KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KASKİ’DEN HACILAR’A 6 MİLYONLUK YATIRIM

12 YIL KESİNLEŞMİŞ CEZASI VARDI

KAYSERİ OSB DAVASINDA İLK DURUŞMA

KATİLLER HESAP VERMEYE DEVAM ETTİ

VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK

İLÇELERİN ‘DOĞAL GAZ’ YATIRIMLARI MERCEK ALTINA ALINDI

KADINA ŞİDDETE KARŞI BİLGİLENDİRME

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR’İN 2022 YILI BÜTÇESİ 1 MİLYAR 800 MİLYON TL

AK KADINLAR KADINA ŞİDDETİ LANETLEDİ

KAYSERİ BAROSU KADIN HAKLARI KOMİSYONU, KADINA ŞİDDETE ‘HAYIR’ DEDİ

GERİ DÖNÜŞÜM İLE DOĞA KORUNUYOR

SAHABİYE PROJESİ’NDE SON DURUM

BARAJLARIMIZ ALARM VERİYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ PRAG’A GİTTİ

DURGUN:“HEPİMİZİN ÜZERİNDE BİR ÖĞRETMEN ELİ VAR”  

ÖĞRETMEN BAŞKAN’IN 'ÖĞRETMENLER GÜNÜ' KUTLAMASI BÖYLE OLUR

Gürkan Ofis Mobilyaları

GÖNÜLLÜ KÜLTÜR KRL. DER. BŞK.TAŞ İSTANBUL SÖZLEŞMESİ HAKKINDA KONUŞTU

“DAHA FAZLA ACI VERMEDEN KALDIRILSIN”

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Dernek Bşk. Ahmet TaŞ yazılı bir açıklama yaparak 9. yıl dönümü olan ’İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılması çağrısında bulunarak “Sivil toplum kurumları, Siyasetçiler ve Din Otoritelerinin de katılacağı Çalıştaylarda tartışılarak ya tamamen kaldırılması, değilse Toplum ve İnanç değerlerimize uymayan maddelerden arındırılması için, Cumhurbaşkanlığı Hükümet ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni göreve çağırıyoruz” ifadesini kullandı.

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Dernek Bşk. Ahmet Taş yazılı bir açıklama yaparak 9.yıl dönümü olan ’İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılması çağrısında bulunarak şunları kaydetti. “Bugün oy veren milletvekillerinin Grup baskısı ile kabul ettik dediği, ne için evet dediğimi bilmedim oy verdiğime pişmanım, Şimdi olsa oy vermem dediği İstanbul Sözleşmesi’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabulünün 9. yıl dönümüdür.

9 yıl önce bugün iktidar ve muhalefet Milletvekillerinin birlikte onayladığı, milletin vekili yerine grubunun vekili anlayışı ile kabul edilen, Millete karşı uygulamak için çıkarılan ama iktidarın sahibi millete bilgi dahi verilme zahmetine katlanılmadan yangından mal kaçırırcasına, tartışılıp istişaresi yapılmadan milletvekillerine kabul ettirilen bir sözleşmedir İstanbul Sözleşmesi .

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edilmesinin ardından ona bağlı olarak çıkarılan 6284 sayılı kanun, LGBT dernekleri kadının tek taraflı beyanı ile kocanın evden uzaklaştırılması, kadınları koruma amaçlı kadın sığınma evi açılırken, erkeğin sokakta bırakılması İstanbul Sözleşmesi'nin topluma verdiği zararlardan sadece birkaç tanesidir .

Sözleşmenin millete haber verilmeden Milletin Meclisinde kabul ettirilmesinden bugüne ülkemizde Eşcinsellik eğilimi, LGBT Dernek otel ve kulüplerinin sayısı, Terör, Fuhuş, organ mafyasına mekân olarak kullanılan ama denetlemesi yapılamayan günlük ve saatlik kiralık ev sayısın da hızlı bir artış olmuştur.

Yine bu dönemde Nikâhsız birlikte yaşama, gençlerin evlilikten uzaklaşması, evlilik ve çocuk doğum oranında hızlı bir düşüş, kadın cinayetlerinde ise hızlı bir artış yaşanmıştır.

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği olarak; Sonucu hesap edilemeden ve millete bilgi verilmeden TBMM'de kabul edilen ve bugüne kadar insanımıza ve toplum hayatımıza büyük zararlar açan İSTANBUL Sözleşmesi’nin!

Sivil toplum kurumları, Siyasetçiler ve Din Otoritelerinin de katılacağı Çalıştaylarda tartışılarak ya tamamen kaldırılması, değilse Toplum ve İnanç değerlerimize uymayan maddelerden arındırılması için, Cumhurbaşkanlığı Hükümet ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni göreve çağırıyoruz”