KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KADIN GİRİŞİMCİDEN ECZACILARA ÖZEL

İLK ORTAK ALIM VE TAKAS PLATFORMU

GÜLSOY, TİM ŞUBAT AYI İHRACAT RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

“ŞUBAT’TA İHRACATIMIZ GEÇTİĞİMİZ YILA ORANLA YÜZDE 17.50 ORANINDA ARTTI”

KAYSERİ SANAYİSİNDE YALIN DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

20 MOBİLYA FİRMASINA “YALIN DÖNÜŞÜM DANIŞMANLIĞI” VE “FİRMA ÇALIŞANI EĞİTİMLERİ” VERİLECEK

KAYSO ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

BÜYÜKSİMİTCİ: ÜRETİMDE CİDDİ AKSAMALAR YAŞAYABİLİRİZ

TÜİK: OCAK AYI İHRACATI ARTTI

OCAK AYI İHRACATI YÜZDE 16,2 ARTTI

ÖZBEKİSTAN İŞADAMLARI HEYETİNDEN KAYSO’YA ZİYARET

15 KİŞİDEN OLUŞAN ÖZBEK İŞADAMLARI HEYETİ TOBB ÖNCÜLÜĞÜNDE KAYSO’YU ZİYARET ETTİ

KTO ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

KTO BAŞKANI GÜLSOY: “HİZMET SEKTÖRÜNE ACİLEN NEFES VERMEK ZORUNDAYIZ”

GÜBRE DESTEĞİNİN ARTIRILMASI ÇİFTÇİYİ MEMNUN ETTİ

Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş: "Maliyetler ne kadar düşerse, bizim üretimimiz o kadar artar"

KAYSERİ'DE YAĞAN KAR ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdülkadir Güneş: "Su, şu anda petrol kadar önemli"

KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTÇİ BEŞ ÜLKE BÜYÜKELÇİSİNİ AĞIRLADI

Başkan Büyüksimitçi büyükelçilerden  işadamlarına vize konusunda ve Türkiye’nin AB üyeliği sürecinde destek istedi

KAYSERİ'DE YENİ NESİL SERALARLA ÜRETİCİLER KARLI YATIRIMLAR YAPIYOR

Kayseri'de, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün destekleriyle kurulan yeni nesil seralarda, üreticiler karlı yatırım yapıyor.

KTO BAŞKANI ÖMER GÜLSOY GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

KISITLAMADA, İŞYERLERİ KADEMELİ OLARAK AÇILMALI

YEŞİLHİSAR'DA 2021 PANCAR EKİMİ İÇİN TOHUMLAR ÇİFTÇİYE DAĞITILDI

2021 EKİMİ İÇİN ÇİFTÇİYE PANCAR TOHUMLARI DAĞITILDI

RUSYA VE LİBYA’NIN ELMASI YAHYALI’DAN

4.000 TON ELMA İHRACAT EDİLECEK

KAYSO’DA 1., 8., 9., 10, 11. VE 25. GRUPLAR MESLEK KOMİTESİ TOPLANTISI

KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya:"Plastikte Yüksek Hammadde ve Navlun Fiyatları Diğer Sektörlerimizi de Olumsuz Etkiliyor”

TÜBİTAK’TAN PATENTLİ TEKNOLOJİLER İÇİN SANAYİYE %75’E VARAN DESTEK

DESTEK EN FAZLA 60 AYA KADAR SÜREBİLECEK

Gürkan Ofis Mobilyaları

GÜBRE DESTEĞİNİN ARTIRILMASI ÇİFTÇİYİ MEMNUN ETTİ

Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş: "Maliyetler ne kadar düşerse, bizim üretimimiz o kadar artar"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gübre desteğinin artırılacağını açıklaması, Kayserili çiftçileri memnun etti. Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş, "Maliyetler ne kadar düşerse, bizim üretimimiz o kadar artar" dedi.

Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'nın ardından açıkladığı desteklerle ilgili açıklamalarda bulundu. Güneş, "Öncelikle Cumhurbaşkanımıza ve tarım bakanımıza gübre desteğinin artırılmasından dolayı teşekkür ediyoruz. Bizim Ankara’ya gitme sebebimiz, gübre fiyatlarının aşırı yükselmesi, mazot fiyatları, yem fiyatları ve elektrik fiyatları çiftçimizin girdi fiyatlarının aşırı yükselmesiydi. İlimizin vekilleri ile görüşmelerde bulunduk. Görüşmelerimizin ana gündem maddesi, çiftçi maliyetlerinin ve gübre fiyatlarını artmasıydı. Allah razı olsun hepsi de bizimle ilgilendi ve konuya vakıflar. Sadece Kayseri’nin sorunu değil, Türkiye’de ki tüm çiftçileri ilgilendiren bir sorun. Geçen sene 2 bin TL’ye aldığımız üre gübresi, şuan da 3 bin 200 TL civarında satılıyor. Fiyatlar arttı. Taner Yıldız bakanımız ilgililerle görüşerek, dünyada çok gübre tüketildiğini ve bunun kur bazında değil de gübrenin ham maddesine dolar bazında zam geldiğini teyit etti. Üre gübresinin dışardan geliş fiyatının 400 ve 450 dolar civarında olduğunu söylediler. Dünya piyasası tabi ki bunu bu şekilde kabul ediyor. Dünya da gübrenin kur bazında değil, gübrenin arttığını söylediler. Bundan dolayı da Cumhurbaşkanımızda bu konulara vakıf, ona da bilgi veriyorlar. Dün Bakanlar Kurulundan sonra dekar başına 8 TL olan gübre desteği 16 TL’ye çıktı. Bu tabi ki bizi biraz olsun rahatlatır. Çiftçilerimiz bunun dolar bazında artıp artmadığını bilmezler. Sadece gübrenin pahalandığını bilirler. 'Döviz düşüyor, gübre niye pahalanıyor' diye çiftçilerimiz arıyor. Bundan dolayı görüşmelerde bulunduk. İnşallah önümüzdeki günlerde konuyu tarım bakanımızla da görüşebileceğimiz bir ortam hazırlanacak. Ankara’da tarım bakanımız ile de görüşeceğiz" dedi.

"Maliyetler ne kadar düşerse, bizim üretimimiz o kadar artar" diyen Güneş, "Maliyetler ne kadar yükselirse, bizim üretimimiz bir o kadar düşer. Maliyetler ne kadar düşerse, bizim üretimimiz o kadar artar. Pandemi döneminde üretmek çok önemli. Çiftçilerimiz üretmek istiyorlar. Biz üretmek istiyoruz. Devletimiz, pandemi döneminde bizi sokağa çıkma kısıtlamasında muaf tuttu. Neden tuttular, çünkü üretimin devam etmesi, ülkemizin üretiminin devam etmesi için bizleri muaf ettiler. Bizde bunun için sonuna kadar teşekkür ettik. Minnettarız. Bu durumda çiftçilerin önemi ortaya çıktı, üretenlerin özelliği ortaya çıktı. Bizde devletimizin bize yapmış olduğu bu jeste karşılık olarak daha çok ürettik. Şuan da üretimde bir sıkıntı yok ama girdi fiyatları yükseldiği sürece üretim azalır. İnşallah önümüzde ki günlerde hayırlı haberler bekliyoruz" şeklinde konuştu.