KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKŞEHİR’DE ‘İSTİŞARE’ TOPLANTISI

Başkan Büyükkılıç, 16 ilçe belediye başkanı ve teşkilatlar ile dayanışma içerisinde hizmetlerin süreceğini söyledi

“TEMİZ İÇME SUYUNUN GÜVENCESİ KASKİ”

“SUYUN KALİTESİ SÜREKLİ TAKİP EDİLİYOR”

"ASANSÖRLERDE SORUMLULUK SİGORTASI ZORUNLU"

Başkan Palancıoğlu: “Bina yöneticilerinin bu hassas konuya daha önem vermeleri gerekmektedir”

ZİNCİDERE GÖLETİ'NDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ

“TALAS’A DEĞER KATACAK”

HİSARCIK'TA YENİ BAĞLANTI YOLUNDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

2021 YILINDA DA YENİ YOLLAR YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN BORÇ YAPILANDIRMA HATIRLATMASI

SON GÜN 1 ŞUBAT

TALAS BELEDİYESİ’NDEN KEPEZ’E MODERN ORTAOKUL

EĞİTİME SÜREKLİ DESTEK

ERCİYES YÜKSEK İRTİFA KAMP MERKEZİ İÇİN YATIRIM TOPLANTISI

“ERCİYES, ARANILAN MERKEZ OLMAYA DEVAM EDECEK”

DEVELİ’YE E-SINAV SALONU

CABBAR BAŞKAN: “E-SINAV SALONU DEVELİMİZE HAYIRLI OLSUN”

YATIRIM VE HİZMETLERİN İLÇESİ KOCASİNAN’DA VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

“HİZMETLERLE YAŞAM STANDARTLARI YÜKSELİYOR”

MELİKGAZİ'DEN HİZMETTE BİR İLK DAHA

DİJİTAL E-İMAR SİSTEMİ GELİŞTİRİLDİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HAFTANIN İLK GÜNÜ ZİYARETLER

BÜYÜKKILIÇ, 'İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN'

BAŞKAN YALÇIN'DAN VERGİ YAPILANDIRMASINDA SON HAFTA HATIRLATMASI

“YAPILANDIRMADA TALAS, BİR İLKİ BAŞLATTI”

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖNETİMİ’NDEN KAY GRUP’A NEZAKET ZİYARETİ

BAŞKAN DURAN: SEYİR EVLERİ, BİR KAYSERİ MARKASI OLACAK

MUHTARLAR: “BU YOLU HAYAL BİLE EDEMEZDİK”

“OTOBAN GİBİ YOL ORTAYA ÇIKTI”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN

PAZAR MESAİSİ

Anahtar Kelimeler: GAZİLER KUTLANDI
Gürkan Ofis Mobilyaları

GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

VALİ GÜNAYDIN: “GAZİLERİMİZİN TALEPLERİ BİZİM İÇİN EMİRDİR”

‘Gaziler Günü’nün bir  yenisi daha tüm yurtta  törenlerle kutlandı…  İlimizdeki kutlamalarda  konuşan  Valisi Şehmus Günaydın, “Şehit ve Gazilerimizin mirasına daha çok sahip çıkmalıyız. Gazilerimizin talepleri bizim için emirdir” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtı önünde bir araya gelerek ‘Gaziler Günü’nü kutlayan gazilerimize, Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Tuğgeneral Aziz Adalı, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, CHP İl Başkanı Ümit Özer, Muharip Gaziler Derneği Kayseri Şube Başkanı Osman Balcı ile askeri personel eşlik  etti…

Saygı duruşu  ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Atatürk anıtına çelenk sunarak  Ata’nın manevi  huzurunda  bağlılıklarını gösteren Gazilerimiz’e eşlik edip günlerini kutlayan Vali Günaydın günün anlam ve önemine dair yaptığı değerlendirmede Gazilerin taleplerinin kendileri için bir emir olduğunun altını kalın çizgiler ile çizerek  “Mustafa Kemal Atatürk’e, Gazilik ve Mareşallik unvanının verilişinin 99. Yıl dönümü ve Kahraman Gazilerimizin, Gaziler Gününü tebrik ediyorum. Bizler, tabi ki devletimiz, milletimiz, bayrağımız, ezanımız söz konusu olduğu zaman seve seve cepheye koşan, göreve koşan bir milletin evlatlarıyız. Bu görev esnasında da şehitlik ve gazilik mertebelerine ulaşıyoruz. Biz bugün, bu cennet vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimiz ve gazilerimizin mirasına sahip çıkabilmek için, çok daha fazla çalışmalıyız. Çok daha fazla gayret göstermek zorundayız. Onların emanetini koruma adına her türlü görevi en iyi şekilde yerine getirmek zorundayız. Bizler, şehit ailelerimize her zaman şunu ifade ediyoruz. Sizler bizlere şehitlerimizin emanetisiniz ve onlar için ne gerekiyor ise, bütün kurumlarımızla yapmaya hazırız, onların emrindeyiz diyoruz. Gazilerimiz de yine aynı şekilde bizim için çok değerlidir, çok önemlidir. Onların bütün talepleri de bizler için emirdir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün şehitlerimizin, vefat eden kahraman gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum. Vefat eden gazilerimize cenabı Allah'tan rahmet diliyorum. Hayatta olan gazilerimize de sağlıklı, huzurlu, mutlu bir hayat temenni ediyorum “ ifadesini kulandı.

Gaziler    adına bir konuşma yapan  Muharip Gaziler Derneği Kayseri Şube Başkanı Osman Balcı Gazilerin, geçmişte yapılan savaşlarda olduğu kadar, geçen yıl meydana gelen hain darbe teşebbüsünde de vatan için hazır bulunduğunu ispat ettiğini  vurgulayarak “Emperyalist güçlerin Türk ordusu karşısında defalarca hüsrana uğradığını, Türk milletinin bundan sonra da ezan sesi duyulan topraklarda yabancı bir bayrağın dalgalanmasına izin vermeyecektir. Kan dökülerek Türk'e vatan olan topraklar, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk milleti tarafından en kutsal emanet olarak korunacaktır. Asil Türk milletinin bağrından çıkan, tarihi şan ve şerefle dolu Türk ordusu, hürriyet ve bağımsızlığımızın en büyük güvencesidir. Ordumuza her zaman sahip çıkmalıyız." değerlendirmesinde  bulundu.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ