KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ 2020’DE YAPILANLARI, 2021’DE YAPILACAKLARI ANLATTI

“2021’DE DEV PROJELER İLE 3 MİLYAR 897 MİLYON TL’LİK YATIRIM PLANLANDI”

MELİKGAZİ 2020’DE GERİ DÖNÜŞÜMÜ AKSATMADAN TAMAMLADI

3 BİN 500 BİNA, 135 BİN DAİRE, 285 MARKET, 5 AVM, 302 OKULDA GERİ DÖNÜŞEBİLİR ATIK TOPLANDI

KOCASİNAN’IN DÖNÜŞÜM KONUTLARI İÇİN KURA ÇEKİMİ BÜYÜK YANKI UYANDIRDI

“KENTSEL DÖNÜŞÜM KANUNU BİZİM İÇİN BİR FIRSATTIR”

TALAS’IN SOKAK HAYVANLARI ÖZEL EKİBİ

“HER CANLIYA HİZMET”

BÜYÜKŞEHİR’İN ‘KAR’ TİMİ, HAFTA SONU 276 MAHALLE YOLUNU ULAŞIMA AÇTI

12 İLÇEDE KAPANAN 276 MAHALLE YOLU ULAŞIMA AÇTILDI

KARLA MÜCADELEDE MELİKGAZİ'DEN YENİ VE HIZLI YÖNTEM

ISI HARİTASINA AKTARILAN YENİ BİR SİSTEM

MMO ŞUBE BAŞKANI SÜLEYMAN VAROL ÇAĞRIDA BULUNDU

“YARINIMIZI KORUMAK ADINA SUYUMUZU KORUYALIM”

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIM A.Ş.

DÜNYAYA AÇILDI

MELİKGAZİ’DE PANDEMİ KISITLAMASINDA

KÜLTÜR HİZMETİNE DEVAM EDİLDİ

BAŞKAN YALÇIN

“EĞİTİMLER, HİZMET KALİTESİNİ ARTIRIYOR”

KOCASİNAN’IN

YUNUS EMRE KONUTLARI'NDA MUTLU SON

HAVUÇ  DEYİP GEÇMEYİN  !

KANSERİ  ÖNLEYİP, YAŞLANMAYI YAVAŞLATIYOR…

METEOROLOJİ DUYURDU

KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK

ERCİYES'TE PİSTLER

KAYAKSEVERLERLE DOLDU

KAYSERİLİ 93 YAŞINDAKİ ŞERİFE NİNE’DEN

AŞI OLUN ÇAĞIRISI

KAYSERİ POLİSİ'NDEN

HAYVANLARA YEM DESTEĞİ

Anahtar Kelimeler: GAZETECİ MEHMET METİNER
Gürkan Ofis Mobilyaları

GAZETECİ MEHMET METİNER:

"PENSİLVANYA BİR BENZETMEDİR, GÖNDERMEDİR.?

AK Parti 26. Dönem Milletvekili ve Star Gazetesi köşe yazarı Mehmet Metiner tartışmalara yol açan sözlerine açıklık getirerek "Pensilvanya bir benzetmedir, göndermedir. Bu kadarına akıl erdiremeyenlerin aklına şaşarım. Benim sözlerimden, benzetmemden bir tek kripto FETÖ´cüler ve FETÖ´nün siyasi ayakları rahatsızlık duyarlar" değerlendirmesinde bulundu?

Ak Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, katıldığı bir televizyon programında Kayseri için "Amerika´dan sonraki Pensilvanya" sözlerine açıklık getirdi. Katıldığı televizyon programındaki sözlerinin kötü niyetliler tarafından başka yönlere çekildiğini kaydeden Metiner, "Kayseri´de katıldığım televizyon programında yaptığım konuşmada Pensilvanya benzetmesi üzerinden Kayseri´deki FETÖ ile mücadeleyi sulandıranlara verdiğim cevap bazı çevreler tarafından bilinçli bir biçimde çarptırılarak sunuldu. Çok üzgünüm. Pensilvanya bir benzetmedir, göndermedir. Bu kadarına akıl erdiremeyenlerin aklına şaşarım. Benim Kayseri´yi karaladığım hakaret ettiğim iddiasını üzerime atanlar şunu bilsinler ki, Kayseri benim için en güzide şehirlerimizden biridir. İnanç coğrafyamızın önemli bir şehridir. Dindar milliyetçi yiğit insanlarının şehridir. Torunumun şehridir en önemlisi. Benim sözlerimden benim benzetmemden bir tek kripto FETÖ´cüler ve FETÖ´nün siyasi ayakları rahatsızlık duyarlar" diye konuştu.

"Kayseri´yi Pensilvanya´ya benzetmedim. Pensilvanya benzetmesi üzerinden Kayseri´deki FETÖ yapılanması, bir ahtapot gibi nasıl her yere kol kanat saldığına dikkat çektim" diyen Metiner, şunları kaydetti: "FETÖ´nün Kayseri´de yeniden yapılanmaya çalıştığını biliyoruz. Bu yöndeki açıklamamı Kayseri´ye hakaret içermediğini herkes bilir. Kayseri´ye hakaret gibi bir niyetim asla olamaz. Aklından zoru olanlar bu sözlerimi çarpıtırlar. FETÖ ile mücadelede gevşeklik gösterenler şunu iyi bilsinler ki Kayseri´de FETÖ´nün yeninde yapılanması sürecinde sessiz kalanlar vebal altındalar. Benzetmem doğru olabilir yanlış olabilir. Ama benzetmenin yanlışlığı üzerinden yapılacak iyi niyetli eleştiriyi kabul edebilirim. Ama niyetimin sorgulanmasına asla izin vermez. Kayseri´deki yiğit insanlar Mehmet Metiner´i iyi bilirler. Bilirler ki Metiner Kayseri´ye, Kayseriliye hakaret etmez. Televizyondaki konuşmalarımı gözden kaçırmaya çalışanlar şimdi bu Pensilvanya metaforu üzerinden konuyu başka yere çekmeye çalışıyorlar. Bu FETÖ´cülerin bildik algı operasyonlarıdır. Üzüldüğüm nokta içimizden birilerinin de bu algı operasyonlarına çanak tutmasıdır. Söylediğim sözlerden eleştiriye açığım. Söylemediğim laflar üzerinden niyetimin sorgulanmasını büyük bir ahlaksızlık örneği olarak değerlendiriyorum. Niyetimi sorgulayanların asıl niyetinin sorgulanması gerektiğine inanıyorum."


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ