KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

BÜYÜKŞEHİR, MUTLU EVLİLİĞİN SIRRINI ÇİFTLERE SORUYOR

25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ

KOYUNLAR ARTIYOR

TALAS MUSİKİ CEMİYETİ’ NDE FASILLAR HIZ KESMİYOR

ERCİYES’TE KAR KALINLIĞI 10 SANTİMİ BULDU

DOĞADAN YÖRESEL ÜRÜNLER AÇILDI

‘AHİ EVRAN RUHUYLA ESNAFIM FOTOĞRAF YARIŞMASI’ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

TALAS’TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ BAŞKA KUTLANDI

TAŞ MEKTEP ŞEHİTLERİ’NE DİPLOMA TÖRENİ

KASKİ PERSONELİ  KAN BAĞIŞLADI

SAĞANAK VE KAR GELİYOR

DÖVİZ ALAN VATANDAŞA YANLIŞLIKLA 500 DOLAR FAZLA VERDİ

ALADAĞLAR MİLLİ PARKI'NI 50 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ GÜN SAYIYOR

BAŞKAN ÖZTÜRK DİŞ HEKİMLERİ’NE GÜL VERDİ

DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ KUTLANDI

Anahtar Kelimeler: GELECEĞİNİ ÇÖPE ATMA
Gürkan Ofis Mobilyaları

GELECEĞİNİ ÇÖPE ATMA

Melikgazi Belediyesi Geri Dönüşüm çalışmaları toplumun her kesiminden takdir toplamaya devam ediyor.

Melikgazi Belediyesi Geri Dönüşüm çalışmaları toplumun her kesiminden takdir toplamaya devam ediyor. 15 yıla yakındır başarı ile sürdürülen geri dönüşüm çalışmalarında başarının en önemli anahtarı eğitim. Bu kapsamda Melikgazi Belediyesi´nin geri dönüşüm sloganı olan ?GELECEĞİNİ ÇÖPE ATMA! ?dan ilham alan Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri bu ad altında bir konferans düzenledi. Konferansa Melikgazi Belediyesi Geri Dönüşüm Şefi Ramazan Aydın´ın konuşmacı olarak katıldı.
İletişim Fakültesi Nurcan Çetinkaya Konferans salonunda düzenlenen ?Geleceğini Çöpe Atma? konferansına üniversite öğrencilerinin de ilgisi yoğun oldu.
Melikgazi Belediyesi´nin 15 yıldır başarı ile uyguladığı ve gerek ülkemizde gerekse Dünya´ya çalışmaların örnek ve referans olduğunu belirten Geri Dönüşüm Şefi Ramazan Aydın ?Türkiye´de ilk lisanslı ayrıştırma tesisinin Melikgazi Belediyesi tarafından hayata geçirildiğini ve şu anda elektronikten, atık yağ, pil ve plastikten, metal atıklara varıncaya kadar 10 farklı alanda geri dönüşüm çalışmasının devam ettiğini kaydetti.
Farklı olmayı ve özgün projeler ile halkın bu konuda daha duyarlı olmasını sağlayarak projenin başarı oranının yükselmesini hedeflediklerini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ?Melikgazi Belediyesi Geri Dönüşüm konusunda oldukça iddialı. Haftalık 3.000 binada, 100.000 dairede geri dönüşüm atıklarını sistemli bir şekilde topluyoruz. Halkımızı eğitim ve bilgilendirme çalışmalarımızın meyvesi olarak günlük 29 ton olan ambalaj atığının içerisinde geçtiğimiz yıl %12 olan dönüştürülemeyen maddeler bu yıl % 7´ye inmiştir. Bu verilen eğitimler ve halkımızın bu konudaki duyarlılığının ne kadar arttığının en önemli göstergesidir. İlçe halkımızın göstermiş olduğu bu hassasiyet bizleri bu konuda daha yeni projeler üretmeye teşvik etmektedir.? dedi.