KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ 2020’DE YAPILANLARI, 2021’DE YAPILACAKLARI ANLATTI

“2021’DE DEV PROJELER İLE 3 MİLYAR 897 MİLYON TL’LİK YATIRIM PLANLANDI”

MELİKGAZİ 2020’DE GERİ DÖNÜŞÜMÜ AKSATMADAN TAMAMLADI

3 BİN 500 BİNA, 135 BİN DAİRE, 285 MARKET, 5 AVM, 302 OKULDA GERİ DÖNÜŞEBİLİR ATIK TOPLANDI

KOCASİNAN’IN DÖNÜŞÜM KONUTLARI İÇİN KURA ÇEKİMİ BÜYÜK YANKI UYANDIRDI

“KENTSEL DÖNÜŞÜM KANUNU BİZİM İÇİN BİR FIRSATTIR”

TALAS’IN SOKAK HAYVANLARI ÖZEL EKİBİ

“HER CANLIYA HİZMET”

BÜYÜKŞEHİR’İN ‘KAR’ TİMİ, HAFTA SONU 276 MAHALLE YOLUNU ULAŞIMA AÇTI

12 İLÇEDE KAPANAN 276 MAHALLE YOLU ULAŞIMA AÇTILDI

KARLA MÜCADELEDE MELİKGAZİ'DEN YENİ VE HIZLI YÖNTEM

ISI HARİTASINA AKTARILAN YENİ BİR SİSTEM

MMO ŞUBE BAŞKANI SÜLEYMAN VAROL ÇAĞRIDA BULUNDU

“YARINIMIZI KORUMAK ADINA SUYUMUZU KORUYALIM”

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIM A.Ş.

DÜNYAYA AÇILDI

MELİKGAZİ’DE PANDEMİ KISITLAMASINDA

KÜLTÜR HİZMETİNE DEVAM EDİLDİ

BAŞKAN YALÇIN

“EĞİTİMLER, HİZMET KALİTESİNİ ARTIRIYOR”

KOCASİNAN’IN

YUNUS EMRE KONUTLARI'NDA MUTLU SON

HAVUÇ  DEYİP GEÇMEYİN  !

KANSERİ  ÖNLEYİP, YAŞLANMAYI YAVAŞLATIYOR…

METEOROLOJİ DUYURDU

KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK

ERCİYES'TE PİSTLER

KAYAKSEVERLERLE DOLDU

KAYSERİLİ 93 YAŞINDAKİ ŞERİFE NİNE’DEN

AŞI OLUN ÇAĞIRISI

KAYSERİ POLİSİ'NDEN

HAYVANLARA YEM DESTEĞİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR MÜTERCİMLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri bir araya gelerek Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundular

İlimizde faaliyet gösteren çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisinin bir araya gelerek oluşturduğu Gönüllü Kültür Kuruluşlarına üye vatandaşlar Kayseri İmam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği Hacı Ali Çakıcı başkanlığında bir araya gelerek İmam Hatip Mezunlarını ağır dille eleştirip, hakarete varan sözlerle suçlayan Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundular.

Adliye Sarayı önünde bir araya gelerek Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunan Gönüllü Kültür Kuruluşları Temsilcileri adına konuşan KİMDER ve Eğitime Destek Platform Başkanı Hacı Ali ÇAKICI “Bu kişi hakkında 81 ilde olduğu gibi biz de KİMDER olarak dava açacağız. İmam Hatipli olmak bir ayrıcalıktır.”dedi ve ekledi. “7 Eylül 2020 Pazartesi günü Haber Global TV’de bir programa katılan Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler “İmam Hatip Okullarından mezun olanlar bakın ne olarak karşımıza çıkıyor” “cinsi sapık” “sahtekar ve ahlaksız” sözleriyle bütün imam hatip liselerinde okuyan ve mezun olanlar hakkında ağır hakaretlerde bulunmuştur. Ahlak yoksunu fikri sapık bu ilgili kişi İmam Hatip Liseleri öğrenci, mezun ve mensuplarına yönelik “genel ahlak ve toplumsal erdemlerden yoksun olduklarını” ifade ederek aşağılamıştır. Talihsiz açıklama ve hezeyanlarıyla Erol Mütercimler Türk Ceza Kanunu’nun Madde 216/2 ve Madde 125’ e göre “Halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak aşağılayan kişi 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır” ve “ bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnad eden (...) veya sövmek suretiyle bir kimsenin şeref ve saygınlığına saldıran kişi 3 aydan 2 yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır...” amir hükümlerine göre suç işlemiştir.

KİMDER ( Kayseri İmam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği) olarak mensubu olduğumuz İmam Hatipli olmaktan onur ve gurur duyarız.

Kamuoyunun pozitif itibar ve iltifatını kazanmış ve 70 yıllık bir geçmişe sahip olan İmam Hatipliler hiç bir zaman hedefinden, önce Allah’a bağlıllıktan ve sonra da topluma verdiği ahitten asla taviz vermeyerek yollarına devam etmektedirler.

Başta dini görevleri ve milletine hizmetlerinin yanında, memleketimizde Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Bakanlık ve üst düzey bürokratlık görevlerinde bulunmak, başarılı iş adamlığı, siyasetçiler ve yöneticilik gibi görevlerle milletimizin teveccühünü kazanmışlardır.

Toplumsal ittifakın çok önemli olduğu; haçlı zihniyetinin tekrar hortladığı; dahili ve harici hainlerin ittifak kurarak milletimizi ve devletimizi yok etmeye çalıştığı ve savaş tamtamlarının çalındığı bir dönemde toplumu ayrıştırmanın, aşağılamanın, tahkir etmenin, haddi aşmanın 15 Temmuz FETO artıklarının ağzıyla konuşmanın hiç kimseye bir faydası yoktur.

Kaldı ki İmam Hatipliler, bu toplumun mihenk taşıdır, toplumun yapı taşlarının kaynaştırıcı harcıdır, topluma ümit ve moral veren aktörlerdir. Bu memleketi, peşkeş çekmek isteyenlere karşı en cesur bir şekilde karşı duranlardandır. “Göğsünü düşmana karşı siper edenler” dir.

Hal böyleyken İmam Hatip neslini küçümseyen, aşağılayan, tahkir eden iftira atan Erol Mütercimler’in “sözlerim yanlış anlaşıldı, özür dilerim” demesi yetmez; iftira attığını beyan etmesi gerekir.

Bu gibi çağ dışı fikir ve düşünceleri hoş görmemiz bizden beklenmemelidir.

Erol Mütercimler, toplum nezdinde var olan müsbet onur, şeref ve haysiyetimize dil uzatarak bizleri rencide etmiştir.

KİMDER olarak, haksız yere iftira atan, yalan söyleyenlere karşı hukuki haklarımızı yine hukuk çerçevesinde koruyacağız. Bu kişi hakkında 81 ilde olduğu gibi biz de KİMDER olarak dava açacağız. İmam Hatipli olmak bir ayrıcalıktır. Ömür boyu İmam Hatipli olmaktan gurur duyacağız.”


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ