekleştirilen basın toplantısında Holding’in 2020 ilk altı aylık performansını değerlendirip, mevcut veriler ışığında 2020 yılı sonunda oluşacak muhtemel tabloyu analiz etti.

Sözlerinin başında TMSF bünyesinde 797 şirketin bulunduğunu, bu şirketlerde toplam 40 bin 686 çalışan olduğunu belirterek başlayan Gülal bu şirketlere ‘Millet Emaneti’ olarak baktıklarını vurgulayıp, 2019 yılında %43 büyüme kaydettiklerini kaydetti.

TMSF Başkanı Gülal sözlerinin devamında kurumlarına bağlı olarak faaliyet gösteren Erciyes Anadolu Holding’in ilk çeyrek rakamları ve Pandemi sürecinde yürütülen çalımlar hakkında da bilgi vererek ““2020 yılında 16 yeni mağaza açıp mağaza sayımızı 1505’e çıkartırken, çalışan sayımızı 142 artırarak 12 bin 292’ye yükselttik. Temel politikamız Türkiye ekonomisine güç vermeye devam edeceğiz şeklinde. Ve mevcut rakamlar doğrultusunda şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki başta pandemi süreci olmak üzere her türlü olumsuzluğa rağmen yıl sonun da en azında 2019 yıl sonu cirosunu yakalarız” ifadesini kullandı.

Toplantının sonunda medya mensuplarının sorularında cevaplayan Gülal holdingin yönetim merkezinin İstanbul’a taşınacağı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurgulayıp, ‘Antibakteriyel Maske’ yi ilk kez Anadolu Holding’in ürettiğini vurguladı.

Gülal Holding’in eski sahipleri ile ilgili soru üzerinde de “Hukuki süreçleri devam ediyor. Şimdi de bulunduğumuz Erciyes Anadolu Holding ile ilgili olarak ‘Müsadere’ kararı verildi. İstinaf Mahkemesi bu kararı onadı ve dosya Yargıtay aşamasında. İnşallah yıl sonu bitmeden kararının onanmasını bekliyoruz. Diğer büyük gruplarda da Yargıtay aşamasında olanlar var İstinaf aşamasında olanlar var ama bu süreç içersinde henüz kararı kesinleşmiş bir grubu söz konusu değil. Tüm elimizdeki yapı ile ilgili olarak hukuki süreçleri devam ediyor. ” Şeklinde konuştu.

Toplantıda TMSF Başkan Yardımcısı İsmail Güler ve Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki ERTEKİN’de toplantıda hazır bulundu.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ