KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

MHP'Lİ ÖZDEMİR, SULAMA SORUNUNA PARMAK BASTI

ÇİFTÇİNİN SULAMA SORUNUNU MECLİSE TAŞIDI

ÖZHASEKİ, STK YÖNETİCİLERİ İLE BULUŞTU

KÜLTÜR KURULUŞLARI İLE KAHVALTIDA BİRARAYA GELDİ

İYİ PARTİ’DEN COVİD-19 TEDBİRSİZLİĞİ İDDASI

AYRIÇ: SALGIN YAYILMA HIZI TESADÜFİ DEĞİL

ÖZHASEKİ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

EN ÇOK BELEDİYEYE BİZ SAHİBİZ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ TEŞKİLATLARIYLA BAYRAMLAŞTI

“BELEDİYELERİMİZ GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALDI”

SP’DE İL BAŞKANI DEĞİŞTİ

SP İL BAŞKANI AV. BAKİ COŞKUN OLDU

ÖZDEMİR, YEŞİLHİSAR’I MECLİSE TAŞIDI

DON AFETİ ÇİFTÇİLERİ VURDU

TARİHİ BİR ANA ŞAHİTLİK ETTİK

ÖZHASEKİ: AYASOFYA BİZİM GENÇLİK HAYALİMİZ

VEKİL ÖZDEMİR’DEN SORU ÖNERGESİ

BAKAN SOYLU’YA ‘SU ALTI EKİBİ’Nİ SORDU

VEKİL KARAYEL YENİDEN SEÇİLDİ

AB KARMA PARLAMENTO KOMİSYONU BAŞKANI

VEKİL ATAŞ’TAN AÇIKLAMA

İŞSİZLİK FONU İŞSİZLERE KULLANILMALIDIR

AK PARTİ’DEN ‘YEŞİL’ PROJE

YENİ 1 ÜYE, YENİ 1 FİDAN

CHP YÜKSEK DİSİPLİN KURULU ÜYESİ ORHAN YENİDEN ADAY

ORHAN: BİR KEZ DAHA VARIM

İYİ PARTİ KAYSERİ’DE SEBATİ ATAMAN DÖNEMİ BAŞLADI

ATAMAN, GÖREVİ BOZKURT’TAN DEVRALDI

BAŞKAN ÖZER’DEN DESTEK AÇIKLAMASI

KURULTAYDA KILIÇDAROĞLU’NU DESTEKLEYECEĞİZ

ÇOPUROĞLU’DAN CHP’YE SERT CEVAP

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU: ÖZHASEKİ’YE SÖZ SÖYLEMEK SENİN HADDİN DEĞİLDİR

GELECEK PARTİSİ KURMAYLARINDAN GAZETECİLER CEMİYETİ’NE ZİYARET

PARTİ ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİLER VERİLDİ

Kısa bir süre önce kurulan ve teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren Gelecek Partisi Kayseri İl Başkanı Zülküf Arslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek parti çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan İl Başkanı Zülküf Arslan; asla sadece eleştiren bir parti olmayacaklarını, hem teşhis, hem tedaviye yönelik bir anlayış içerisinde ülkenin tüm kesimini kucaklayacak bir oluşum kurduklarını vurguladı.

Gelecek Partisi İl Başkanı Zülküf Arslan ve Yönetim Kurulu Üyelerini Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya karşılayıp, ağırladı.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Altınkaya ziyaretten dolayı duydukları memnuniyet duyduklarını belirtirken, pandemi sürecinden ciddi şekilde etkilenen basın sektörü hakkında sıkıntılarını dile getirdip, bu dönemde gelirlerinde önemli bir azalma olduğuna dikkat çeken Başkan Altınkaya şunları kaydetti. “Pandemi süreci ülkemizde ve dünyada pek çok sektörü etkilediği gibi basın sektörünü de ciddi manada etkiledi. Kayseri’de günlük olarak yayınlanan gazetelerimiz 25 Mart’tan bu yana haftada bir gün olmak üzere yayınlanıyorlar. Basın İlan Kurumunun resmi gazetede yayınlanan kararına göre bu durum Haziran sonuna kadar devam edip, 1 Temmuz’dan itibaren günlük olarak yayınlanmaya devam edecek. Devletin kısa çalışma ödeneği de bildiğiniz gibi bu ay sonunda bitiyor. Dolayısıyla gazeteler normale dönecek. Gazeteler normale dönecek ama hayat gazeteler açısından normale dönmeyecek. Kayseri’deki gazeteler için söylüyorum; ocak, şubat ve mart aylarında resmi ilan alan gazeteler Basın İlan Kurumuna 25 bin TL civarında fatura kestiler. Nisan ve Mayıs ayında iki ayın ortalamasını aldığımızda bu fatura miktarı 10-12 bin TL civarında. Yani resmi ilanlar neredeyse %50 oranında düştü. Türkiye’de tüm gazetelerin tirajları bu dönemde düştü. Pandemi döneminde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasakları, Ramazan bayramını da içerisine alan dört günlük sokağa çıkma yasakları bunda etkili oldu. Dolayısıyla gazetelerin satışında çok ciddi sıkıntılar oldu. Gazetelerin satılacağı büfe, berber, kafeler vs. oralar aylarca kapalı kaldı. Yaygın televizyonlar için çok fazla sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Yapılan bir saha araştırmasında yaygın televizyonlardaki reklamlarında %20 civarında bir artış var. Ama yerel televizyonlarda bu tam tersine cereyan etti. Televizyonlara reklam veren sanayi kuruluşları, sivil toplum kuruluşları pandemi sürecinde bir daralma yaşadığı için televizyonlar açısından da böyle bir durumla karşı karşıya kaldık. İnternet medyası bu dönemde daha etkili oldu. Zaman zaman ifade ediyoruz dünya ciddi bir değişimle karşı karşıya. Dijital bir devrim, dönüşümle karşı karşıya. Bu dönemde bizim sektörümüz dijital dönüşümü daha yakından hissetti. İnsanlar internet odaklı olarak haberleri okumaya başladı. Birçok kurum ve kuruluş internet odaklı telekonferans toplantıları yaptı. Dolayısıyla gazetelerin bir bölümü internet üzerinden takip edildi. Hal böyle olunca bizim sektörümüzde de virüsten sonraki dönemi yeniden planlamamız, yapılandırmamız lazım. Hükümetin ve parlamentonun ivedilikle internet ve sosyal medya ile ilgili yasal bir düzenleme yapması lazım. İnternetle ilgili bir yasal düzenleme var ama bu yeterli değil, bunun basın ayağı çok eksik. Dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı hükümetinin gazete, televizyon, internet, radyo ve sosyal medyayı ne kadar mecra varsa torbanın içine koyup onların resmi ilan alabileceği, denetlenebileceği bir yasal düzenleme olması gerekiyor. “

Gelecek Partisi İl Başkanı Zülküf Arslanise konuşmasında parti çalışmaları ve teşkilatlanmaları hakkında bilgiler vererek “Bizler bu ülke sevdalılarıyız, bu ülkeyi seviyoruz. Bu ülkenin hiçbir coğrafyasını ayırt etmeden her tarafın sevdalısıyız. Nitekim genel başkanımız 13 yıl devletin değişik kademelerinde görev yaparak adeta rüştünü ispat etmiştir. Bizler Kayseri’de Gelecek Partisi İl Başkanı olarak üzerimize düşen her vazifeyi layıkıyla yapmaya hazırız, yapacağız da. Bizler bu ülkede gönül diliyle konuşacağız, insanları asla ötekileştirmeyeceğiz. Tüm siyasi partilere gönlümüzü açacağız. Bizler hiçbir zaman öteki dili kullanmayacağız. Bu ülkede sevgi tohumları ekeceğiz. Artık çatışmadan nemalanmak olmayacak. Bizler asla sadece eleştiren parti olmayacağız. Hem teşhis hem de tedaviye yönelik bir anlayışımız olacak. İnşallah bu sosyal kontrol döneminin bitmesine de müteakip tüm sivil toplum kuruluşlarını ziyaret edeceğiz. “değerlendirmesinde bulundu.

Basın mensuplarının sorusu üzerine ilçe teşkilatlanmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Arslan; 6 ilçe ile görüşmelerin tamamlandığıen kısa sürede ilçe teşkilatlarını belirleneceğini de sözlerine ekledi.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ