KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

ALO 153 VE BEYAZ MASA KİTAP FUARI’NDA

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ'TAN DEVELİ VE ERCİYES ZİYARETİ

KAYSERİ 4. KİTAP FUARI’NA 3 GÜNDE 214 BİN 610 ZİYARETÇİ

PALANCIOĞLU TEMA VAKFI YÖNETCİLERİNİ AĞIRLADI

ŞEHRİMİZE İKİ PRESTİJLİ PROJE...

GENÇLİK MECLİSİ’NDEN KÖY OKULLARI İÇİN KİTAP KAMPANYASI

BÜYÜKŞEHİR’İN ELEKTRİKLİ OTOBÜSLERİNDEN BÜYÜK TASARRUF VE KARBONDİOKSİT AZALTIMI

KASKİ İNLİÖREN’İN SU SIKINTISINI ÇÖZDÜ

BAŞKAN PALANCIOĞLU MEMUR-SEN ENGELLİLER KOMİSYONU İLE BİR ARAYA GELDİ

KOCASİNAN'DAN SOĞUK HAVADA SICAK ÇORBA İKRAMI

BAŞKAN ÖZDOĞAN “GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ”

KAYSERİ KİTAP FUARI’NA ZİYARETÇİ AKINI  

TÜRKİYE'DE BİR İLK; DIŞ TİCARET VE LOJİSTİK MESLEK LİSESİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ AV. MEHMET ALTUN ORTAOKULU’NUN TEMELİ ATILDI

TALAS OSMAN-NEYİRE AKGÖZ ASM HİZMETE GİRDİ

METE YARAR’DAN VALİ GÜNAYDIN’A ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Gürkan Ofis Mobilyaları

GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR MÜTERCİMLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri bir araya gelerek Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundular

İlimizde faaliyet gösteren çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisinin bir araya gelerek oluşturduğu Gönüllü Kültür Kuruluşlarına üye vatandaşlar Kayseri İmam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği Hacı Ali Çakıcı başkanlığında bir araya gelerek İmam Hatip Mezunlarını ağır dille eleştirip, hakarete varan sözlerle suçlayan Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundular.

Adliye Sarayı önünde bir araya gelerek Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunan Gönüllü Kültür Kuruluşları Temsilcileri adına konuşan KİMDER ve Eğitime Destek Platform Başkanı Hacı Ali ÇAKICI “Bu kişi hakkında 81 ilde olduğu gibi biz de KİMDER olarak dava açacağız. İmam Hatipli olmak bir ayrıcalıktır.”dedi ve ekledi. “7 Eylül 2020 Pazartesi günü Haber Global TV’de bir programa katılan Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler “İmam Hatip Okullarından mezun olanlar bakın ne olarak karşımıza çıkıyor” “cinsi sapık” “sahtekar ve ahlaksız” sözleriyle bütün imam hatip liselerinde okuyan ve mezun olanlar hakkında ağır hakaretlerde bulunmuştur. Ahlak yoksunu fikri sapık bu ilgili kişi İmam Hatip Liseleri öğrenci, mezun ve mensuplarına yönelik “genel ahlak ve toplumsal erdemlerden yoksun olduklarını” ifade ederek aşağılamıştır. Talihsiz açıklama ve hezeyanlarıyla Erol Mütercimler Türk Ceza Kanunu’nun Madde 216/2 ve Madde 125’ e göre “Halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak aşağılayan kişi 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır” ve “ bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnad eden (...) veya sövmek suretiyle bir kimsenin şeref ve saygınlığına saldıran kişi 3 aydan 2 yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır...” amir hükümlerine göre suç işlemiştir.

KİMDER ( Kayseri İmam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği) olarak mensubu olduğumuz İmam Hatipli olmaktan onur ve gurur duyarız.

Kamuoyunun pozitif itibar ve iltifatını kazanmış ve 70 yıllık bir geçmişe sahip olan İmam Hatipliler hiç bir zaman hedefinden, önce Allah’a bağlıllıktan ve sonra da topluma verdiği ahitten asla taviz vermeyerek yollarına devam etmektedirler.

Başta dini görevleri ve milletine hizmetlerinin yanında, memleketimizde Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Bakanlık ve üst düzey bürokratlık görevlerinde bulunmak, başarılı iş adamlığı, siyasetçiler ve yöneticilik gibi görevlerle milletimizin teveccühünü kazanmışlardır.

Toplumsal ittifakın çok önemli olduğu; haçlı zihniyetinin tekrar hortladığı; dahili ve harici hainlerin ittifak kurarak milletimizi ve devletimizi yok etmeye çalıştığı ve savaş tamtamlarının çalındığı bir dönemde toplumu ayrıştırmanın, aşağılamanın, tahkir etmenin, haddi aşmanın 15 Temmuz FETO artıklarının ağzıyla konuşmanın hiç kimseye bir faydası yoktur.

Kaldı ki İmam Hatipliler, bu toplumun mihenk taşıdır, toplumun yapı taşlarının kaynaştırıcı harcıdır, topluma ümit ve moral veren aktörlerdir. Bu memleketi, peşkeş çekmek isteyenlere karşı en cesur bir şekilde karşı duranlardandır. “Göğsünü düşmana karşı siper edenler” dir.

Hal böyleyken İmam Hatip neslini küçümseyen, aşağılayan, tahkir eden iftira atan Erol Mütercimler’in “sözlerim yanlış anlaşıldı, özür dilerim” demesi yetmez; iftira attığını beyan etmesi gerekir.

Bu gibi çağ dışı fikir ve düşünceleri hoş görmemiz bizden beklenmemelidir.

Erol Mütercimler, toplum nezdinde var olan müsbet onur, şeref ve haysiyetimize dil uzatarak bizleri rencide etmiştir.

KİMDER olarak, haksız yere iftira atan, yalan söyleyenlere karşı hukuki haklarımızı yine hukuk çerçevesinde koruyacağız. Bu kişi hakkında 81 ilde olduğu gibi biz de KİMDER olarak dava açacağız. İmam Hatipli olmak bir ayrıcalıktır. Ömür boyu İmam Hatipli olmaktan gurur duyacağız.”