KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KAYSERİSPOR-SEYİT ARASINDAKİ ANLAŞMA

BELLONA KAYSERİ, İLK MAÇTA MAĞLUP

KOCASİNAN’IN MASA TENİSİ TAKIMLARI

MELİKGAZİ FUTBOL OKULU KAPANIŞ TURNUVASIYLA SONA ERDİ

KAYSERİSPOR’DA ALANYA MESAİSİ DEVAM EDİYOR

SÜPER LİG’DE 9. HAFTA HAKEMLERİ AÇIKLANDI

TALASGÜCÜ’NÜN FİKSTÜRÜ BELLİ OLDU

EUROCUP’TA DAĞILDIK

KAYSERİSPOR’DA TEK HEDEF GALİBİYET

TALASGÜCÜ’NDE AFYON KAMPI SONA ERDİ

ŞAMPİYONLUK İÇİN YOLA ÇIKTILAR

KAYSERİSPOR, HAZIRLIK MAÇINDA GALİP

KAYSERİSPOR’DA UĞUR DEMİROK’UN KORONA TESTİ POZİTİF

BELLONA KAYSERİ BASKETBOL, AVRUPA MAÇINA HAZIR

BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

KAYSERİSPOR’DA, ALANYA MESAİSİ

Anahtar Kelimeler: OKULLARI ENGELSİZ OKULLARI
Gürkan Ofis Mobilyaları

GSB SPOR OKULLARI VE ENGELSİZ SPOR OKULLARI

1 TEMMUZ’DA BAŞLAYACAK OKULLAR İÇİN AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl 81 ilde düzenlenen, bu yıl 1 Temmuz’da başlayacak olan GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları açılış töreni Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yan Açık Saha’da düzenlenen coşkulu bir törenle açıldı.

Açılış törenine İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Şube Müdürleri, sporcular ve aileleri katıldı. Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaz döneminde 40 farklı branşta ücretsiz spor eğitimi verilecek.

Kayseri’de on binlerce öğrenci yine sporun güzellikleriyle buluşacak, fiziksel, zihinsel gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı sağlayacak, yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla sunulan GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları’nda eğitimler verilecek.

Törende açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, şöyle dedi: “Başta çocuklarımıza gençlerimize spor kültürünü, sporun tabana yayılma fikrini, aynı zamanda 3’ten 93’e herkesin spor yapabilmesi için yoğun bir gayret ve mücadele içerisinde 83 yıldır çalışmaktayız. Son 15 yıldan itibaren spora olan yatırımlar, tesisleşmelerle önemli adımlar atıldı. Özellikle son bir buçuk yıldır pandemi döneminde evlerimizde hareketsiz kaldık, GSB Spor Okullarıyla birlikte hareketliliğe başlıyoruz. İnşallah GSB Spor Okullarıyla, önümüzdeki yıllarda şampiyonalara, olimpiyatlara sporcu yetiştirerek ilimizi ülkemizi temsil edecek şanlı Türk Bayrağımızı dalgalandıracak sporcular yetiştirmek için çalışıyoruz. GSB Spor Okullarıyla birlikte, GSB Engelsiz Spor Okulları’nda da engelsiz tüm kardeşlerimize desteklerimizi sunacağız. Vatandaşlarımıza spor yapma alışkanlığını edindirmek için kapsamlı projelerle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Açılış töreni, tekvandocu ve cimnastikci miniklerin gösterileri ile son buldu. 

Haber: Şevket Tekin